Споделена история от Тинейджърски

Чувствам се ужасно гузна
Здравейте, момиче на 14 години съм, това се случи преди много време, но като че ли сега миналото отново се върна при мен.
Миналата година, когато още бях в предишното си училище едно момче от моя клас май доста ме харесваше. Аз също го харесвах, но в 3 клас.
Първо започна да ме вика постоянно, след това ме защитаваше, усмихвашв и се и тн. Признавам беше ми много хубаво, но аз харесвах друг.
Проблема идва оттам, че постоянно му се подигравах, когато ядеше, защото го правеше всяко междучасие, но не знам защо го правех като не беше дебел. Понякога се държах малко гадно. Той не показваше, че ми се сърди или нещо такова, но аз самата знам, колко е гадно да ти се подиграват. Той не го заслужаваше беше добър. Тогава не осъзнавах, че не постъпва добре.
Но от няколко месеца се сетих за него и започнах да съжалявам за думите си. Всеки ден мисля за него и за това какво съм му причинила. Иска ми се да му се извиня, но не знам дали не ме е намрази. Иска ми се просто да му кажа, че тогава ми беше такъв период.
Моля ви дайте ми съвет какво да правя, защото съвестта ме изяжда отвътре.

Коментари

1.   Пиши му и му кажи какво мислиш.

2.   Всеки човек прави грешки това е нормално. Понякога трябва да простим на себе си за да продължим напред. Хубаво е, че си осъзнала грешката

4.   Щом си осъзнала грешката си... просто се извини.
:)

5.   Всеки прави глешки, но важното е да осъзнаеш че си згрешил. Моят съвет е да му се извиниш.

6.   Той няма да си спомни коя си може да те е забравил

7.   Ау, сдобила си се със солидна обица на ухото. Браво!
Най-важното в историята ти е, че сама си осъзнала грешката си и изпитваш съвест. Може да ти звучи нелепо, но много хора не го правят, дори и възрастните. Ще спечелиш цялото ми уважение, ако занапред не правиш такива неща, защото едва тогава ще е имало смисъл от темата и размислите ти. Съветвам те да потърсиш въпросното момче. Няма нищо лошо в това да му се извиниш. Притесняваш се, че той те мрази и няма да приеме извинението ти, но пък би било хубаво той да разбере, че ти съжаляваш за подигравките. Може би сега точно ще му е трудно да го приеме, но пък след време ще има спомен, как ти си се извинили и си признала, че си допуснала грешка. Така поне няма да мисли себе си за ненормален. Понякога, когато търпиш обиди започваш да вярваш, че проблемът е в теб и се обвиняваш. Извини му се. Няма как да разбереш неговата гледна точка и чувства, докато не поговорите. Пък и е възможно да е забравил вече и да не го е взел толкова навътре.