Споделена история от Тинейджърски

Никога не го правете! Ще съжалявате страшно много!!!
Та, тази тема не е в "Образование" защото това е към тийнейджърите.

Та имало едно време, едно момиче на име Мел. Тя си мислеше че ще направи учителите си на глупаци и на класните ще препише в интернет. Обаче госпожата я хвана. Защото отговорите и пасваха с отговорите на половината клас. Госпожата и имаше голямо доверие, защото е ума и има потенциал, ама тя си мислеше че оправданието че е несигурна в знанията си я защитава.

Това момиче съм аз. Аз получавам само 5 по почти всички предмети(освен физика, химия, математика и биология). Възползвах се от онлайн обучението за да препиша. Не знам защо точно по предмет по лесно мога да имам 5 преписах. Е по български понякога ми куцат запетаите, пълен и кратък член и това. Не знам защо бях несигурна и реших да препиша.

По математика е разбираемо. Математика=китайски за мен. И да се опитвам да разбера нещо, не. И да съм си мислела че съм разбрала нещо, излиза че НИЩО не съм разбрала.

Сънят ми(писах история за него тук, но аз сама открих какво означава) правилно ми предсказа че ще се случи нещо лошо. По математика и български се изложих. Госпожата по математика ни се скара много, но решила да ни съжали. Ето затова имам 3 вместо 5. А по български може и да имам 2 на класното. Но най-много ме учуди че и още трима от отличниците преписаха. Тя на нас ни имаше доверие, но се изложихме. Да се надявам да ме изпитва и да не ми пише 2, или ако ми пише 5, или колкото заслужавам без тези въпроси които преписах(сигурно пак бих имала 5 или 4), трябва да съм и страшно благодарна.

Защо го писах в тази категория ли? Защото това става и извън училище. Някои хора мамят приятелите си и ги правят на глупаци, точно по начина по който постъпих с учителите си. Давам ви пример с мен: чудя се защо хората ме използват и предават имайки напредвид че не съм предателка. Днес разбрах, че не съм по-различна от тях. Аз предадох учителите си. Учители които знаят че имам потенциал и ми вярват. Така и някои от вас предавате приятелите си след като ви се доверят. Не го правете. Отвратително е и падате в очите на хората. Поне си взех поука и няма да преписвам повече.

Коментари

1.   Не се притеснявай! Важното е, че си си взела поука. Учителите не страдат чак толкова, все пак и те си имат други грижи като повечето хора, затова не се разтройвай толкова! Иначе си права. Радвам се, че все още има такива добри, чистосърдечни хора като теб! И ако все още си ученичка- желая ти много успех през новата учебна година!

2.   Най-важното е, че си си научила урока и друг път няма да правиш глупости.
По-добре честно изкарана 4, отколкото 6 след преписване, защото рано или късно истината излиза наяве и става гадно.
Утре почва новата учебна година и вярвам, че вече знаеш какво да правиш. Ще се справиш, но често.
Успех!