Споделена история от Тинейджърски

Заслужава ли си да продължа
Здравейте! Момиче на 19г. съм. Историята ми е малко заплетена, но моля за съвет какво да правя за напред.
Когато бях на 14г. в продължение на 2-3 години се виждах с едно момче, но така и не стигнахме до връзка, защото той беше много несериозен, постоянно си пишеше и излизаше и с други, а мен не приемаше просто за поредното момиче. Въпреки това, аз имах много силни чувства към него, приемах всичко това и не исках да го оставям. В един момент обаче, реших, че този човек не държи на мен и искам да продължа напред. Мина време и се запознах с друго момче, с което до скоро имах едногодишна връзка. Той беше пълна противоположност - караше ме да се чувствам специална, беше много грижовен и ме обичаше. Много бързо се привързах към него и вярвах, че той ми е помогнал да преодолея миналото. Към края на връзката ни обаче взех да се чувствам все по-задушавана от него, той искаше прекалено много от мен и просто не издържах на темпото му на живот. Започвах да мисля все по-често за другото момче. Много пъти съм искала да го оставя, но той ме заплашваше с ужасни неща и се чувствах много зле. Накрая обаче събрах сили и се разделихме. След няколко дни се свързах с момчето “от миналото”. Говорихме си с часове, той за пръв път беше искрен с мен, говореше ми как аз ще си остана неговата тръпка, как не е спирал да мисли за мен, че ужасно много съжалява, че се е държал лошо с мен. Започнахме да се виждаме и всичко беше повече от прекрасно. Чувствах се наистина щастлива. Сега обаче той се отвърна от мен, спря да ме търси, да се интересува от мен. Аз го познавам и знам, че просто е изгубил интерес отново. Моля за съвет, заслужава ли си да продължавам да се боря за това момче, защото наистина го обичам, или за пореден път да се опитам да продължа напред с риск да се окажа във връзка в която не съм щастлива?

Коментари

1.   Здравей, видях историята ти и искам да знаеш, че каквото и да се случва ти трябва да бъдеш себе си и да си силна... Щом едно от момчетата започнало да се държи лошо с теб, значи той губи. Според мен той те използва, но щом ти го обичаш дай му шанс и ако се държи лошо-значи не е за теб, но ако се е променил и се държи мило, то тогава той разбере колко се обичате! Благодаря!

2.   Здравей, видях историята ти и искам да знаеш, че каквото и да се случва ти трябва да бъдеш себе си и да си силна... Щом едно от момчетата започнало да се държи лошо с теб, значи той губи. Според мен той те използва, но щом ти го обичаш дай му шанс и ако се държи лошо-значи не е за теб, но ако се е променил и се държи мило, то тогава той разбере колко се обичате! Благодаря!