Споделена история от Тинейджърски

Как да спра да ревнувам?
Ще бъда кратка. На никой не му се чете романи. Но след като написах историята осъзнах че стана роман, така че ви препоръчвам да прочетете 5 абзац, ако не ви интересува как започна цялата ревност от приятелите ми.

За да не наруша правилата на сайта, ще пиша само първите букви от имената на хората.

Преди 2 години най-добрата ми приятелка М, се запозна с момиче на име Д. Радвах се за М. Всичко беше добре, но след време като М излизаше с групичката си която включва и Д, нещата се промениха. Д изглеждаше все тъжна край тях. Все едно ревнуваше. Тя не е такава като са двете на саме. Един път излязох с М. Тъкмо си прекарвахме хубави и Д и писа. М ми каза че е забравила че трябва да излизат с Д и понеже не иска да плаче пак, трябва да се прибирам. Тогава се почувствах както се чувства и Д. Ох това стана дълго, съжалявам.

И не знам защо от тогава нататък се чувствам така с приятелите си. Аз нямам много. Аз нямам социални умения и съм доооста срамежлива. Като съм с група хора които ми се водят приятели не говоря, все едно ме няма. Но когато излизам с тях и най-добрите ми приятелки става гадно. Те се държат все едно ме няма. Един път даже бяхме двете с М и едно друго момиче на име Р. При нас дойде съседката ни Я. Половин час си говориха и забравиха че съм тук. Но вината е и моя. Става ми неловко като съм сред повече от 2ма човека. Не говоря и бивам забравена. По време на този разговор М каза:
-Ние забравихме К. Как си? Какво правиш?
И аз бях на път да отговоря, но едно момиче дойде и пак бях забравена.

Тези два абзаца бяха обобщение как почнах да ревнувам приятелите си.

Това продължава и сега. Благодарна съм че успявам да го крия. Ако не го крия ще изгубя и малкото приятели които имам. Постоянно ревнувам от приятелите ми като кажат "сега съм с приятели на наргиле*или някъде другаде*". Аз спирам да си пиша с дадения човек след това защото имам чувството че преча. Все пак аз не съм важна. Но ми става гадно че приятелката към която съм най-привързана напоследък постоянно излиза с приятелите си.

Но току-що забелязах нещо. Не ревнувам толкова често от приятелите ми които излизат с хора които не са спорели. Искам да кажа, приятелката към която съм най-привързана и аз не знам защо се казва Г. Нейните приятели ги знам какви са. Преди месец плачеше заради тях. Обиждаха я и я нараняваха. Явно ревнувам приятелите си само от хора с които не се разбират. Но като се замисля не точно. Ревнувам защото... И аз не знам. Просто ако съм с повече от двама навън или вкъщи, аз съм игнорирана и забравена, но не че ако ми обръщат внимание ще имам какво да кажа. Просто животът ми е скучен. Само си седя вкъщи.

Явно ревнувам защото знам че не съм специална и ме е страх хората да не ме заменят с някой по-специален. Добре че не показвам тази черта, защото ще си създам много излишни спорове и нездравословни приятелства. Но как да спра да се чувствам така? Аз осъзнавам че това не е ок, но искам промяна.

Коментари

1.   Почни да пукаш амфети. Така ще станеш специална и всичко ще се нареди.

Братан.