Споделена история от Тинейджърски

Карат ме да правя това което не харесвам
Здравейте, от 7 годни тренирам волейбол и през първите 5 ходех с голямо желание, но през последните години ходя защото родителите ми ме карат. Аз им казах, че не искам тате се съгласи с мен, но мама ми се разсърди а на мен ми писна всеки ден да ходя с нежелание вече започвам да го намразвам този спорт. Просто като се сетя вечер че на следващия ден ще бъда в залата и ми се реве. Моля ви за съвет съжалявам ако има грешки! :)

Коментари

1.   Прекрати ходенето дори и със скандал ако е необходимо. Никога не прави нещо което не те влече, без друго със спорт в България е почти невъзможно да успееш да се реализираш.

2.   Натяквай им цупи се и накрая ще склонят, но ще съжаляваш спорта е хубаво нещо, но като нямаш желание нищо няма да излезе.

3.   Не казваш на колко години си, но ако не искаш недей да ходиш.

4.   Аз така бях с пианото, а сега до ден днешен съжалявам, че се отказах. Хубаво помисли дали наистина искаш да загърбиш тези 7-годишни усилия.

5.   Здравей! Според мен трябва да им кажеш, че не искаш да тренираш волейбол, защото това не те прави щастлива... Говори с тях и им обясни за случващото се! Прави това, което харесваш

6.   Ами недей ходи майка ти не може да те хване и да те заведе на сила...

7.   Много тъжно... и аз така ходех 7 години на народни танци, защото родителите ми си мислеха, че ми е интересно, а аз толкова го ненавиждах това време от седмицата и никога не споделих на мама, че не исках да ходя... Много ми е странно да чуя, че майка ти се е разсърдила? Сигурна ли си, че не се е пошегувала? Кой родител би искал да кара детето си да прави нещо насила? Няма логика... или това са някакви болни амбиции на майка ти, или тя просто много държи ти да тренираш някакъв спорт... опитай да обсъдиш с нея да тръгнеш да някакъв друг спорт. Ако не, кажи на баща си, че наистина не ти се ходи и му кажи да го обясни на майка ти... щом тя не го разбира от теб. В най-краен случай, просто спри да ходиш да волейбол. Даже не в краен случай, ами направо просто спри да ходиш на тренировки. Тогава майка ти няма как да не схване идеята на нещата...

8.   И нашите така правят с мен, но не с тренировки, а с ядене на месо. Искам да съм вегетарянка, защото месото ме отвращава. Като казвам на нашите че не искам месо ми казват "Не ми пука, ще ядеш месо. " и не знам какво да правя. Ако беше спомената възраст щеше да ми е по-лесно да кажа "като станеш на 18 няма да имат право да те командват. ", но си нямам и на представа на колко си. Поговори с майка си.

9.   Ми то и мене така - първо ме караха да уча, да покривам спортни нормативи, да ходя на пиано и солфеж... и така докато пораснах и осъзнах, че знанието и умението са сила!

10.   Хората искат искат да те направят, човек на него му се ревяло! Според мен продължавай да ходиш спортувай. След години ще и им си благодарен! Много е хубаво човек да има някакъв занаят в ръката си. Иначе цял живот ще слугува където и да иде. Ти какво искаш да правиш? В каква посока искаш да се развиваш? Ако искаш да се развиваш в друга посока само тогава спри спорта! Но недей да водиш жалък и безценен живот!

Орочимару