Споделена история от Тинейджърски

Това ли е края?
Здравейте, аз съм момиче на 18г., което зад гърба си има само 1 връзка, която продължи седмица и настоящата, която продължава месец и нещо....
С момчето, с което съм сега се запознах чрез фейсбук. Той ми беше пратил покана и аз му я приех (да го наречем К), но без никакви намерения към него, защото бях в период, в който се занимавах с едно момче. Обаче не след дълго това момче се върна при бившата си и аз бях зле, междувременно К ми пишеше, но аз нямах интерес, но когато се получиха така нещата реших в крайна сметка да изляза с него. След като се видяхме започнахме постоянно да си пишем, да си говорим по цял ден, не след дълго и тръгнахме. Имахме караници, спорове, защото аз от предишния се бях затворила, не изразявах чувствата си и тн, но правех всичко по силите си да се поправя, за да не изгубя К. С него към сегашния момент много започнахме да се караме. Все като се чуем спорим за нещо, даже започна и за раздяла да се говори, а аз просто не се чувствам готова да го оставя. Липва ми времето, когато ме прегръщаше от нищото, когато ме целуваше просто така, когато нямаше търпение да дойде да се видим, когато ми казваше, че му липвам и тн. Сега тези неща ги няма. Започнах отскоро и работа, защото не исках да разчитам на нашите, а той ме обвинява, че ситуацията се влошава, защото ограничавам още повече вижданията ни. Натяква ми постоянно стари мои грешки, че той преди ми звънял повече, че той ми пишел... Просто като се сетя за преди и не мога да спра да се боря да се върнем към тези моменти или даже по-добри, макар, че не виждам от негова страна желание, чувства... Просто не е същия, а не искам да го приемам... Да напусна ли сегашната си работа?

Коментари

1.   Не, категорично! Той не те обича, не те и уважава. Ако наистина те имаше за човек, щеше да иска да успяваш, да си щастлива, да се реализираш и да осъществяваш намеренията си. Нямаше да гледа само себе си и да тегли на кантар колко внимание му отделяш. Истината е, че иска физически да те ползва и да му тичаш след д-то. Да, ама не. Това не е нормално поведение в една връзка. В една връзка всеки трявба да уважава на другия работата и заниманията и да не тегли колко дал и колко взел. Това не е пазар.

2.   Не си напускай работата. Миналото не може да се върне. Ще срещнеш друго момче, не се вкопчвай в хората.

3.   Не разбира се. Този е комплексар, възползвал се от слабостта ти след раздялата. Представял се е за принц и сега виждаш истинското му лице. После ще ти натяква, че нямаш пари и прочие и прочие. Бягай далеч, щом още от втори месец си позволява да те мачка психически

4.   Ох момиче , за първия мога да те разбера. Винаги се връщат при бившите , каквото и да си говорим . Ти чувстваш празнина , която си си внушила , че настоящия запълва . Не го прави , просто ти се качва на главата и ти създава излишни нерви , остави го. В случая не го харесваш , а просто си се привързала към него и е заместител на миналия

6.   Да не си помислите, че ви съдя или нещо, ама... айде малко по-сериозно. Вземете се научете, че може би 0. 1% от връзките между 16-25 успяват. Сами се вкарвате във филми. А имам и чувството, че ти си мъжът. Този льохман не работи ли? Или е поредното мамино синче с пръстени по ръцете. Да напуснеш работа? В какъв свят не работим почти всеки ден? Особено ако си на 18. А и няма по-хубаво нещо от това да си изкарваш прехраната сам.

Weak people create bad times
Bad times create strong people.
Strong people create good times.
Good times create weak people.
And so on...

Ще ви чукне животът, ама ще е късно да се осъзнаете.

ДС

9.   Здравей! Попаднах на темата ти и реших да изкажа своето мнение. Според мен не трябва да напускаш работата си, защото ако все пак тя ти дава самочувствие, че вече си достатъчно зряла и отговорна да се издържаш сама, няма причина да не продължиш да работиш. Най-важното е ти да си щастлива, а ако можеш да живееш добре и без да работиш или работата ти не ти харесва, разбира се можеш и да напуснеш. Но това сама решаваш. Не приемай случващото се с това момче, като причина да напуснеш.. А относно вашите взаимоотношения, напълно те разбирам! Не искаш да го пуснеш, но разбираш и че нещата не са така, както са били. Ако толкова държиш на него и той на теб, то тогава връзката ви е силна. И ако тя е силна, то тогава ще можете да имате достатъчно време един за друг и той няма да се сърди, защото ти работиш. Не ме разбирай погрешно.. Не казвам, че връзката ви не е силна, но просто не трябва заради човек, който познаваш от месец да предприемаш такива решения, още повече ако ти харесва работата. Предполагам че ще си студентка през есента, така че може би няма да намериш достатъчно време за работа, учене и гадже. Тоест може би ще трябва да се откажеш от работата докато учиш. И ако решиш, че искаш да прекарваш повече време с момчето, то тогава ще трябва да напуснеш или да работиш малко часове. А пък ако искаш още време да поработиш и ти доставя удоволствие- работи, защото като започнеш университета сигурно няма да комбинираш всички неща успешно. Знай, че после цял живот ще можеш да работиш, но ако държиш на връзката ви и мислиш, че ще е успешна и дълготрайна, то тогава трябва да намериш начин да "заздравиш" връзката ви. А от самите вас зависи дали ще напуснеш или ще можете да имате достатъчно време заедно, дори да работиш. Надявам се, че поне малко ти помогнах, като дадох плюсовете и минусите и в двете ситуации. :)

10.   От авторката
Искренно Ви благодаря на всички!