Споделена история от Тинейджърски

Постоянно ме мъчи това чувство.
От 2 години го имам. Първия път беше на 16 април. Помня че имах много домашни и бях 2ра смяна. Писах домашни до 2 сутринта, защото на следващия ден имах два допълнителни часа от 10 и от 12. Бързах да си науча и напиша и забравих че дядо е имал рожден ден. Два дена по-късно той ми звънна и ми беше ядосан. На този ден цял ден имах чувството че забрвавям нещо.

От тогава, до сега ВИНАГИ като имам това чувство означава че наистина съм забравила нещо. Всяка нощ си лягам с това чувство и го мисля 2 часа. И в един момент се сещам и то е почти късно.

Писна ми 2 години да си лягам вечер и цял ден да мисля какво съм забравила.

Вчера ни дадоха 1 тон домашни и 3 презентации и аз забравих половината домашни и една от презентациите. Те бяха за вчера, ама аз забравих. Сега ми е гадно. Сега се сетих и че и по изобразително изкуство имахме рисунка, която трябваше да предадем до днес. След малко ще я рисувам.

Дори забелязах че ако пиша проблемите си в този сайт, забравям половината неща които ме мъчат и които е трябвало да напиша.

Защо имам това чувство постоянно и защо винаги е правилно? Има ли оправия? Не искам постоянно да съм голяма забравана. Даже в сънищата ми имам това чувство.

Коментари

1.   Ами почни да си записваш на лист важните неща които не бива да забравяш...

2.   Записвай си. Води си записки за рождените дни или ги отбелязвай на календара. Записвай си за презентациите и пр. Никой не помни всичко . И не е нужно.

3.   Този постоянен стрес - мислене какво си забравила, или да не забравиш нещо, ще доведе до още по-голям блокаж и дори до нервен срив. Всеки час, в края на часа записваш в тетрадката какво имаш да правиш, ако нямаш нищо ПАК записваш (примерно - без домашна работа, не е взиман нов урок - и датата!). За важните дни - направи ги с напомняне в телефона или ги отбележи на календар на стената. Остави си един празен лист с химикал на бюрото и когато се сетиш за нещо, което трявба да свършиш след време или нещо, което трябва да купиш и т.н. записваш! Всеки ден преглеждай задачте върху листа. Така ще се освободиш от стреса и ще станеш по-организирана, а и после много ще ти помага в работата, ако е административна. В никакъв случай не продължавай така, че без планиране и организиране ще си съсипеш психиката.