Споделена история от Тинейджърски

Преглед при гинеколог
Здравейте, момиче на 16 години съм и ще ходя на гинеколог другата седмица.Не съм девствена вече и се притеснявам дали на ехографа ще се разбере, че не съм.Все още не съм споделила на майка ми, защото стана на скоро и не искам да ми се кара.Моля помогнете ми.

Коментари

1.   Здравей!
Ако все още се притесняваш да кажеш на майка си го остави за друг ден! Не се притеснявай ехографа не показва дали си девствена или не. Когато отидеш ще те попитат дали си девствена и, ако кажеш, че си няма да се налага да преглеждат там долу ( само там мога да разберат дали си или не си). Все пак се налага понякога дори и да си девствена да те погледнат там долу, не знам за какво отиваш затова нищо не мога да кажа.
Аз бях в тази ситуация, имах цистит и съответно течение там долу. Наложи се да се кача на магарето, а не бях девствена, в началото ме попитаха и им казах, че съм девствена (майка ми беше с мен), но гинекологът не каза нищо, когато ме гледаше дали е забелязал, или не само той си знае.

2.   Момиче ти на къде пишеш?Последно девствена ли си или не си?

3.   На ехограф не се вижда дали си девствена, той отчита единствено големината и разположението на вътрешните органи. Ако ти правят вътрешен преглед обаче, специалистът ще разбере.

Имаш право да влезеш сама, а майка ти да чака отвън пред кабинета. Също така имаш право да помолиш твоя гинеколог да не информира майка ти за това, че водиш полов живот, ако настояваш тя да не знае на този етап. Дали ще уважи молбата ти, тъй като си непълнолетна, зависи от убежденията на специалиста и неговата професионална етика.

Имай предвид, че с правата на възрастните идват и отговорностите. Ти вече си се възползвала от своето право на сексуален живот. Сега пред теб автоматично е поставена и отговорността да се изправиш пред майка си и да я информираш, тъй като, ако не го направиш ти, напълно възможно е гинекологът да го стори.

До 18-тата ти година майка ти отговаря за теб пред държавата и всички нейни закони. Пример: ако утре ти се окажеш бременна, понеже си правила небезопасен секс или презерватива се е скъсал, майка ти ще трябва да си взима неплатени отпуски и да ти помага с бебето (да ви храни, издържа и прочие). В този смисъл си длъжна да я информираш. Не защото нямаш право на твой личен свят, а защото твоите решения до 18-тата ти година, касаят пряко нейния живот, нейните пари и нейната работа.

Ако го беше направила след 2 години, този проблем ("Дали и как да й кажа, че съм спала с мъж?") нямаше да стои пред теб, защото тогава пред закона щеше да отговаряш сама, но днес е различно. Дори ако на този преглед успееш някак да убедиш лекаря да не й казва, следващия път може да се наложи да посетиш друг специалист (да кажем, този е в отпуска или се наложи да поискате второ мнение), и майка ти пак ще разбере.

Помисли по какъв най-приемлив и подходящ начин да й разкажеш за случилото се. Направи го така, че след като й разкажеш, да се почувства спокойна като родител, че е отгледала отговорна млада дама, която знае как да се предпазва и върши нещата в живота си съзнателно.

Желая ти успех!

И напомням, секс се прави, само когато тези четири точки са изпълнени:
1. И двамата не сте употребили алкохол или други вещества (марихуана или тежки наркотици).
2. Мъжът (или момчето) се отнася към теб с нежност и повишено внимание. Не бърза да спи с теб, не те притиска да му правиш нещо, което не искаш, и нямаш усещане за притеснение в стомаха, когато си с него.
3. Ти наистина искаш да правиш секс с този мъж.
4. Имате предпазни средства и използвате нов презерватив за всеки акт. Презервативите трябва да са в срок на годност (пише го на опаковката), а самата опаковка да не е държана в портфейл или в жабката на автомобила (там е тясно и топло, и презервативите могат да бъдат сериозно повредени, което да резултира в по-лесно скъсване и бременност).

Ако някоя от тези точки не е изпълнена, по-добре спри навреме, за да не си навлечеш сериозни проблеми на главата.

4.   Има два вида преглед- на ехограф и вагинален. На ехограф няма как да се разбере, че не си девствена, така че настоявай за такъв преглед

5.   Няма как човек да разбере дали си или не си. Единствения начин да разбере е ако ти кажеш така че спокойно

6.   Ти си на 16 години, няма от какво да те е срам или страх! Даже е по-добре че не си девствена, доктора ще ти види проблема по-добре. А ти защо си сигурна,че тя не знае? Тя на твоите години какво е правила?
Според мен и кажи, че си имаш вече гадже и тя нататък ще разбере какво правите. Ако беше на 14, нормално е да криеш на 16 е съвсем друго, успех.

Орочи

7.   Искаш да влезеш сама. Майка ти да чака навън.