Споделена история от Тинейджърски

Защо всички постоянно ме използват?
Здравейте! Ще ми бъде полезно да науча вашето мнение за моята ситуация, защото по всякакъв начин се опитвам да намеря изход от отчаянието, в което се намирам, но очевидно не мога сама да се справя.
Аз съм момиче на 17 години и живея в средноголям град. Имам си хора, на които разчитам, освен семейството ми, разбира се (макар доста често да се караме) - 6 момичета, като с тях сме в една компания или групичка, не знам как по-точно да ви представя нещата. Имаме високо положение, ниво в града. Не че съм се борила за това по някакъв начин или някоя от нас, просто така стана, но се чувствам добре, така че нямам проблем с това да ме знаят всички, често да се говори за мен, да има завишен мъжки интерес към мен. Дори 3 от момичетата имат гаджета от най-популярната момчешка компания, което напоследък доста ни отвори вратите към тях. Преди имах и най-добър приятел, старо бивше гадже, между нас почнаха да се появяват някакви интимни отношения и оттогава леко се поразпаднаха нещата... случваше се да се занимавам с някое момче и да го питам какво мисли, а той ми отговаряше, че ставам само за секс и момчето в случая иска точно това от мен, което много ме нараняваше, защото много го обичам и възприемам за близък, но от известно време просто не се търсим. Понякога приятелките ми, въпреки че сме много сплотени и си казваме всичко, и си мислех че са единственото истинско нещо в живота ми, понякога някоя от тях се случва да направи нещо грозно или фалшиво, те са малко по-егоистични, за разлика от мен, а аз по-чувствителна и се случва да се засягам, но никога не е без причина. Просто понякога се чудя
дали не ме използват, защото винаги ги изслушвам и им помагам за абсолютно всичко, като става въпрос и за морална, и за финансова подкрепа. Давам добри идеи за разнообразие на ежедневието и съм забавна. Те също винаги ми помагат, когато имам нужда от тях и никога няма да ме изоставят, но не са толкова отдадени, колкото съм аз... надявам се това да се дължи на характерите им.
Но всъщност, това от което най-много ме боли, е че наистина ставам само за секс. Имам огромен страх от това да изляза с някого и накрая да се окаже, че това е била причината да ме търси. Да, много момчета ме харесват и ми правят комплименти, и ме занимават. Но всеки път, като си харесам някого, ставаме или приятели с привилегии или се виждаме веднъж, два пъти и това е, после даже се правим, че не се познаваме. Това ми тежи, имам чувството, че никой не вижда нищо повече в мен, а аз искам сериозни отношения. Омръзна ми да плача всяка вечер, защото някой отново ме е наранил и използвал.
Какво трябва да променя в себе си?

Коментари

1.   Трябва да промениш това да не им пускаш толкова лесно и тогава няма да ти казват, че ставаш само за секс. За да говорят хората нещо, значи има поне малко истина в него. На 17 ми говориш за приятели с привилегии, прави си сама сметката :D. "Известната" ви групичка може би е известна точно с това - че изглеждате добре и че правите секс, хората може и да не знаят нищо друго за вас, но вие сте допринесли, за да ви знаят с това. Разбирам за какво ми говориш, понеже приятелката на брат ми е в същата компание с "високо положение, ниво в града". Направо е трагикомично. Стегнете се малко и осъзнайте, че светът не се върти около вас.

2.   А какъв в проблема да спреш да си отваряш краката? 100 % ще реши много проблеми...

3.   Трябва да промениш много неща, например моралноте си ценности днешното поколение сте нямам думи, никаква ценностна система, глупави, необразовани, невъзпитани и какво ли още не, а до това, че те изпозват това е защото те са по зле и от теб, а теб кой те кара още на първа среща и да спиш с тях и дори да не е веднага що им даваш. Просто се пази и времето ще покаже кой си заслужава и кой не, бъди по малко наивна.

4.   Никой не може да се промени сам затова кажи така..Дядо Боже направи ме такавА ти да ме харесваш.

5.   Използват те, защото им позволяваш. И на приятелките , и на момчетата. Нямаш достойнство и самоуважение. Как така ще спиш с всеки? Сама се правиш на лесна жена. А тях никой не ги уважава и ги мислят за парцали. Научи се да казваш "не" и на приятелките и , и особено на мъжете.

6.   На 17 си и имаш приятелИ с привилегии и после се чудиш защо ставаш само за секс ? Наистина ли не се сещаш ?

7.   ОТ АВТОРКАТА :
Мисля, че не съм се изразила правилно, съдейки по коментарите. Не пускам на първа среща. Харесвам си някое момче, излизаме няколко пъти, пишем си, първите 2, 3 пъти като ме покани в тях - отказвам, но на някое домашно например или при други подобни обстоятелства се случва да се натискаме или нещо такова. Не правя секс с тях, защото съм девствена, точно поради факта, че винаги съм смятала за себе си, че заслужавам и друго, и съм повече от това. Повечето си мислят, че не съм девствена и че съм к*рва и така нататък, вероятно заради начина, по който изглеждам и говоря, аз съм доста отпусната, лесно се разговарям с непознати и т. н. Имам цели, таланти, оценките ми в училище също са добре. Просто никой не иска наистина да стигне до мен, да ме опознае, всички се задоволяват с тялото ми и то с някаква част от него.
Да, това че съм провокативна и разкрепостена е факт, но просто съм си такава. Има момчета, разбира се, които имат чувства към мен и биха се обвързали с мен, но обикновено аз нямам нищо към тях или поне не достатъчно.
Лъжат ме, разиграват ме... Използват ме и ме боли много. Трудно си признавам чувствата, но чрез действия показвам, че харесвам някого и търся повече от физически контакт. Имам наистина нужда от помощ, защото сърцето ми е празно, любовта ми е станала някакъв невъзможен копнеж.
Познавам момичета, които пускат на всички, които са разглезени, прости материалистки. Не бих се принижила до тях, а за мен те могат да се определят, като момичета за една вечер. Не мога да разбера защо повечето момчета ме слагат на едно с тях?