Споделена история от Тинейджърски

Повредени банкноти
Баща ми много често ми е давал за дневни банкнота от пет лева, която да е надраскана или издълбана на метализираната нишка, но не мога нищо да му кажа, защото завися от него, а и едва ли той ги поврежда. Веднъж ми се случи в Теленор да ми върнат нарочно такива пари, даже малка част от банкотата беше скъсана. Върнаха ми ги нарочно, защото отказах да си направя план на телефона, вместо да зареждам ваучер, но това е друга тема. Пак е по-добре, че е все малка сума. Днес успях да пробутам една такава петолетка на Спиди, но понеже пратката беше до домашен адрес ме хвана страх да не се върне да се разправя.
Искам да разбера вие какво правите, ако установите, че са ви върнали такива пари и не сте ги видели навреме. Аз обмислям да започна да ги събирам такива и да ги обменя в банка, но не знам дали ще си помислят, че нарочно съм ги надраскала.

Коментари

1.   "Върнаха ми ги нарочно, защото отказах да си направя план на телефона, вместо да зареждам ваучер, но това е друга тема. "

Стига си се филмирал ...

2.   До 1, когато отказах да изслушам офертата за абонаментния план се ядоса. Тъй като зареждах шест лева а дадох десет, поиска да му дам един лев, за да ми върне пет. След като се прибрах вкъщи ги видях, но вече беше късно. Колкото до ваучера - преди известно време бях с абонаментен план, но направих висока сметка на баща ми и до там

3.   Бг банкнотите често са трагично състояние.
Най-добре е да ти превежда пари по сметка, вместо да ти ги дава в кеш.

5.   Банкнотите се амортизират с времето. Но това не пречи да продължават да се използват. Така че си плащай спокойно и не се тревожи за глупости.

6.   Автора трябва да е голям карък - всеки път да му връщат повредена банкнота... Сериозно!!!