Споделена история от Тинейджърски

Никога не е достатъчно за моите критерии
Здравейте! Тук съм защото мисля, че мога да намеря помощ и разбиране. Аз съм момиче на 15 години и вместо да си се занимавам с нормалните неща за децата на моята възраст, главата ми е пълна с глупости. Не се шегувам. Постоянно си мисля кой ме мрази, как изглеждам, дали съм достатъчно добра, дали съм достойна, грозна ли съм, завиждам на приятелки и постоянно се самокритикувам заради горните неща и нон-стоп чета някакви психологични статии да кажем за повдигане на самочувствието и самооценката и от този род. Постоянно искам да съм още и още и още по добра и не мога да приема ако има някои по добър от мен, винаги целя да съм най-добрата( във всички ситуации). Още един много голям проблем е, че винаги искам вниманието да е върху мен. Признавам си, ако то не е ,се чувствам невидима и недостатъчна, и излишна. Когато някой ми обръща внимание всичките тези проблеми изчезват и изведнъж ставам страхотна и гледам всичко през розови очила... Предполагам тези проблеми, които изредих са достатъчни, за да се объркате и да ме помислите за глупава, за това спирам

Коментари

1.   И добре, че спря!

2.   Вместо всички тези мисли, си постави цели за постигане, тръгни на спорт. Никой в света не е съвършен и никой в света не е най-добър в нещо. Хората са равни. Спри с тези самоизисквания.

3.   Все едно аз съм го писала това, чак нямам думи. И аз съм на 15 с абсолютно същия проблем. Няма как да ти дам съвет, но пък ще следя темата

4.   Намери си гадже. На твое място бих взела някое скромно, добро, хубаво момче, с което да се обичаме. Ще имаш постоянен приток на внимание, както и човек, на когото да дадеш своето.

Знаеш ли, най-щастливи сме, ние хората, не когато получаваме (примерно, любов, грижа, внимание, подкрепа), а когато даваме такива.

5.   Номер 3, по всичко си личи, че темата ти си я написала и сама си коментираш собствената тема. И с тези думи "но пък ще следя темата" подканяш аудиторията да пишат повече коментари. Ти наистина си глупава и искаш цялото внимание да е върху тебе. Защо, с какво си заслужила. Нормален човек такова отношение не изисква. Ти си излишна в очите на всички с които влезеш в контакт защото им се натрапваш с твоите претенции, че си нещо което не си. Не дразни хората повече.

6.   Стига с тия глупости, защото точно поради тези мисли повечето от момичетата се опитват до такава степен да си вдигнат самочувствието, че почват да не ходят по земята, а да летят. Почва се от предизвикателните снимки, начина на обличане, ама аз това не мога да ям, там не мога да ходя, под нивото ми е и се превръщат в най-голямата отврат.

Вместо да си насочваш вниманието на там, вземи свърши нещо полезно и мисли в дългосрочен план - за бъдещето си. Къде искаш да бъдеш, какво искаш да правиш и т. н., а не за днес и утре.

Седни научи един език, имигирай, че тия хора около теб - не са добре и ти лека по-лека ставаш една от тях.