Споделена история от Тинейджърски

Не знам какво да правя...
Здравейте! Аз съм на 15години съвсем скоро на 16. Имам приятел, с който се познаваме от съвсем малки и аз много го харесах. Харесвам го почти от 3години и на скоро той разбра... Каза ми, че зо него е чест момиче като мен да го харесва, че съм красива, сладка и така, но заслужавам да не ме лъже и ми каза че не се чувства готов да започне връзка (той никога не бил във връзка) и да си останем приятели. Разбирам, че беше мил но не мога да преценя дали с тези думи той ме отряза? Сега всичко стана много неудобно а се виждаме често, защото маме много неща които правим заедно не мога да спра да ги правя, ей така от нищото! Какво сега? :(

Коментари

1.   Не, не те е отразял. Мога да се припозная в тази история. Преди години бях същото момче, едно момиче ме харесваше, както и аз нея. Аз просто и казах, че не съм готов за връзка и не смятам, че бих могъл да подържам връзка. Моят съвет е да уважиш избора му, това, че ти е казал истината в очите го прави истински мъж и може да се гордееш, че познаваш такъв човек. Животът продължава

2.   Или си много малка за него, или си има приятелка. А и остави момчето да те погони, не му се предлагай на тепсия.

3.   Да, отрязъл те е по някаква причина.

4.   Какви са тези неща които правите заедно и ти не можеш да ги спреш ей така. Секс правите ли, или ти само свирка му правиш. Продължавайте да правите нещата които често правите щом си красива и сладка. Сигурно и на него му е сладко, но не иска да се увлича прекалено много.

5.   Отрязал те е много деликатно. Харесва те като човек, но няма тръпка и не иска да те губи като приятел.
Не бъди глупава и ти не го губи за приятел. Дръж се все едно нищо не е станало.

6.   Хей! Обещавам ти, че всичко ще се оправи. Знам, че е трудно, особено като правите много неща в заедно и няма как да го отбягваш, но бъди силна. Казал ти е истината - ти си красива, умна, сладка и прекрасна. Фактът, че той ти е отказал означава, че той не е готов и може би проблемът е в него, а не в теб. Недей да се обвиняваш и да търсиш нещо нередно в себе си, такова няма, дори да не го вярваш. No означана next opportunity. Животът те е срещнал с този човек, за да те научи на много. Ти си на 15 и знам, че в момента за теб той е единственият, който можеш да обичаш, но повярвай ми, имаш още много време, ще срещнеш още много нови хора и ще си правиш незабравими моменти. Сигурна съм, че в твоя град има още момчета, с които би си подхождала, въпреки че сега за теб той е the one and only. Знам, че ще се справиш. Обичам те! Обещавам ти, че всичко ще мине, а аз винаги ще те подкрепям! А въпросния господин ще го бия :) от: най-добрата ти приятелка!

7.   Аз съм авторката. Към номер 4.... как може въобще да си помислите че дете на 15 ще прави такива гнусни неща? ! С него свирим заедно на цигулки, пеем заедно и неговото семейство е много близко с моето! Няма как да спра всичко ей така :)