Споделена история от Тинейджърски

Голяма ли е разликата?
Аз съм на 15 годими, а приятелят ми ще навърши 18.Родителите ми са против наща вразка , защото е бил по голям с 3 г от мен .
Но ния се обичаме и мисля че годините не са важни ,и че 3 години не са мн.

Коментари

1.   ВиЯ нямате проблем.

2.   Внимавай с по-големите ергени!

3.   Боже, Щ'а натакова' и айди' чао.Давай Дечко трупай бройки

4.   Притенсението им не са трите години разлика, а това, че си ТИ си на 15 и той е на 18. Ако ти беше на 25, а той на 30, хич нямаше да е проблем.

Родителите ти се притесняват, че ще правиш секс. Само това. Това е проблем за много родители в България. Имах позната, която правеше секс от подобна възраст и скъса с приятеля си. После сподели с майка си, че е правила секс 2 години, а майкта сподели с бащата и бащата получи нкакъв пристъп и се наложи, да посети болница. Нищо му нямаше, ама се шокирал, как можело дъщеря му да прави секс от 15 годишна. Проблемите не бяха, дали е наранена от това, че е приключила връзката, не бяха дали е ползвала предпазни средства, дали е бременна, дали има някакви болести, дали е насилвана ... Не, проблемат беше, че нечий пенис се е докоснал до нея, когато тя го е искала, което едва ли не е най-голямото притеснение на бащата. И от там идва цялото опониране. Ако се хванеш с някой на 15, пак ще е същата работа.

5.   То сегашната младеш от 13 почват, момичето е закъснял даже... За да имаш гадже все ще се случи секса, имам познати направили го и по рано. По-добре не бързай.

6.   Ха-ха, разбирам да бяха 20-25 години разлика, да се шашкат, а то - 3!
Според мен по-скоро се притесняват да не направите някоя беля, и да ги нахендрите да гледат внучета, преди да са отгледали децата си...

7.   Здравей! Според мен разликата Ви не, е толкова голяма, и аз имам подобна връзка

8.   Ако можеш правилно да преценяш какви са хората, това колко по-голям от теб е един мъж няма значение, защото ще знаеш дали е добър или лош човек. Ако не можеш да преценяш какви са хората, и мъжът ти да е по-млад от теб, пак ще те манипулира.

9.   Три години разлика не са много, просто ти си едва на 15 и това притеснява родителите ти. Приятелят ти е пълнолетен и има повече свобода, която ти ще видиш, усетиш и поискаш за себе си. Освен това те сигурно се притесняват, че ще се чувстваш длъжна да правиш секс, че той ще те кара наляво-надясно с прясната си книжка, че ще те води на събирания и т. н. Още повече, че след година той ще завърши, ще замине някъде да учи и колкото и да е градивно това за него, теб по един или друг начин ще те нарани.
Нормално е да се притесняват за теб и да се опитват да те държат настрана, това им е работата, те са родители. Ако ти беше на 20 години, а той на 23 години изобщо нямаше да им пука, гарантирам ти.

10.   Ти: имаш гадже което е само 3 години по-голямо от теб
Съучениците ми: Имат гаджета които са на 30(на 16 сме)
Добре си. Не знам защо вашите имат проблем.

11.   Кажи на приятеляси да си прочете правата пълнолетен непълнолетен и одговорноста която носи. Трите години не са проблем. Другото е въпрос на възпитание.

12.   Спокойно не ви е голяма разликата. Просто родителите искат да бъдеш малка до края на живота си, а това е тъпо. Аз на твое място не бих споделяла това си е лично моя информация. Недей ги слуша защото ще съжаляваш. Ако съученичките ти правят, прави и ти. Това е от мен надявам се да съм ти помогнала с коментара си.

13.   Виж всеки си има мнение. Лично според мен 3 години не са кой знае каква разлика, така че ако наистина се обичате не се притеснявай... няма за какво. А относно родителите ти. Опитай да поговориш с тях спокойно, без нерви и им кажи, че наистина много се обичате, колко е мил и не би те наранил, а ако се наложи викни и него.. направете си една вечеря и поговорете очи в очи и разяснете проблемите си. Стискам палци!! Успех!

14.   Тази разлика не е голяма, 3 години по-голям от теб не е много. По принцип разликата в годините е ВАЖНА за връзките, но три години разлика не е проблем, даже точно 3 години трябва да е разликата!
И все пак, гледай да не даваш девствеността си, още на първия...

Орочи

16.   Когато аз бях на 18, имах страхотна приятелка на 15. Изглеждаше на 20 години и това си беше вярно и след като заминах от града си и отидох да уча в университет. Пак си изглеждаше по-зряла и красива от много други момичета на 18-19-20-21 години.

Нейните родители и специално майка и бяха против дъщеря им изобщо да си има приятел, а какво остава той да е по-голям от нея. Поради тази причина връзката ни мина предимно по месинджър и по уж по-закритите кътчета на училище. Поне бяхме в едно училище. Много хора обаче ни виждаха как се прегръщаме и целуваме, та нейна братовчедка казала на майка й.

Беше много неприятен ден, приятелката ми се обади по телефона и каза, че техните са разбрали и я викат да отиде при тях във всекидневната и че ако може, ще ми се обади по-късно. Не се обади... беше петък вечер и не ме свърташе. Само гледах преди колко минути е била активна в месинджър. Минутите станаха часове, а после изписа 1 day. Чак в неделя сутринта получих смс от непознат номер, в който се каза че е майка и и иска да се видим вторник вечер, за да се изясним и да не казвам на дъщеря й. Приятелката ми ми писа по-късно същият ден и стана ясно, че техните много са й се карали и са и взели телефона и лаптопа, но после са ги върнали, карали я да се разделим.

Е, вторник вечерта дойде, беше януари, тъмно и студено, имаше поледица. Отидох в уточненото кафе и с майка и седяхме около час... накратко ми казваше как не би позволила на дъщеря си да залита по момчета, ама вие момчетата само едно искате от момичетата, ама пък ти хич не си лошо момче, познавам вашите... Завърши с това, че трябва да се пазя от братовчедка и и че не знае какво ще става оттук насетне, но да го караме по-полека. А ние нищо не бяхме правили...

Е, няма да изпадам в подробности, 2 месеца след тази случка се разделихме с момичето, заканите и дори заплахите от страна на семейството и надделяха. Беше ми първата любов и го понесох тежко.

Минаха години, разбрах, че момичето пак си има приятел и майка и пак постъпвала по същият начин, както с мен! Представи си - ако сключите брак с половинката си и неговите родители са такива, колко ужасно би било.. разбира се, по темата от автора не се загатва брак, но ето че аз видях колко неприятности могат да се създадат само от това, че си харесъл нечия дъщеря, държали сте се за ръце, прегръшали сте се и сте се целували. Само искам да допълня, че за секс не сме си и помисляли, но майка й го правеше вместо нас!

Успех и бъдете здрави!