Споделена история от Тинейджърски

Всички предпочитат най-добрата ми приятелка!
Здравейте аз съм на 14 години в 6 клас всичко си беше нормално не ни деляха, но в 7 клас започнаха повече нея да харесват дори когато играехме физическо за да се разделим на отбори трябваше да се наричаме и когато питаха коя от двете винаги първо избираха нея. Аз и споделих, но тя каза, че е така защото съм за занимавала със всички а тя не разговаряла с който и да, е. Също така тя е по-мила и добра от мен също и по- красива и недостъпна. Всяка си има своите плюсове и минуси, но винаги нея са я харесвали повече и ми, е много гадно. Не мога да забравя как винаги нея избираха по физическо

Коментари

2.   Много добре те разбирам. Точно, когато бях 6-7 клас, бях нещо като грозното патенце. Но пък и аз не си държах на дрехите, не се поддържах, бях много затворена. В 8ми клас се събрах с една приятелка, която се превърна в най-близкия ми човек в гимназиалния период. Някакси като усетих топлото отношение, човек, на когото мога да имам доверие, подкрепа, може би това ме подтикна да добия някакво самочувствие и да си обърна внимание на външния вид и като цяло на себе си. Научих се да се гримирам, стана ми хоби с годините, промених гардероба, започнах да се обличам по-секси, по-женствено. Само в поведението си останах затворена, но това се промени с годините, сменяйки средата и т. н. Та, съветът ми към теб е да работиш над самочувствието си. Прави нещата, които ще те накарат да се чувстваш добре и да си уверена. Аз от 8ми клас започнах да правя упражнения вкъщи, стегнах си тялото. От спорта се отделят хормони на щастието, подобрява самочувствието, дори излъчването на човек. Открих хоби, нещо, в което съм добра, тоест можех да назова поне едно нещо, в което съм добра и ми дава самочувствие. Започнах да чета повече. Смених гардероба, стараех се да бъда вежлива с хората. Мен по принцип много хора ме мразеха, но гледах да не ми пука, а да се фокусирам над хората, които ме ценят. Много е важно да си заобиколена от правилните хора, не ти казвам да зарежеш сегашнитя си приятели, но търси и нови! Успех!

3.   Винаги ще има по-хубави, по-умни и пр. Така е в живота. Но ти повярвай в собствената си хубост и ценност. Не се сравнявай с никого. Имай повече самочувствие.

4.   Сърцето ти е пълно със завист, а човек който ти завижда не може да ти е приятел. Ти със сигурност не си и приятелка, ти я виждаш като съперник. От кога е това така? Само физическото ли е проблема, или? Много си малка а вече си изпълнена с комплекси. Това е тъжно, не го допускай. Намери нещо с което да си по-добра от нея, и се надявам да ти олекне. Във всеки човек е заложен някакъв талант, един може да пее, друг да рисува, друг друго просто открий таланта си, открий себе си! Но не напълвай сърцето си, с мрак, гняв и комплекс много си малка затова...

Хелга

5.   Когато спреш да обръщаш внимание на другите жени, тяхната сила изчезва. Увереността е привлекателно нещо и за двата пола и не говоря за гротеското самочувствие тип "въздух под налягане", а да си самоуверена, въпреки недостатъците си и да се обичаш. Така не дотам привлекателни жени привличат хората около себе си. Започни да се грижиш за себе си и да водиш по- здравословен начин на живот. Това ще повдигне самочувствието ти по естествен начин.

Black Sabbath

6.   до номер 4. в никакъв случай не и завиждам! обичам я, но просто не ми беше приятно попринцип съм общителен човек