Споделена история от Тинейджърски

Дебел съм.
Дебел съм. Аз съм едно момче почти на 15 години. От 1-2 клас съм дебел. Подигравки, подвиквания. Когато бях на 12 се записах на баскетбол, много ми харесваше. Постепенно и там почнаха да ме тормозят. Лятото преди 7 клас отслабнах доста. Постепенно почнах да тренирам вкъщи, купих си гири, реших да кача мускулна маса. Дезориентиран, незнаещ какво прави качих и доста мазнини отново. От свалени на 75 килограма бях станал около 90 за година. Не се отказах, почнах да се интересувам сериозно. Изготвих си хранителен режим, почнах да ходя на лостове, да карам колело. Когато лятото на 2019 ми минаха матурите, започнах да постигам резултат. Почнаха разправиите вкъщи. Колко протеин ядеш, колко сирене, колко хляб, колко кашкавал, колко грама протеин на ден. Не съм правил нищо на тия лостве, да съм ходел пак на баскетбол... След като върнах и тези загубени килограми, почна учебната година. Реших отново да следвам режим и да правя упражнения, почнах да постигам резултат. Отново караници, скандали. Всяка сутрин - колко извара ядеж, колко яйца, колко протеин, колко не знам си какво. след като бях в застой може би 2-3 месеца, 2 седмици бях по-зает, и се бях отпуснал. Качих около 5-6 килограма. Пак караници. Почнах от стрес да ям. Станах неусетно до нова година почти 100 килограма. Почнах да тренирам кик бокс. Бях свалил малко, в карантината пак ги върнах. В момента съм 100. 3 килограма на 187 см ръст. Вече не ми и пука. Когато се опитам да спазвам диета, да направя нещо... се сещам за всяка една дума, всеки един път. Виждам как никога няма да отслабна, така или иначе всички знаят на какво приличам... Искам да ми помогнете да се избавя от тези мисли, просто не мога да се гледам вече. Искам отново да мога да направя нещо :С. Мерси, че прочетохте
ПС: Не искам да ми давате съвети какво да ям, достатъчно наясно съм. Благодаря...

Коментари

1.   Така като чета ти по-скоро имаш проблеми в къщи. Кой ти държи сметка какво ядеш? Това е тормоз от страна на родителите ти. Отиди на фитнес инструктор или на диетолог да ти направи диета. Ти още растеш и е важно как се храниш. Хубаво е, че спортуваш. Правиш мускули и фигура. Но някой в къщи ти пречи и те тормози. Ако трябва отиди на психолог по този повод. Ти имаш училищен психолог, вероятно. И аз като отслабвах майка ми постоянно ми повтаряше- Ще умреш, ще се разболееш от туберкулоза... Опитваше се да ми пречи по всякакъв начин. Но аз не й обръщах внимание, е бях на 22 г. И си постигнах резултата и съм жива и здрава. Успех.