Споделена история от Тинейджърски

Изнасяне от вкъщи
Здравейте! Момиче на 17 години съм и ги направих преди 4 месеца.
Понеже със майка ми и сестра ми нямаме пари, се налага да спим в една стая. Честно казано искам да се изнеса от нас като стана на 18, но въпроса е, че не съм сигурна. И искам да се изнеса, за да мога да живея сама, но и не искам, защото не искам да оставям майка ми. Измислих вариант да се изнеса, но да живея близо до нея и всеки ден да я виждам, но ме е страх, че ако се изнеса и заживея сама ще съжалявам. Примерно ще ме е страх да спя сама. Искам да ви попитам, ако на някой от вас му се е скучвало такава дилема, да ми, даде съвет. Ще съм ви много благодарна.

Коментари

1.   При условие че имате проблем сериозен с парите че се налага да спите в една стая бих те посъветвал да почнеш работа и заделиш пари за по голяма квартира заедно със майка ти и сестра ти. Запомни този съвет без значение колко пари ще имаш някой ден, никога не им обръщай гръб и не ги изоставяй. Избий си от главата да се занимаваш с проституция и наркотици.

2.   И каква връзка с разказа има това, че си го направила преди четири месеца!?

3.   Ами изнеси се и ще си отговориш на всички тези въпроси. Другият вариант е да наемете апартаменти ти да си в една стая, а в другата -майка ти.

4.   Та теб те е страх да спиш сама, а пък ще се изнасяш?
Първо поработи, изкарай някакви пари. Ако станеш студентка, там ще живееш сама и ще свикнеш.

5.   Наемите са скъпи, особено за сам човек. Давам ти пример с Варна - гледал съм гарсониери и едностайни апартаменти, но минимума беше 250лв. Сложи и сметки за ток, вода, интернет и телефон.... освен това трябва и да ядеш...

Сама си каза, че имате финансови затруднения. Трудно е, но на 17 можеш да работиш, например да си сервитьорка. Спести си някой лев и умната. Защото ако ще ги даваш за наем, ще свършат много бързо.

6.   Щом искаш, да се изнесеш тогава се изнеси. Няма нищо страшно във това да спиш сама, ако те е страх първоначално ще свикнеш след време. Но, за да имаш своя квартира трябва да работиш, и щом с майка ти сте в трудно положение не я забравяй, ходи често при нея и, и помагай с парите.

7.   Всички на нашите години реват, че искат да живеят отделно от техните, но малко могат наистина. За пример ще дам мен и моят клас - минаха 2 години откакто завършихме и аз съм единственият човек, който живее наистина отделно от техните и то от доста време. Имаше доста, които се опитаха, но не издържаха.
Ж21

8.   И как мислиш, че стават нещата? Ставаш пълнолетна и 1 седмица след това се изнасяш. Глупости на търкалета. За да се изнесеш ти трябват пари. Пари може да изкараш и сега ако работиш, като сервитьорка, примерно, и дори и да ти стигнат за наем мислиш ли сметките как ще плащаш? Ами храна? Тя също пари струва. Също така дрехи, гримове.. младо момиче си, нормално е да имаш нужда и от това. А когато започнеш училище? Нали и тогава ще ти трябват пари. Няма как и да учиш и да работиш. И дори и по някаква случайност да стане не е нормално. По важно е да наблегнеш на ученето сега. Едниствения начин в твоя случай е когато завършиш училище да си намериш работа и да спестяваш докато не събереш един сигурен доход. Тогава най вероятно ще си на 20.