Споделена история от Тинейджърски

Пиърсинг на носа
Здравейте! :) Преди няколко дни си направих пиърсинг на носа, но не ми казаха колко точно да изчакам преди да сменя обецата, казаха ми само, че трябва да се мине време. Четох няколко стари форуми където имаше хора които са си сменяли мед. обецата след 24, други след седмица. Искам да попитам това добре ли е, или е твърде рано? И, има ли значение от какъв материал ще е сменената обеца, и ако да от какъв трябва да е? Моята сега е с топче, ще мога ли да я сменя с тези като халка? Благодаря, предварително за отговорите, ако знаете още допълни неща за пърсинга на носа отсрани може да споделите, защото не ми казаха много!

Коментари

1.   Обърни се към хората, които ти сложиха пиърсинга. Наистина не те съветвам да четеш информация в интернет защото в много от случаите тя може да бъде грешна. Вероятно имаш познати с пиърсинги, те могат да те насочат към кого да се обърнеш. Надявам се да съм ти помогнала.

2.   Имам обеца на носа от 10 години. Така. Въпросът е да изчакаш хубаво да зарастне самата раничка като трябва да почистваш сутрин и вечер с памуче с физиологичен разтвор, до този момент не я сменяй с нищо. При някой заздравява за 3 седмици, при други за месец, при мен беше сравнително за месец. Ще усетиш, когато като вземеш леко да я размърдаш е спряло да те боли. Друг съвет, който мога да ти дам е да поставиш другата обеца (постоянната) при специалист, защото лично при мен се получи така, че като махнах медицинската и тръгнах да слагам постоянната... Не можах да я вкарам. Изплаших се, че ще зарастне и дори разширявах с някакви игли тогава. Просто в момента, в който махнеш старата всякаш дупката седи много ситна и не става, и не става. Дано да съм била полезна :))

3.   Момиче, съветвам те да си махнеш пиърсинга. Така само изглеждаш пропаднала, но ти си решаваш. Коментарите пред мен, направо няма да ги коментирам. Ако искаш мога да те насоча към клиники, които чрез пластична операция могат да премахнат дупката. Защото празно ще седи грозно. Все пак няма да е по-грозно ако има пиърсинг. Но ти си решаваш, надявам се да съм ти помогнала. Ако имаш въпроси питай.