Споделена история от Тинейджърски

Мога ли да предам майка ми в полицията, след побой над мен?
Здравейте!
Може би заглавието е фрапиращо, но ситуацията наистина пибягва до такива мерки!!! Та да започна от началото. Имах проблеми с цигари и едни снимки с едно момче (историята вече трябва да ви е ясна, няма да навлизам в подробности). От тогава майка ми ми няма още повече никакво доверие (тоест и преди ми нямаше, но сега още повече). Та натякваше ми за тази случка поне месец... а разбира се ме и преби от бой. Забравих да добавя, че съм на 14. Някъде 3/4 месеца след това, по настоящем преди около седмица, вече ми писна и два дни поредни си излизах до към 9/10 вечерта. Разбира се като се прибирах ме разпитваше с кой съм била и къде съм била. Аз разбира се я излъгах, защото ако и бях казала самата истина щеше да ме погребе жива. Но и до сега не ми вярва за това което съм й казала. Та най-фрапиращата случка беше само преди няколко дни... Та излязох към 13 на обяд и се прибрах чак на другия ден, горе-долу по същото време. Бях й казала, че ще спя у една приятелка, е тя по принцип не ми позволи, но все пак реших да не се прибера (и да очевидно не спах у приятелка... ) Като се прибрах просто стана страшно. Почна гооолям бой, направо ме приби, даже мисля, че си и счупих кутрето на ръката, но сега е малко по-добре. Та в последсвие разрах, че е ходила и до МВРто и ме била пуснала за издирване. Та след боя вкъщи ходихме там за да разкажа какво се е случило и да прекратят издирването ми. И в полицията си държах на версията, че съм спала у една приятелка. Като се прибрахме стана така, че полицаят бил звъннал на майката на момичето, а тя съвсем не знаеше за какво става на въпрос. Бях се разбрала с риятелката ми какво нали съм казал на полицая, но тя не можа да убеди майка си да каже, че е не е била вкъщи и толкова. Та някрая заформих поредната лъжа, че през цялата нощ съм била с някакви почти непознати, с които съм се била запознала по-рано миналия ден. Майка ми направо се побърка и започна веднага да мисли, че съм правила нещо с тях, досещате се какво... (та който не е разбрал да кажа, че и това не е истинската версия на случилото се). В същото време приди седмица/две пък си направих и сефтето, майка ми естествено не знае, но ми е казала докато не навърща 20 години, повтарям пак 20 ГОДИНИ да не съм била погледнала момче, което разира се няма как да стане! Още от съвсем малка, ама наистина малка ме е пребивала от бой. Представете си каква е като си имате на предвит какво толкова пък може да напрви пет годишно за да го пребива майка му от бой. Ама разбирате ли за най-малкато... От някой случки даже не знам как съм още жива... Да под 18 съм, но съм на мнение, че един спокоен разговор е много по-добрият вариант от крясъци и пребивания! Да може би ви се струва от тези случки, че съм си заслужила боя, но ви уверявам не е така! Също така ме е заплашвала и с убийство, а аз съм сигурна, че МОЖЕ да го направи, просто не я познавате!!! Та дали мога някакси да я нещо като предам в поицията... вече и аз не знам какво да правя, но в същото време тъй като съм под 18 ако например я затворят мен сигурно ще ме пратят в някакво приемно семейство, а това не ми се иска, в същото време пък не искам и с майка си да живея... моля ви помогнете ми!!!

Коментари

1.   Ужас. Ти си само на 14. Не трябва да правиш такива неща - да не се прибираш и т. н. Седни си на задника, мисли за бъдещето, какво ще следваш след няколко години, постави си цели, занимавай се със спорт, с пеене, с рисуване, пробвай различни неща, търси какво ти се отдава сега докато си свободна и имаш време. Не е правилно майка ти да те пребие, но явно и е преляла чашата от номера и притеснения. Момчетата преди 20-те си не са сериозни въобще, най-много да се нараниш. Мъже тепърва ще срещаш много след още няколко години. Приеми боя от майка ти, че е знак от Вселената, че трябва да се опомниш и вървиш по лош път. Ако почнеш сега така, на 20 ще се чувстваш изцедена, опустошена и през най-ползотворните си години вместо да вървиш напред, ще се объркаш още повече. Всеки е минавал през този период, въпросът е да не си провалиш живота, а със сигурност майка ти не иска да си го провалиш. Бъди добра и няма да те бият. И не се сравнявай с връстниците си постоянно, всеки си намира майстора по един или друг начин и всеки ще съжалява за нещо после

2.   Заслужаваш си го, защото си поредното разглезено лигаве! Аз ако съм на мястото на майка ти те изперквам от вкъщи да спиш където ти се спи и там да ядеш. Неблагодарница такава!

4.   Правописните ти грешки явно са от нерви. Не се притеснявай аз прочетох и разбрах цялата история

6.   Ако имаш синини по тялото можеш да ги използваш като доказателство в съда, за да я съдиш за средна телесна повреда и да я изнудиш да ти плаща обезщетение. Също така, ако има съседи, които са чули караниците ви можеш да ги призовеш като свидетели, за по-сигурен ефект. А баща ти къде е, разведени ли са, починал ли е? Какво се случило, защо не споменаваш него в историята с историята си? Твърде вероятно е неговата липса да те е тласнала към тези вредни навици, по принцип всички деца, расли със един родител развиват такава предразположеност и уязвимост към лоши пороци, ти не си виновна за нищо. Можеш да се преместиш при някой друг твой роднина (ако имаш такъв), и/или да искаш от него помощ и съдействие да съдите майка ти за средна телесна повреда и да я накарате да ти плаща обезщетение, както писах по -горе, въпреки че разбитото детство и психика не могат да се компенсират по никакъв начин, дори с пари, но нищо няма да изгубиш, ако опиташ. Успех от мен!

7.   Според мен е доста рисковано да живееш с майка ти. Жертва си на домашно насилие и ако потърсиш подкрепа от Агенция за закрила на детето или друга организация, сигурно ще успеят да ти помогнат. Има центрове в които настаняват жертви на домашно насилие, но ти си на 14 години и вероятно единственото решение е да ти намерят приемно семейство. Друг вариянт е да потърсиш общежитие за студенти/ученици (ако има в твоя град). Наемите са ниски и би могла да се справиш. Когато навършиш 16 г., вече ще имаш лична карта, евентуално можеш да си намериш работа и да започнеш самостоятелен живот далеч от майка ти. По принцип не е добро решение да си мълчиш че си жертва на домашно насилие - полицията може да ограничи или спре напълно проявите на агресия спрямо теб, така че обмисли внимателно как да постъпиш, за да спре този тормоз.

8.   Майката ти е съвсем права! Но подхода и е грешен! Защо на 14 годинки си почнала да правиш секс? Станахме като ромите, а се смеем на тях. Каква подкрепа търсиш? От малка си тръгнала по-много лош път. Хората на 14 години преди играеха пред блока, на народна топла на криеница, и на всякакви такива! Подкрепа от мен НЯМА да видиш! Майка ти, те бие ЗАЩОТО е уплашена, тя вижда и усеща че си тръгнала по-лоши пътища! Гледай си детството още малко ти остана! Стани на 16-17 тогава започвай сексуален на живот! На 14 годинки, е твърде рано! Ако имаш гадже, го зарязвай твърде ти е рано и е грозно! Ти докато станеш на 20 години, с колко ще си спала? Поне 8-10 ще има! Поживей още малко като дете не бързай, майка ти се тревожи защото 100% знае какво правиш всеки път като излезеш...

Хелга

9.   И аз да съм на мястото на майка ти и аз щях да постъпя така! Не само, че щях да те опердаша ами и нямаше цяло лято да излизаш. Какво си позволяваш ти, момиченце? Жената се поболява всеки път от притеснение докато ти се мотаеш нагоре надолу с поредния келеш мислейки си дали не ти се е случило най - лошото. Някой ден и ти ще станеш майка, малката и тогава ще разбереш какво и е. Устата и на мляко мирише още тръгнала да ми пуши и да вършее с целия квартал!

10.   С такава майка така става. Нямаш друг вариант. Полицията ако направи нещо това ще е да те пратят при друго семейство и повече да не видиш майка ти. Избирай какво искаш.

11.   А бе ей я ме чуйте номер 2 и 9 Какви са тия нападки. Какво като е на 14 години, знам, че е тръгнала по лош път, но това може да се промени. На 27 години съм и съм минал по същия път и какво от това пак не ми направиха нищо. Въпреки че на 14 години съм чупел и чаши Моля номер 2 и номер 9 да обърнат внимание на моя коментар! Нищо не може да се реши с бой колкото и да сте отворени. Извинявам се за грубия тон но коментари номер 2 и номер 9 ме изкараха извън нерви Аз съм номер 4

13.   А кое е нормално бе номер 9, малката лигла да докарва до прединфарктно състояние майка си докато си прави кефа един Бог знае с кого и къде? Как мислиш, че се чувства жената когато детето и не се прибира с дни? За колко такива момичета ежедневно четем по новините? И да трябва да има затегнат контрол, защото именно поради липса на такъв от страна на родителите преди 3 г. едно 11 г. момиченце от Бургас на име Никол се срещаше с по - големи батковци и после го намериха убито на другия край на града.

14.   Може да се обърнеш към отдел "Закрила на детето" и ако положението е МНОГО ЛОШО, може да бъдеш настанена в Център за настаняване от семеен тип.

17.   Не е трябвало да те пребива от малка. Сега ти й правиш а пук. Ако я предадеш на полицията пък може да те дадат в приемно семейство, което може да е й по-лошо. Според мен позвъни на фодация Анимус или Аме, май беше другата. Те имат психолози за домашно насилие и поне могат да те посъветват нещо. Търси помощ. Ако имаш баба или дядо при които да живееш е най-добре. Явно на майка ти й е трудно да те гледа сама и си го изкарва по този начин. Нямате ли училищен психолог, с когото да говориш?

19.   Аз никак не оправдавам методите на майка ти, но явно жената си е изчерпила средствата да ти въздейства. Мислиш ли, че е нормално да не се прибираш по цели дни и нощи? Ти просто не заслужаваш доверие.
Пишеш: "но съм на мнение, че един спокоен разговор е много по-добрият вариант от крясъци и пребивания". А би ли се вслушала в нормален разговор? Като те чета ти просто си решила, че ще правиш каквото си искаш. Майка ти не е права, но просто се чувства безсилна да ти въздейства. Ако покажеш, че си отговорна, и тя ще се държи с теб като с такава. В момента си разглезена пикла, която тропа с крак, че не става на нейното.

20.   Успокой жената малко, сама май те гледа, просто не издържа на нервите, ако те гледа сама. Търсиш си белята, прибира си се навреме, тези години са за глупост, но недей да се занимаваш, бъди разумно момиче.. И аз имам познати започнали рано полов живот, е съжаляват, че е било толкова рано. Внимавай момиче, има всякакви хора, не си пропилявай живота...

21.   Говори с майка си и тръгнете на психолог и двете, да да намерите проблима. Ясно е, че спокойтия разговор е най-добре, но тя отдавна е скъсала нижката с теб. И решава проблемите с бой, за да ги покаже, че е по-силна. Ясно. Ти си мислиш, че знаеш всичко, но всъщност това не е така. Мисли за бъдещето си и с този стил и манталитет, утре ще си нищо.

22.   От авторката до №6
С баща ми са разведени още от както съм се родила. Веднага щом ме е видял й е казал (на майка ми), че няма да може да се грижи за мен (заради това, че имам малко проблеми с клепача, но иначе си имам перфектно зрение). Виждала съм го един път в живота си и то за около 4/5 часа (преди около 3 години).

23.   Никой не е прав в ситуацията. Защо си правиш сефтето на 14? И защо се забъркваш в проблеми. И майка ти не е права да те бие все пак е насилие, а то до такава степен не е нормално. Поговорете с прихолог. Ако тя не се съгласи да говорите с психолог се оплачи в закрила на детето.

24.   Има как. Сега в училище директно ви помагат в тази насока. Само имай в предвид, че никое приемно семейство или пансион няма да те обичат и да гледат първо твоя интерес. За тях ще си една торба пари заплатени им да се грижат да не умреш от глад и да ходиш редовно в училище. И сега ако искате скачайте срещу мен, но децата в такива институции са насилвани и пребивани. Наскоро имаше случаи с три годишно със счупена ръка и множество травми след побой с пръчка и дете починало седмица след настаняване в приемен дом. Та помисли си ти колко пъти си била в гипс и в спешното след боя от майка ти

25.   Едно време понатупаш си детето малко никой копче не можеше да ти каже, сега удариш му един шамар и веднага "закрила на детето", абе вие морал и възпитание никога няма да разберете какво е.
Липсата на родителски контрол води до разхайтени деца като авторката!!!
Майката се трепе да работи за благото на детето, а то се чуди как да живее на макс, щото видиш ли го засърбяло между краката.
Един ден ако станеш майка ще разбереш какво е да се трудиш и да отглеждаш дете, ако пък е такова неблагодарно мислещо като теб ще си спомняш с умиление защо майка ти е подхождала така към теб.
За една любяща и трудолюбива майка е голяма мъка детето ти да се оплаква в полиция и социални, само щото с по-строги мерки подхожда към него.
Не си на 20, а на 14 и се опомни, все още си дете и си изживей детството докато е време.

26.   И може ли да обясниш, какво точно си правила, защото щом не казваш, май определено не е нещо с което да се хвалиш?

27.   Като си биете децата, така става! Обърни се към закрила на детето, ако имаш други роднини, най-вероятно ще те пратят при тях, ако нямаш ще отидеш в приемно семейство, но това едва ли ще е толкова зле. Направи всичко възможно да се махнеш от майка, защото заради нейното отношение ще имаш много проблеми. И не продължавай по този път, все още можеш да се спасиш.