Споделена история от Тинейджърски

Просто на майтап
Да Ви питам, толкова ли е просто да се проследи Ip адрес. Направих една голяма глупост, не искам да ме разберат, че съм била аз, но малко се притеснявам. Имаме с един приятел един фалшив профил във фейзбук от който не веднъж сме се бъзикали с бая хора. И така с една приятелка се скарахме жестоко наскоро, тя ми предаде доверието. И за да и го върна, публикувах, телефонния и номер в дневника на този профил, с намека да и звънят. Да знам, че това е детинско, но го направих. И явно са и звънели някви на пожар през две секунди. Защото те са нахални и не спират докато не вдигнеш. И за капак и поръчах, един вибратор от един секс магазин, за да се избазикам още повече. Написах и имената и телефона. Е те се обаждат за да потвърдят поръчката, но все пак реакцията и ще е била интересна. Да знам, че това е много хлапашко поведение, но аз не исках да я нараня, нещо много сериозно. Само да си го върна, като се побазикам малко. Така де, аз изтрих профила, въпроса ми е могат ли да ме проследят от полицията ако профила го няма вече. За един майтап и един телефонен номер, биха ли се занимавали от полицията за това. Така де нито съм я заплашвала нещо, нито съм качвала нейни снимки, да и споменавам името или да я обиждам в социалните мрежи, някъде. Така, че смятате ли, че за това някой ще се занимава, да проследява ip адрес.

Коментари

1.   Зависи дали тя се оплаче в полицията. Естествено могат и нищо да не направят. Няма смисъл да се притеснявш, ако те разкрият, ще си разкирта...нищо не можеш да направиш отсега нататък.

2.   Да! Може! Никой няма да си стои на задника и да търпи подигравки!

3.   Като цяло ти разпространяваш лична информация без позволение. Ако се изнерви и се стигне до полиция .

Да, напълно възможно е да се проследи адреса, стига да се чодаде жалба. В интернет се случват вече често такива неща, така,че се гледа напълно сериозно , отстрана на полицията.
Пък и щом се спомене ,че й имаш и телефона и така нататък, ясно е ,че е някой познат.

Какво да ти кажа , не особено умна идея ,"майтап". В момент й съсипваш психиката,кой знае какви хора й звънят. Това е психически тормоз.

5.   Първо, тва не е базик, а тормоз, което е наказуемо. Второ, че си публикувал телефонния и номер, което също е наказуемо. Ако решат, ще те намерят, даже би трябвало. А на въпроса толкова ли е лесно, мога да обясня на баба ми как се намира ip и после как по него се намира реален адрес и за около половин час ще се научи. Другия път не прави глупости!

6.   Полицията не се занимава с такива дребни "престъпления". Освен това щом профилът вече е изтрит, те нищо не могат да направят.

8.   Ако профилът е изтрит не може, спокойноооо

10.   Ти си заслужаваш да те хванат.

11.   Много злобни са станали жените! Ако всеки път така реагираш при скарване с когото и да е, горко на мъжа ти и децата ти!

12.   От авторката - Знам не трябваше да го правя, беше тъпо. Но не веднъж това момиче се прави на уж много невинна, когато очевидно че тя е виновната за дадено нещо. Някъде март месец ме беше помолила да и помогна с украсата за сватбата на една нейна приятелка, но в този ден трябваше да ходя на друго място и нямаше как да стане. Аз и го обясних и тя уж нямаше проблем. Но още на следващата сутрин ми пише някакви романи във фейзбук, че съм била много не сериозна, забравила съм била да и се обадя да излезем, пък сме се били разбрали, еми случва се, казах и ами дай за днес или друг ден. Ама тя продължи да си знае нейната и накрая, спрях да отговарям. Така не си говорехме 3 месеца, по незнайни причини, дори не ме поздравяваше. Сега за такива, глупости да се караме е много глупаво. Ама веднъж излязохме на кафе, уж да се сдобрим, тя ми разказа, че един приятел с който са излизали на кафе и бил казал, че в деня в който трябвало да оправя украсата, аз не съм била въобще заета, а просто не съм искала да и помогна (а това са пълни простотии), сърдила ми се защото съм я била излъгала. Накрая се опита да прехвърли топката, върху момчето. А той дори в тия дни в които се скарахме не беше дори в града. Просто мразя да ме лъжат, все едно се опитваше да ни скара с другото момче (а знаеше, че сме доста близки). Плюс за капак, разбрах, че в моментите в които наистина са ходили на кафе с него са били седмица след нашето скарване, и тя е говорила само простотии за мен и намесвала и родителите ми (а това момче тези неща нямаше от къде да ги знае, освен ако не е е истина). Но тя всичко отричаше, изкара се най-невинната. Казах и, че нямам желание да комуникирам с хора, целящи все да става на тяхната и ако не стане, почват да въртят интриги да лъжат и да се оплитат в това което говорят, не просто, мразя такива хора. Не мога да повярвам, че има индивиди, веднъж да им откажеш, за нещо да им помогнеш, и край. То си личеше, че тя лъже ама до край си твърди нейната, еми няма да стане така.

13.   Хората си карат кола надрусани и убиват човек и нищо не им правят. Спокойно.

14.   С полицията няма да имаш проблеми. Ако сте под 18 в най-лошия случай може да се стигне до отдел "Закрила на детето", където ще бъде изготвено направление към някоя социална институция, работеща с деца за индивидуални консултации с психолог. Не се занимавай повече с такива глупости, представяш ли си някой пе*фил да се добере до приятелката ти?

15.   Ако съм на мястото на майка ти и знам какви простотии правиш първо ще те напердаша после ще ти взема смартфона и компютъра и до края на лятото няма да излизаш! На теб приятно ли ще ти е да ти направят същия номер? То бива майтап ама всяко нещо си има с граници малката а ти си прекалила. В пубертета имах "приятелка" като теб и съм търпяла подобни изцепки, отделно като не исках да дружа вече с нея се започваше едно правене на хиляда акаунта в социалните мрежи и тормоз. Когато някое бивше нейно гадже я зарежеше заради обсебващото и поведение беше същия цирк докато не хване следващата жертва. Спря се след като преди няколко години на два пъти подавах жалба срещу нея. Дано твоят акъл дойде в главата нейният за 27г. така и не дойде

16.   И вместо да се чудиш какво простотийки да правиш по цял ден вземи си прочети книжките за лятото къде ти ги е дала госпожата по български.