Споделена история от Тинейджърски

Заслужава ли да му се отдам ?
Здравейте, аз съм на 15 години а тои е на 17. Чудя се дали да правя с него секс. Не сме заедно от много време от 5 месеца, но като кажа на някоя приятелка че си мисля за това и тя ми казва че още съм малка. За мен годините не са много важни защото рано или късно това ще се случи, но има значение с кого ще ми е за първи път.

Нашата история е малко по странна от другите. Познава ме се от 3 години, но през това време бяхме и приятели и любовници, а сега имаме връзка и сме много щастливи..

Дайте ми някои съвет. :)

Коментари

1.   Ти искаш ли да спиш с него или не?

2.   Mалка си, годините имат значение, малко са 5 месеца, може пък като му се отдадеш един-два пъти и да те зареже, все пак е само на 17 има още много момичета да среща и в това съм сигурен. Но незнам естествено как стоят нещата между вас и колко се обичате, но според мен 1 година е нормално да "издържите" без секс, стига сте бързали. Работете върху връзката си а не върху секса, след като видите че наистина се обичате тогава може да преминете към по интимни отношения. Що секи бърза незнам, още половин година не сте направили и се чудите за секс. Секса много връзки и дългогодишни щастливи бракове е разрушил, така че по-добре да не бързате.

3.   Какви любовници сте били, когато не сте спали заедно?

Както и да е.
Не си малка, но просто трябва да ти е ясно, каква отговорност е секса. На вашата възраст най-опасна е нежеланата бременност, не само, защото аборт се прави само със съгласието на родителите, а и защото той има непредвидими физически и психологически последствия.

Твое си е решението, надявам се, че момчето не ти дава зор, ако е така, значи не си заслужава. Ако не чувстваш натиск от него, а просто ти искаш, имаш нуждата и желанието, моля те или да почнеш да взимаш ИЗПИСАНИ от лекаря хапечета антибебе, или да ползвате кондоми. Носи си и винаги в теб хапче Ескапеле за двойна сигурност, ако се скъса кондом, но знай, че кондом не се къса толкова лесно и често, колкото се оправдават разни хора, направили белята.
Кондомът дава към 97% сигурност, аз бих казала дори повече, ако човек си гледа кондома след акта и при нарушаване на цялостта му вземе веднага Ескапел.
Имаш иначе 48, най-много 72 часа да вземеш хапчето.
Но просто не се притеснявай, няма какво да се случи, ако не го пипате с маникюри, ако ползвате само специални лубриканти (на Дюрекс например).

4.   Щом се чудиш - значи не!

5.   Няма да е зле да поизчакаш още малко, но ако го обичаш и му имаш доверие и обратното не виждам проблем. Не си толкова малка и не забравяй да ползвате презерватив.

6.   Ти чувстваш ли се готова? Ако се чувстваш, направи го, но наистина - щом се чудиш, значи не си съвсем готова. 5 месеца не са много. Ако искаш изчакай, ако той наистина те обича, ще те чака, докато си напълно готова. Но, ако все пак решиш да го направиш, не забравяй да използвате презерватив. Това е задължително. Той предпазва от болести и нежелана бременност. Според мен, не си толкова малка.
*Яса

7.   Много тъпо мислене нямали значение годините все някога е щяло да стане ми даи тогава от 10 годишни да се почваме Хектор

8.   Хайде-хайде! Къде точно пише коя е правилната възраст? Когато-тогава. Не трябва да се притесняваш толкова за възрастта, а по - скоро дали наистина го желаеш. И не, няма значение с кого ще ти е ПЪРВИЯ път, или по - скоро, независимо първи, втори, трети, и т. н. винаги е от значение кой ще е човека. Та предполагам вече усети на къде "бия". Замисли се дали наистина искаш той да е човека ^^

9.   Пише, пише, номер 8. В чл. 149 следващи НК на РБ е регламенирана „правилната“ възраст - тя е навършени 14 г. Всеки полов акт с лице под навършени 14 г. е ПЕДОФИЛИЯ и е забранен.
Може да се ориентираме по написания закон, защото той е нищо повече и ли по-малко от една кодефицирана обществена норма.
Авторката значи е в една нормална възраст, нека само внимава с контрацепцията!

11.   "ЛЮБОВНИЦИ" :))))))))- айде стига бе момиче, с това изказване накара усмивката да изгрее на лицето ми в този и без това сив и дъждовен ден. Интересна дефиниция даваш за себе си :), даже забавна...
FerNano

12.   № 11 А как се нарича връзката между двама обвързани души които не правят секс а само се целуват и излизат и се крият за да не ги видят другите? Еми мисля, че това е точната дума.

Благодаря на всички които да дали мнението си по моят въпрос. Тои не ме е карал никога насила да правим секс. Точните му думи бяха "когато си готова, тогава", но аз от една страна искам да му се отдам защото не съм била до сега с момче като него. Да ме слуша за всичко, бил е до мен в много трудни моменти.. моят град е малък и бяха тръгнали всякакви слухове по мои адрес, но тои преглътна всичко и остана с мен..

Отново Ви благодаря.