Споделена история от Тинейджърски

Мнения за ГПЧЕ „Йоан Екзарх“? (Варна)
Здравейте! Сега завършвам 7ми клас и мисля да кандидатствам в 5та във Варна. От матурите точките са ми 72 и 76, и по предметите имам шестици, стават общо 396т. Мисля да пиша 4 паралелки от 5та- 1. НЕ с АЕ, МАТ и ИТ (мин. бал за миналата год-439т. ) 2. НЕ и АЕ (мин. бал за миналата год-432т. ) 3. АЕ и НЕ (мин. бал за миналата год-415т. ) 4. НЕ и РЕ (мин. бал за миналата год-409т. ). Та също така имам и съмнения, че ще ме приемат на което и да е желание... Как мислите?

Коментари

1.   Уча в пета, немски с английски съм (като влизах, бяхме разделени само по езици). За немския като първи език мога да ти кажа, че ще го учиш само в осми клас, когато заради него няма да ти остава много време за други неща. Следващите години по този предмет само се симулира някаква дейност, не се научава почти нищо, а се забравят старите неща. Била съм при няколко учители и мога да ти кажа, че ако някой от тях те намрази, се предава и на следващите. Имах в девети клас изпит по немски, където ме скъсаха от чиста злоба, въпреки че бях от най-добрите в класа. Този изпит беше за ниво Б1 и беше нужно да се вземе, защото в противен сличай няма да можеш да влезеш от следващата година в една група, наречена Leistung или на български, , успех”. Там влизат малко хора, на които им се удава езика и не зубрят или не са връзкари. До тази година предимството на тази група беше, че на нея и преподаваше по няколко часа един германец, който най-вероятно от следващата година няма да е повече в гимназията. Също трябва да знаеш, че в училището има учители по немски, които не знаят си знаят езика (знам, че е трудно за вярване, но е така), допускат елементарни грешки, които може да допусне ученик на ниво А1. Лично на мен не ми е преподавал такъв учител, но знам за двама такива. Учениците са ги поправяли, ама те понеже са даскали няма как да допускат грешки и игнорират какво им се казва. По другите предмети можеш да попаднеш на всякакви учители, има както такива, които са много добри преподаватели, така и такива, които само си изтананикват написаното в учебника и те тормозят по всякакъв начин. Доста хора, които завършват пета, следват медицина може би защото по химия и биология има наистина добри учители. Надявам се, че съм ти била полезна, въпреки че за другите чужди езици не мога да кажа нищо, освен че по ае като втори чужд не сме на кой знае колко високо ниво. За първа не съм чувала добри отзиви и положението е горе-долу същото, така че, ако си решил да учиш в езикова, е добре просто отсега да си знаеш какво е положението.

2.   От авторката:
Благодаря ти много! Ами утре излизат резултатите от първо класиране дано да са ме приели в пета, стскам палци. Мога само да се надявам да попадна на свесни учители, които да знаят как се преподава. Дано и не ме намразят, че съм много избухлива и ако някой (учител) направи грешка изобщо не си мълча хаха.

3.   Не съм съгласна с номер 1. Завърших Пета тази година, щом не си могла да вземеш В1 за какви знания говориш изобщо? Пета ми даде един добър старт, приета съм право в Германия. За мен гимназията е една от най-добрите в града. Ако те приемат няма да съжаляваш.

4.   Директорката е голямо разочарование, не бих изпратила детето си да учи в тази гимназия. Изглежда от всякъде, че работи по остарели методи и нагласи, с манталитет от миналия век. Освен всичко в тази гимназия се работи и учи под страх/страхопочитание, но ако умеете да се подмазвате или сте лицемер по природа, заповядайте тук Ви е мястото. Очевидно какъвто ръководителя, такава е и средата в администрацията на гимназията. Голямо разочарование