Споделена история от Тинейджърски

Помощ! Трябва ми съвет.
Здравейте!
Момиче съм и тази година ще съм шести клас. Искам съвет за едно момче. А ето я и моята история.
Всичко започна в трети клас. Тогава бях в ново училище и не познавах никого. Новата ми класна (която беше отвратителна) ме беше сложила до едно супер симпатично момче на последния чин. Ние бързо се сприятелихме и започнахме да си говорим постоянно. Не беше минал още първия срок и започнахме да си споделяме неща, които не бяхме казвали на никой друг. Тогава аз започнах да му говоря че харесвам едно момче от по-горен клас и му наговорих още какви ли не простотии за които съжалявам в момента. Продължихме да си споделяме и други неща, а накрая на годината той се премести да живее в София заради родителите си. Чак когато се премести аз осъзнах, че съм влюбена в него. От тогава не мога да си го избия от главата. Преди половин година попаднах на една статия на тема "Как се държат момчетата когато харесват някое момиче" и тогава осъзнах, че и той ме е харесвал. Нямам му номера, но му знам Фейсбука макар да не сме приятели там. Обмислям дали да му пиша от дълго време, но не мога да измисля какво да му напиша така че да не издава че го хатесвам. Искам да изглежда все едно просто искам да поговоря със стар приятел. И евентуално да го попитам по някакъв заобиколен начин дали ще идва някога в моя град при роднините си. Мисля си да му призная чувствата си ако някога се видим на живо.
Моля ви кажете ми дали идеята ми е добра и ако да какво да му пиша като за начало и какъв разговор да започна. А ако не как да постъпя. Мнението ви е наистина важно за мен.
Благодаря предварително!

Коментари

1.   Що не му кажеш направо, че го харесваш?

2.   Звъниш му изневиделица, за да се стресне малко

3.   Ако му пиша направо че го харесвам той може да ме помисли за луда пък и не в моя град и ако директно му напиша това шансове да го видя някога отново спадат до 0, 00000001%. А и мисля че трябва да е малко по специално от това просто да кажа "Харесвам те, но като повече от приятел. " и той да се шашне. Пък и трябва преди да му кажа да обсъдим това че в трети клас сама съм се излъгала за чувствата си и че всъщност тогава не съм харесвала онова момче от по горен клас, защото мисля че той ревнуваше от това.
Авторката

5.   Еххх, ехххх, сложна работа! Как ще поддържате връзка, като е в друг град? Остава ти само едно. Скачаш в автобуса, отиваш в София, инсталираш си приложение за следене на хора чрез телефон, отиваш на точните координати, пресрещаш го и му казваш „Здравей, аз съм“. Ама да се шашне човека.

7.   Към 5. Първо на първо как просто ще се кача на автобуса и ще отида в неговия град с тоя коронавирус без да се заразят. При това съм само на 12, а между градовете ни има над 3 часа път. И второ аз не искам да го шашкам, а просто постепенно да започнем да си говорим отново и да продължим да се сближаваме.

Авторката

П. П. Съжалявам ако съм обидила някой. Не съм искала да съм груба.

8.   А не се ли замисли, че като не се виждате може и вече да те е позабравил? Хората са казали "Далеч от очите далеч от сърцето". Второ още ти е рано да мислиш за гаджета аз на твоите години си играех навън и си четях книгите за лятото. Я си гледай детството и не бързай още да пораства!