Споделена история от Тинейджърски

Не мога да напълнея
Здравейте, аз съм на 16 и ходя на фитнес и си смятам калориите, но съм слабичка и искам да кача 2-3 килограма. Калориите ми за деня са 2300, което на мен ми е много и с всеки ден ставам все по-слаба. За една седмица на тези калории свалям по 1 кг, а хората на 1300 не могат да свалят. Не знам какво ми има. Тези калории са твърде много и явно трябва да ги увеличавам. Кажете ми това нормално ли е? Моите съученички са по-пълни и едва отслабват на по 1300-1400 калории, а аз слабея на 2300. Приемам си протеина за деня и ходя на фитнес 5 пъти в седмицата. За да си набавя калорииите ми е нужно да ям вредни храни всеки ден, а аз не искам.
Някой може ли да ми даде съвет как да кача няколко кила без да увеличавам калориите и без да намалявам активността?

Коментари

1.   Да ти имам проблемите ..

2.   Здравей! Аз имам същия проблем - каквото и да правя, не напълнявам! Имаш бърз метаболизъм. Пробвай с яйца, печени картофи, мляко, ядки, сушени плодове, месо, храни, съдържащи протеини. Имай предвид, че няма да е толкова бързо и лесно, но не се ядосвай - важното е, че си здрава, харесвай се, правиш всичко по силите си. Успех! :)

3.   Направи си изследвания за тения и глисти.

4.   Ами, не ходи на фитнес толкова често и не се престаравай с бъхтенето.

5.   И какво ти пречи да намалиш активността? И да ядеш нормална храна, а не протеин-изолат?
Това е единственото, което можеш да направиш, предполагам го знаеш, освен ако не си пуснала темата ей така да се изфукаш.

6.   Не ходи на фитнес, изразходваш много от калориите, които си приела, продължавай да се тъпчеш и ще качиш..

7.   Просто яж повече, аз на 4000 калории едвам вдигам килограми!

8.   От авторката

1. Нямам какво да кажа, ако не те интересува не го чети и не пиши коментари, защото трябва да си полезен на другите.

2. Благодаря ти за коментара. Ям храни богати на протеин, защото за деня ми е 100 грама и си го набавям кажи-речи лесно.

3. Не знам какво е това, но ще погледна в интернет.

4. Искам да ходя на фитнес и няма да спра да го правя, защото виждам много бързо резултатите и се чувствам много добре.

5. Не знам кога съм казвала, че приемам протеин-изолат. Приемам си всички грамове само и единствено от храната. И темата не е фукане а има ли някакъв начин, по който да не намалям активността или калориите и да кача.

6. казах вече по-горе няма да се повтарям

7. Ами сега мисля да кача калориите на 2500 и да изчислят за две седмици с колко ми се променя теглото, ако изобщо се променя.

Мисля, че всичко това се дължи на това, че постоянно излизам с приятели и плюс фитнеса и активността ми става прекалена.

9.   Ти още растеш и част от калориите отиват за това. Но може и такава да ти е физиологията. И аз имам приятелка, която яде много, но никога не е напълнявала. То е до метаболизъм също. Не се насилвай. Приеми се така, каквато си.

10.   От 5.: Не, няма начин. Трябва да избираш между модата и здравето си. Съжалявам. Тя дори тази мода е най-вече за момчетата/мъжете. Да приличат на горили. На теб за какво ти е мускулна маса. Не е само до калории, а до хормони и физиология на пола. Ако искаш да си здрава, спри да броиш калории, просто не яж вредни храни и се запиши на нормален спорт, танци или каквото ти харесва. Фитнеса е прекалено голямо натоварване. Освен ако не се съобразяваш с програми, цели и т. н. и не ходиш за удоволствие.

11.   Можеш само да се радваш(ако не е някакъв медицински проблем), че не напълняваш и аз лично ти завиждам благородно, защото на мен всичко ми се лепи и ако не тренирам 2 седмици качвам 2-3 килограма. И все пак кажи колко си висока и колко кила и на колко години си, за да развивам по-ясна представа.

14.   Авторке, според мен тренирай само местата, които искаш да заякнеш-ръце, бедра, прасци, глезени, дупе и т. н (ти си прецени, кое искаш да е по-голямо), теб какво всъщност те притеснява- не си достатъчно надарена? Ако е това, не забравяй, че още си на 16, а и тялото се променя цял живот. Ако обаче си имаш форми, не виждам защо ти е да се насилваш. Може би в момента, заради стрес покрай някои неща, ти си знаеш кои, тялото ти отказва да качва. И аз бях така, сега пак съм слаба, де, но ми личи като ям, качвам най-вече в бедра. Не бързай, резултатите ще се появят по-късно, тренировките изискват търпение. Убедена съм, че рано или късно ще видиш резултати. Успех!

* Flowy

15.   Тренирай с повече тежести и по-малко кардио

18.   Опритай да прекъснеш малко фитнеса или поне да понамалищ общо взето всичко. Нито толкова калории са полезни, нито толкова спорт. Не напълнява, защото се движиш прекалено много. Яж по 3 пъти на ден и ходи 1-2 в седмицата на фитнес, всичко трябва да си бъде в нормите. Ако не помогне върви на диетолог, той ще ти каже ако имаш проблем.

19.   Опритай да прекъснеш малко фитнеса или поне да понамалищ общо взето всичко. Нито толкова калории са полезни, нито толкова спорт. Не напълнява, защото се движиш прекалено много. Яж по 3 пъти на ден и ходи 1-2 в седмицата на фитнес, всичко трябва да си бъде в нормите. Ако не помогне върви на диетолог, той ще ти каже ако имаш проблем.