Споделена история от Тинейджърски

Нов клас, ново училище, как да се държа за бога?!?
Здравейте!
Абе сега завърших 7ми клас, утре (13. 07) излизат резултатите къде са ме приели на първо класиране (стискайте ми палци). Та не е това важното... Та както казах сега кандидатствам и където и да ме приемат, все ще бъда в ново училище, и с хора които не познавам... И имам чувството, че яко ще гринджна, при това да вляза в напълно непозната територия с толкова много непознати хора. Аз имам много як характер (не че се хваля, но всичките ми приятели смятат така, а и всеки с който съм се запознавала някога веднага му правя впечатление), но едно е например да се запознаеш с приятелката на своя приятелка, друго е да влезнеш в стая с 25ма непознати хора в нея и да не знаеш от къде да започнеш... Та се чудих дали веднага да си бъдя самата себе си, или да направя онова изискано първо впечатление, и чак като опозная всички да се "разкрепостя"(което за мен ще бъде доста трудно хаха). Мога да създам веднага впечатление на всички само с влизането от вратата (само аз си знам как хаха), но като не ги познавам тез хора, от къде да ги знам как ще реагират, да не вземат пък да ме намразят нещо от първия ден, че направо не знам хаха. Очаквам всякакви предложения за това как да станат нещата... Благодаря предварително!

Коментари

1.   Споко! Доста хора са минали по този път. Аз в началото на 8 клас не познавах никого и ми беше доста кофти, но постепенно с времето с опознахме и в края на 8 клас целият клас си станахме много задружни.

След завършване на гимназията се насочих към университета и ситуацията беше аналогична. В началото никой не познавах, но лека-полека нещата си дойдоха на мястото.

Съвет! Насочи се към някое добро училище, така поне ще имаш шанс да попаднеш на добри хора в класа и най-вече на добри учители.

2.   Всичките 25 човека ще сте в тази ситуация-в ново училище с непознати съученици. Така че и те ще се чувстват по този начин. Дръж се спокойно и сдържано и постепенно ще се ориентираш с кои хора си пасвате.

3.   Не се притеснявай, просто бъди себе си, а и винаги ще има хора, които няма да те разбират и няма да се харесвате много...на тях не им обръщай внимание. Късмет! :)

4.   Здравей! Аз също ся завърших 7 клас и ще бъда в ново училище, нов клас и тн. Мисълта ми е дръж такава каквато си се държала преди, то като цяло това е неизбежно и с времето ще свикнеш със новите хора и обстановка :) просто бъди себе си и толкова, няма нужда да се притесняваш чак толкова.

Ем успех

Момче 14 г.

6.   Бъди себе си!
С.17

7.   По-добре не се изхвърляй. Не ти е вродено просто. Бъди учтив с хората, ако някой ти вдига кръвното, вземи един чорпогащник, изсипи една шепа стотинки и му го шибни с колктоо сила имаш в главата, докатоне гледа. Гаранция, че всички ще те уважават ;)

8.   Авторке, харесваш ли "Дивергенти"?

9.   Привет, от личен опит ще ти кажа, че много трябва да внимаваш първите месеци в училище. Началото на 8 е доста определящо какъв ще си следващите години. Аз бях много общителен. Първите три седмици беше много окей и след това започнаха мъките.
Аз като цяло познавах повече хора от другите класове, отколкото от моя. Ситуацията в класа ми един месец беше много тъпа, защото всички мълчаха и не си говореха, освен мен и това ме изнервяше и затова ходех в другите класове. Обувах с големите, докато един ден не започнаха да се ебават с мен и ебавките не минаха в тормоз. Толкова много време прекарвах при другите класове, че.просто не съм усетил кога класа ми се е сближил и си е направил групички. И все някога спираш комуникацията с другите хора и изведнъж виждаш, че си се превърнал в аутсайдер в класа. Моят съвет е много да мислиш какво правиш и опитай да си намериш мястото в класа още от самото начало, защото после ще ти е много трудно. Аз тази година ще съм 12 клас и толкова не съм близък с хората от класа си, че няма да ходя и на бал. Надявам се да не съм прозвучал много антисоциално, защото извън училище не съм.

11.   Здравей! Значи и аз бях в подобна ситуация. Разликата беше в това, че аз останах в същото училище, но класа ми, който беше ужасен се разпръсна за моя радост и всички гаменчета отидоха в съседния клас. От моя клас бяхме общо 3. По-голямата част бе от други и от едно други училище. Нещо, което исках да направя е да се сприятеля с всички. Не стана точно така, но с повечето успях. Говорих с всеки и гледах да се запознавам с новите. В предишния ми клас бях тиха и тормозена, но се отворих и вече мога да се справям. Намерих моите приятели, говоря с всеки. Колкото и клиширано да звучи бъди себе си, говори с всеки без притеснение, но не бъди приятел на сила. Всичко ще се промени и не се затваряй към другите.