Споделена история от Тинейджърски

Искам да се самоубия, а съм на 13
Здравейте, може би вече ви става ясно какво искам да направя, а причината е, че нямам хубав нос. Не мога да живея вече. Постоянно плача, до преди месец излизах и имах приятели, а сега просто плача вкъщи и лежа. Имах мечти, обичах да чета и да спортувам. А сега просто плача и се гърча в леглото и то, защото майка ми ми каза, че имам голям нос. И преди не го харесвах, но не му обръщах внимание, а сега съм съсипана. Сълзи вече не ми достигат. Искам всичко да свърши. Щях вече да се хвърля, ако не беше шубе. Не може и да се оправи с операция, защото операцията оправя гърбици, а аз нямам. Просто е дълъг. Извинявайте, ако има правописни грешки просто очите ми са в сълзи и е замъглено. Познавам момичета с толкова грозни носове и изглеждат щастливи, а аз... аз съм нищо, едно чудовище. Знам, че вие не можете да ми помогнете, но просто съм съсипана психически и трябваше да си го излея някъде. Благодаря, че изчетохте глупавата история на едно момиче, съсипано от собствената си майка.

Коментари

1.   Не го прави. Животът си струва. След време ще осъзнаеш, че проблемът ти е маловажен. Просто си дай време

2.   Потърпи още малко и когато пораснеш няма да ти пука толкова как изглеждаш. Ще видиш, че има и по-важни неща от това. Не се самоубивай, защото ще те боли много и не си заслужава. Животът е пред теб и те очакват много хубави неща като секс, финансова независимост, възможност да правиш каквото си искаш без да държиш отчет на някого, екскурзии, готини приятели, купони, студентски живот. Аз съм вече голям и например ми е супер готино, че мога ей сега да отида да си купя цяла торта от сладкарницата и да я опердаша без никой да ми каже нищо. Или да си харесам някоя глупост в интернет магазин и да си го поръчам без да държа сметка на някого. Супер яко е и че не трябва да ходя на училище вече. Понякога сънувам, че ме изпитват, а нищо не знам и като се събудя, се радвам, че е било само сън и вече не съм на училище. Едва ли можеш да разбереш какъв кеф е това да си голям. Изчакай, за да го преживееш. Неописуемо е.

3.   В майка ти е проблема, мила, не в е теб. Имаш токсичен родител. А "големият нос" придава чар на една жена, ако си го носи със самочувствие. Познавам едно момиче, което имаше подобен проблем и се оперира. И сега изглежда много по непривлекателна(много хора подкрепят мнението ми). Малките прави носове, които са на мода да се правят от всяка втора кифла и инфлуенсърка просто не са за всяко лице. Не прави грешката да влизаш в тази безкрайна яма на самокритичността, няма да те отведе на хубаво място.

4.   Не се тормози толкова. Проблемът ти е никакъв. Дори и наистина да ти е голям носа, това се коригира. Като станеш на 18 г., ще си направиш операция.

5.   Ама, айде сега моля ти се! Може ли да си толкова повърхностна. Спокойно, и дълги носове оправят! Как ли сме живяли ние, като бяхме на 13 и без инстаграм, дето да си мерим носовете. В къщи даже нямахме огледало, а се оглеждах, до колкото е възможно, на секцията между чашите, но на половината тяло.. Коригирай си малко ценностната система към правилната посока, защото много ще страдаш.
Сега, отиди при майка си и й кажи, че нейните приказка много са те разстроили и майка не трябва да говори така на дъщеря си, а да я окуражава, ако има някакви терзания.
Айде, обърши сополите, наплискай се с вода и после пиши какво става!

6.   Кажи на майка ти, че щом толкова ѝ пречи, да ти даде пари за операция. Но според мен имаш много по-сериозни проблеми, никой не изпада в такова състояние заради един нос, който, както казваш ти, до скоро не си забелязвала. Поискай от родителите си да посетиш психолог и обясни на майка ти колко зле си се почувствала. На 23 ще се смееш колко си страдала за нещо такова.

7.   И всичкото това само заради носът ти? Лапешка работа....

8.   И кво като имаш голям нос? Гледай си уроците и не се филмирай. На 13, следователно в пубертета и имаш комплекси. Преглътни ги и го дай малко по-сериозно. Какво после ще пише по вестниците, ,! 3-годишна се самоуби, защото има голям нос". Стегни се и не си въобразявай, че си в депресия.

9.   Изтрай до 18 г и си направи пластична операция. Междувременно чети информация по въпроса в нета и събирай пари, ако можеш. Почти никой не е със съвършен нос.

11.   Миличка, не се притеснявай - този нос съвсем няма да ти определи живота. Едва ли някой ще му обръща внимание. А и аз, примерно, харесвам такъв тип носове. Всеки си има вкус, така че не се отчайвай - ти си красива, животът е пред теб, не се отказвай от него. :)
Ако положението се влоши, посети психолог! Няма нищо срамно, мислите за самоубийство са сериозно нещо.
П. С., Не слушай коментари от типа на "Не се филмирай" - чувствата ти са значими. <3

12.   Честно ли? Върна ме в дълбоките дебри на тинейджърството ми.
Аз много си харесвам носа, но момичето, с което дружах в училище имаше огромен и крив нос, който и стоеше отлично върху пропорциите на лицето. Моята приятелка, тогава беше точно на 13, много пъти си изреваваще очите и душата, защото като била малка се подигравала на майка си за нейния нос и сега и поникнал същият ( а, това е просто ген ).
Но в опит да те откажа от самоубииството, ще ти кажа, че природата си знае работата и създава само съвършенни неща. Като пораснеш, този твой нос ще си застане съвсем на мястото при женственото ти лице, но сега си в такава възраст, в която трябва да ревеш заради някаква част на тялото си. Аз на твоята възраст си мразех бедрата, побъркваха ме.
Също искам да подчертая, че родителите често ни оставят травми без да го осъзнават и могат да кажат неща, които да наранят детската душа и да оставят белег в нея за цял живот. Аз на твое място бих отишла тайно до училищния психолог и да споделя проблема.
Дори не си представяш, към какви невероятни положителни решения на проблемите ти, те подтикват психолозите.

13.   Рано ти е за самоубийства! Сигурно и в бъдеще ще можеш да получиш подобно желание, за къде си се разбързала? Поживей го малко тоя живот, бре! На 13 години и вече се отказала.

14.   Много съжалявам за това което ти се е случило! Майка ти, ти влияе много зле! Учи и се махни от нея, защото тя ще те мачка всеки път.. Няма идеални хора, всеки си има някакъв кусур но е хубаво да намерим някой който ни обича такива каквито сме. Ти си още дете, малка си ще се промениш дори и носът ти. Вярвай в себе си, и не се затваряй много си малка за такива неща. И да ти издам една тайна, много малко хора се харесват такива каквито са.. Майка ти има голям проблем, за да ти каже такова нещо. Усмихни се и излез с приятели!

Хелга : )

15.   Ако не ми публикуват коментара, решение на проблема няма да откриеш!
В ютуб можеш да провериш следния тип видеа - subliminal, т.е подсъзнателни. в твоя случай е perfect nose subliminal. Повярвай, работят. Гледам как след известно време - няколко седмици, понякога и дни, хората получават резултати (носовете им се подобряват). Не само носовете, разбира се, тези видеа не са само на такава тема, но точно такива резултати съм виждала много.

16.   Не си заслужава да се самоубиваш за това!

17.   13, ама че малоумен коментар - "рано ти е за самоубийство". Че то на определена възраст трябва да се самоубиваш ли? Не трябва да чака, а да се ОТКАЖЕ от тази мисъл!

18.   Минаваш през труден период, но повярвяй това е само един кофти момент а ти си още дете. Ще минат години и като погледнеш назад ще видиш колко маловажно ще ти изглежда това. А времето минава не го губи в самосъжаление и безпочвени страдания. Излез и се усмихни и повярвяй ми никой няма да забелязва друго освен искрената ти усмивка от радостта че си жива и на 13. Всичко тепърва предстои. :)

19.   Не мен пък тати ми каза, че имам стърчащ косъм от носа. Довчера бях астронавт, милиардер и плейбой, но сега по цял ден се друсам с ксанакс и подсолявам морето със сълзите ми. А съм само на 6. Месеца.

Този сайт трябва да има задължителен IQ тест за автори и коментиращи. Значи на 13, но мама коментирала носа и сега иска да скача от перваза. Тролчето дори не може грамотно да съчинява измислените си глупости. Тъжното е, че има будали, които се хващат, че и акъл дават.

20.   Миличка не си струва да се самоубиваш заради носа. Аз на времето съм имал други проблеми но имах същите чувства за самоубийство. По- късно видях, че не си струва. Съучениците ме изоставиха като бях на твоята възраст и нямах подкрепа само защото имах акне а не крив нос. Успех и не се влияй от лошите коментари.

21.   Номер 19, напълно съм съгласна с последните две изречения на твоя коментар. Този сайт е пълен със страхотни невежи хора.

22.   Толкова смешно ми стана докато четях. Чак до самоубиване мисля, че не трябва да се стига. И аз съм на13 и аз нямам хубав нос. Хората се бъзикат с мен щото имам бели кичури на косата и ми викаха дядо е те и продължават хаха. Първоначално ми беше много тъпо в главата не ми се въртяха самоубийства е понякога и аз се филмирах, но никога не бих го направил. Побертета ме удари бая по-отрано имам мустак имам косми на краката даже повече от баща ми даже ме обиждат и за това, но с времето е то едно време вече почти 1 година се научих да не рева(аз не съм и ревал) все пак съм мъж буквално хах. А с времето също се научих да не им отвръщам със зло а им отговарям с усмивка просто се старая да съм положителен човек:). А пък ако ти е толкова акълат да се самоубиваш за един нос прав ти път! А и не говоря много с хората защото заекввам. Знаеш ли кога бих се самоубил, когато госпожата ми каже да чета. Звучи смешно, но като изговаряш една дума пет минути не е никак приятно и то да се излагаш пред съучениците.... Абе най-важното да сме живи и здрави. А и има по-страшни неща като например изпитите в седми за тва сядай да учиш (то тва и за мен се отнася за съжеление)и забрави за твоя нос!