Споделена история от Тинейджърски

Прекалено висок ли съм
Още нямам 14 (правя ги края на този месец) и съм 177 см висок. Гледах таблици с данни за ръста и теглото на децата спрямо възрастта им и за мойте години нормалното е 160
Бях най висок в стария ми клас (казвам стария защото след седми клас ново даскало и така на татък) 60 кг съм но всички казват че не ми личат
Майка ми е 168 см висока а баща ми 172 см.
Ако някой може да ми обясни защо съм толкова висок и ще ставам ли по висок да пише в коментарите. Благодаря че прочетохте историята ми лек ден

Коментари

1.   Само времето ще покаже дали ще станеш по-висок или не. Аз също като теб израснах рано, но след това почти не растях.

2.   Най много до 181 - 182 да вдигнеш. Това е напълно нормално

3.   Ако питаш дали е нормално:
Да, не зависи само от височината на родителите ти
Някои хора растат бързо като по-малки и като по-големи спират, а други обратното. Ти си от първите. И ако играеш спортове като баскетбол и това помага за растежа.

Сега виж, според мен оттук нататък просто няма да растеш, защото си достигнал пълните си размери. Аз съм на 13 и декември ще правя 14, но съм към 1, 65. При всеки е различно. Аз например бях от най-ниските в класа ми, ама сега почнах да раста.

4.   Защото хипофизната ти жлеза произвежда повече хормон на разтежа. Може да се запишеш да тренираш волейбол и лека атлетика(висок скок). И за двете имаш ръстовите данни.
Проблем е когато станеш 210 см и продължаваш, тогава има терапии за забавяне на процеса, но не могапда ти кажа дали в България ги правят.

5.   Никой не може да знае дали ще станеш по-висок или не, но според мен няма нищо лошо в това да си висок даже е и за теб. Възможно е да порастнеш още малко и да спреш. Повечето момичета няма да си харесаме някой 1. 60. Въпреки, че за моите 16 години, 1. 55 не е кой знае какво. Започни да тренираш (ако не го правиш) ще се чувстваш по-уверен в себе си. Дано съм помогнала, успех!

6.   Вероятно е ген. Хубаво за мъж е да е висок. Вместо да разсъждаваш по въпроса, използвай ръста си-може да се занимаваш със спортове, например.

7.   Това, че родителите ти имат определен ръст не значи, че и ти трябва да си с такъв. В рода имате високия ген. Не, не си прекалено висок. Тези таблици са ориентировъчни. Като не влизаш в тях не значи да си отрежеш главата или краката. И аз не влизам в тях, няма и да влезна. Одъртях вече(24 г. ), а съм под стандарта за момиче в пубертета. За мен това не е проблем. Живей си живота и не се притеснявай за ръста. Нека те успокоя малко - според много проучвания високите мъже са най-харесвани от дамите.

8.   Трябва да си между 190 и 200см, за да те харесват жените. Яж да пораснеш още.

9.   Предвид ръста на родителите ти, ако нямаш високи дядовци, сигурно няма да пораснеш с повече от 2-3см. Спрямо годините ти си висок, но принципно 177см е добър ръст, напълно нормален за мъж в днешно време. Ако трябва да сме точни, то има и деца в началното училище, които вървят доста високи. Явно новите поколения ще са по-близо до облаците и това е то. Не се притеснявай за такива неща, няма абсолютно нищо лошо един човек да е висок.
Тъкмо бъдещите ти гаджета няма да се притесняват да носят високи обувки ;)

10.   На 22 съм, в 9-ти клас бях 1,94, на завършването 1,97. Сега съм 1,99. Майка ми е 1,75, баща ми е 1,82.

11.   До всички които ми казаха да почна да тренирам
Тренирам плуване от 9 годишен

12.   Не е нормалното да си 1и60.Аз съм момиче 1и70 и не мислиш ли, че ако всички на нашата възраст бяха толкова щяхме да сме съразмерни.Също и аз съм на 14 и никое момиче на моята възраст няма да хареса момче под 1и75 гарантирам.Пък и в класът ми има момчета и по 1и90...Перфектна ти е височината.

13.   Не знам от какво се оплакваш, за момче е огромна привилегия да си висок! Щом сега ставаш на 14, според мен имаш да растеш още, зависи колко си възмъжал - казват ли ти, че изглеждаш на много по-голям, имаш ли силно окосмяване и появява ли ти се брада? Така или иначе имаш поне още 10 см докато стигнеш пълния си ръст, препоръчвам ти да се запишеш на волейбол или баскетбол, ако не си пълен инвалид с топката успеха ти е гарантиран! Аз съм на 17 и играя волейбол, също съм 177см и бих убил да имам твоя ръст, така че се радвай!