Споделена история от Тинейджърски

Проблемите на една тинейджърка!
Здравейте!
Четох много истории за бялото течение, но искам да съм напълно сигурна какво ще ми кажете! Аз съм момиче на 14, дойде ми за първи път миналата година август месец, след това не ми беше идвало няколко месеца и ми дойде януари тази година... Постоянно или подранява или закъснява, понякога тече по 11 12 дни, понякога по 4 -5 ... Нередовен е..!

Другото, което е, имам бяло течение от 12-13 годишна може би, понякога е доста, понякога е малко... И се чудех дали всичко това не е някакъв много сериозен проблем и дали не е предизвикан от постоянното ми ходене боса из вкъщи по плочките и винаги са ми студени краката? Никога не съм била с разголен кръст... Сега ме е срам много да отида на гинеколог, защото ще ме гледа отдолу и ще ми е некомфортно, имам чувството, че отдолу съм гадна, защото имам Големи СРАМни устни и не е хубаво някой да ме гледа, грозно е не знам..

Още нещо...
Знам, ще кажете, че от прекалено малка мисля за СЕКС, но вече няколко пъти, докато се целувах с приятеля си, ми се е искало, но ме е страх, че като си сложи ръката там, ще му стане гадно, ще се отврати от това бяло течение, УЖАСНО Е! Не че мисля скоро да го правя, в никакъв случай, нито съм намерила подходящия, нямам вяра все още на никой, но все пак си мисля за това от сега и искам да предприема някакви мерки, за по-напред! Често се чувствам мокра отдолу и го усещам..По гащите винаги остава петно.. Рядко е силно, но...
МОЛЯ ВИ, дайте ми съвети за всичко това! Знам, че ще ми кажете, да отида на гинеколог или че има вече много такива теми, но искам да чуя мнения!
Благодаря предварително!

Коментари

1.   Това, че все още не ти идва редовно е нормално. След като не си правила секс, бялото течение най-вероятно се дължи на гъбички. Когато бях на 14-15 майка ми ме е водила на гинеколог за същия проблем и се оказа гъбички. След като си девствена сподели с майка ти, тя ще ти помогне. Не е срамо. Гъбичките се получават след като пиеш антибиотици. Всяка жена е имапа поне 1 път в живота да не кажа че това е малко число.
За големите срамни устни, няма какво да се притесняваш - прочети теорията на Пол Ричърдсън за 7 типа вагини, за да си наясно.

2.   Ужасно много ти благодаря, успокои ме ! :) (авторката)