Споделена история от Тинейджърски

Подкожни косми как да се справя с тях?
Добър ден, имам един проблем винаги, когато се бръсна ми излизат подкожни косми няма значение с какво се бръсна дали със самобръсначка, кола маска, епилатор или депилиращ крем след тези методи ми се получават подкожни косми. На краката, ръцете, бикини зоната. На бикини зоната ми се получиха и пъпки. Моля ако някои може да ми даде съвет някакъв крем или начин така, че да нямам този проблем. Благодаря предварително!

Коментари

1.   Пемза, пемзата ще реши този проблем на почти 100%. Докато се къпеш търкай зоните където се появяват подкожните косми и така премахваш горния слой на кожата който пречи на космите да пробият. Колко често и колко силно да натискаш с времето ще откриеш. Ще се ожулваш от време на време, но ще внимаваш и така. По ефективно решение няма от това.

2.   Преди всяко бръснене, придобий навика да ексфолираш кожата си, може и направо под душа. Търкай зоните, които ще обезкосмяваш, със смес от обикновена кристална захар и утайка от кафе, след това отмий добре и пристъпи към процедурата по премахване на косъмчетата. Най-добре е, ако имаш много врастнали косми, да ползваш гъба за тяло при търкането, но и с ръце става.

Тъй като кристалчетата от захарта са грубички и добре се справят с мъртвите клетки, а утайката от кафе изглажда кожата и работи против видимия целулит, и двете съставки помагат, ако има врастнали косми, те да се освободят и да можеш да ги премахнеш по-ефективно.

Впрочем, с голям успех можеш да почистваш и лицето си по същия начин. Когато ползваш сместа за тялото, спокойно можеш нежно да я приложиш и върху по-мазните зони на лицето. Действа не по-зле от кое да е гелче за почистване на порите.

Amortensia

3.   След като се обезкосмиш намажи кожата си със студено пресовано кокосово масло (това, което е за консумация), става и за мазане на тялото и за приготвяне на палачинки.
Когато взех да се мажа с него, вече нямаше сърбеж.
При бръзненето е неприятно, затова ти препоръчвам, да не изпозлваш толкова често този метод, защото не е дълготраен.

П.С. За кокосовото масло използвам марката "Dragon", много е хубаво и редовно му правят промоции. Можеш да го купиш от големите хранителни вериги или от био магазин.

Lisa