Споделена история от Тинейджърски

Много ме мързи
Здрасти.
Абе от време на време изпадам в некви дупки, в които адски много ме мързи и не искам да си мръдна пръста за нищо. Искам само да излизам, да си цъкам игри, да свиря на китара и да си прахосвам времето. Много ми харесва!

Ама не е постоянно все пак. Ходил съм по чужбина да работя на къртовски работи по 16-18 часа без почивен ден и не съм имал проблем. Записах се в университет и ме приеха, купих си нова китара и сформирам група в момента. Абе искам да кажа, че мога да бъда много трудолюбив и надъхан.

Обаче от известно време така ме мързи. Ама така ме мързи. Не е истина просто. Има ли и други с подобен филм?

Коментари

1.   Аз съм така от както сее почна карантината до сега. Мързи ме бая не ми се прави нищо искам само навън и да си почивам нито ми се учи нито искам да работя лятото. Опитвам се да се отърва от мързела ама уви не се получава.

3.   Ох и мен ме мързи...

4.   Тренирай, храни се здравословно и не си позволявай мързелът да влиза в сила. Ето, виждаш, че можеш, не се отказвай!

5.   Да, аз.

6.   Тренирай, храни се здравословно и не си позволявай мързелът да влиза в сила. Ето, виждаш, че можеш, не се отказвай!

7.   Това е нищо, оня ден си оправих леглото около 9 като станах, и пак си легнах, щях да излизам -нищо, после друго - пак нищо, и така до 5, ааа рекох си мина днес, айде утре!
Малее, страшное, ужаааасс!
От короната е.

8.   Не е толкова чист мързел, а тъпота. Не ти го казвам с лошо. Просто си от хората, на които трябва да им казват какво да направят. Останеш ли сам на себе си и се скапваш, нямаш добри идеи, губиш мотивация... Просто трябва да си постоянно ангажиран, да имаш определено работно време и някой да ти направи план, който ти да изпълняваш.

9.   Така ме мързеше да напиша коментар по темата ти, че накарах компютъра да го напише вместо мен. Това е измислил. :Д

10.   Моля те, поработи над речника си. Не може да започваш изречение с “абе”. Не си говориш с приятелчетата ти, а искаш неясен съвет от непознати.

11.   Мен гъщо много ме мързи в момента. Имам периоди, когато не мога да застана на едно място, ама хване ли ме мързела, едвам ставам. Лош навик, скоро си мислех, че трябва да го изкореня, ама май ме мързиииии:)

12.   Това е от времето,много е жега.

13.   От автора:
Номер 8, наистина имаш много право. Не знам как го прецени, но е така. Само че има и още нещо, което честно казано не знам защо се случва.
По принцип в интересите си и целите си винаги знам какво да правя и го правя, но има много неща, важни неща, в които не искам да правя нищо. Едва ли не винаги се намира някой, който да ми казва какво да правя в тези сфери и аз по задължение го правя, но вътрешно нямам никакво желание. Знам че звучи тъпо и безотговорно, но вътрешно така се чувствам.

14.   Не се притеснявай, значи си станал истински съвременен човек. Пожелавам ти да се утвърдиш като такъв, както и да напреднеш значително, достигайки невероятни висоти в този ти статус.

15.   И мен ме мързи, но само докато остана с малко пари. После чудеса да видиш...

16.   Поредният разглезен пикльо.

17.   Брат ти каза че си сформирал музикална група и са те приели в университет. Дръж на важните неща в живота си брат. Мен по начало не ме мързи, но като бях на твойтегодини всичко ми се струваше като парти. От друга страна внимавай с кой се събираш и как ти влияе брат. Номер 8 не бих го нарекъл тъпота а празнота ; по-точно е. Може би ти трябва мацка.

18.   8, много си прозорлив. Дано има повече такива като теб, да знаем от кои хора сме, че да разберем дали можем сами да се организираме или някой трябва да ни нарежда какво да правим Поздравявам те за страхотните умения, само като прочетеш няколко реда без да знаеш нищо друго, можеш да квалифицираш хората.

19.   Проблемите със щитовидната жлеза също докарват такива състояния. Отиди на ендокринолог за всеки случай. Няма да навреди, а дори е добре един профилактичен преглед. Не малко хора с този проблем даваме едни и същи симптоми- иамме чувството, че мъкнем цяла планина на гърба си, а тя ни смазва. Заминава и мотивацията на кино. Но нали знаеш, че могат да са много причините. Емоционалното състояние /помисли дали нещо не те притеснява/, жегата също...както казаха.

20.   И аз свиря на китара и излизам по цял ден, но не ме мързи също и аз сега ще се присъединявам в една банда и ако искаш може да се запознаем

21.   Нормално е. Толкова много да се преуморяваш... 16-18 часа да работиш без почивен ден. Естествено, че ще ти омръзне. Хубаво е да си трудолюбив, обаче не се престаравай. Балансирай почивката и работата.