Споделена история от Тинейджърски

Как да и обясня????
Здравейте! Аз съм на 12 (момиче). Реших да си взема пениборд, но идва зимата затова го отложих за пролета. Проблемът е, че няма къде да го карам. Дворът ни е твърде малък. Имаме улица, където не минават много коли, но майка ми не ми дава да карам там, защото се страхува да не се случи нещо лошо. Училището не е много далече, но няма всеки път да ходя там (не, че там ще ми даде)... Имам чувството, че е прекалено загрижена. Вярно всяка майка се притеснява за своето дете, но не чак толкова. Улицата е на няколко крачки от нас. Щом отворим портата на двора ни сме вече на улицата... И пак казвам не минават много коли и освен това аз се пазя. Мисля, но не знам дали е добра идея... Мисля този път да не я послушам... Може и да ми се скара, но поне ще види, че внимавам и нищо лошо няма да ми се случи, защото трябва да свикне.
Моля кажете ми това, което ще наоравя правилно ли ще бъде и моля дайде ми още съвети.

Коментари

1.   Какво за бога е пениборд?

2.   Според мен е добре да послушаш майка си. Аз имам дете на твоята възраст и често спорим понеже вече сте големи, та винаги стига до извода че съм била права но трябва да пострада и чак тогава. Вярно е че трябва да свикнем да сте самостоятелни еденици но все пак.

3.   Слушай майка си.

4.   Стой далеч от улиците, защото първо е забранено със закон и второ е пълно с тъпи шофьори които са пияни и надрусани по всяко време на денонощието и ти може да внимаваш но той/тя да не внимава. Ако имаш парк с алеи в района е безопасно или в училището но ще си вървиш по тротоара докато стигнеш. Проблема е че има много хора с фалшиви книжки или без или със отнети но карат и хич не им пука за нищо и никой. Пази се

5.   Послушай майка си. Това, че улицата е до вас няма да попречи на накой завеян / пиян / дрогиран шофьор да те отнесе (дори пред очите на близките ти). Тези неща стават за секунди и ти няма как да се опазиш и да отреагираш.
Намери безопасна алтернатива - парк, градинка..
Освен това, ако действаш зад гърба на майка си, 100% ще те държи още по-изкъсо после. Спечи доверието и като докажеш, че си разумна.
Може да ти се струва, че майка ти прекалява, но помни, че тя е живяла по-дълго от теб и има повече опит как се случват нещата в живота. Вслушвай се в съветите и.