Споделена история от Тинейджърски

Вече децата на 13 са по-високи от възрастните
Здравейте, аз съм на 15 години и съм висок 169. На рождения ден на братовчедка ми имаше едно момиче около 175-180 и аз си мислех, че е на 16, но в последствие разбрах, че е на 13. Там трябваше да си разменяме обувките и понеже бяхме най-големи си ги разменихме, но на нея моите обувки не ѝ станаха, защото тя носеше 43 номер обувки, а аз 40-41. Народа много мутира. Наскоро видях една съученичка и тя е по-висока от баща си и аз ѝ стигам до носа и е около 180. Докато всички се издължават аз виждам, че има двама на всеки трима които са по ниски от мен. Баща ми например е висок 166, а майка ми 170. Повечето момчета от класа ни са 170-175 а от момичетата около 170, но има 2 които са най-високите в класа. За едната ви разказах, а другата е волейболистка ѝ е 180-185, а майка ѝ и баща ѝ са високи по 170. Най-високото момче от класа е 176-177 ѝ е най-добрия ми приятел и носи 41 номер обувки. Какво мислите за момичетата около 12, 13 години които са по високи от родителите си? Според вас прав ли съм и вие кой номер обувки носите?

Коментари

1.   Природа...

2.   Момче на 20г. нося 46 номер обувки висок 1,96см.!!!

3.   Странна тема. Какво да мисля за тях? Какъв отговор точно очаквате? Такива са си, не е въпрос на избор :).

4.   Какво да мисля... на много високите жени ще им е трудно да си намерят мъже.

5.   Всяко следващо поколение е по-високо и по-развито от предишното. С думата "мутира" много не съм съгласна. Да вече доста деца са високо и но и доста са ниски. Много зависи дали тренираш и какъв ген имаш. Принципно момичетата се развиват по-бързо от момчетата. Аз съм на почти 16 и съм висока около 175-176 см. И да ти кажа харесвам се и около мен са високи. Както казах зависи от гена. В семейство сме високи и жените попринцип също. Можеш да пораснеш до 175, но не знам. Имаш още време. Но не очаквай да си 190 см щото ваще не са от най-високите. Просто е природа. Вместо да се занимаваш що другите са високи вземи прави нещо полезно. Имаш време. И аз като бях на 13 попринцип бях по-висока от момчетата. Да, те пораснаха доста и ме минаха, а някои не ме стигнаха.
Какво да мисля за тях? Не е важна височината, а характерът и действията на човек. Не можеш да съдиш човек по височината. И аз съм по-висока от майка ми, още 10 см и ще стигна баща ми. И кво от това? Не знам защо се вглабяваш в това, че 12-13 годишни са по-високи от родителите си. И какво от това, ти гледай себе си. А това, че мутира е неподходяща дума. Можеше да я замениш с по-развити от към височина или нещо друго. Но мутира, е когато да кажеш, че даден човек или група имат 5 ръце и 7 крака. Това е мутация. Мутацията е нещо неправилно и нарушение в природата. Така че, с глупости не се занимавай. Съгласна да съм с теб - не, може би щото използваш неправилни думи и няма логика от размишление. Както има високи, така и ниски. Да има високи деца, но и има затлъстели. Щото ако почнем тая тема няма да има край. По-лошо е, че децата масово от малките класове вече са затлъстели. Едно дете в 1 клас тежи 70 кг, а аз като почнах 1 клас бях 19 кг. Така че, да растеш и да имаш правилни пропорции и да си здрав няма лошо. Лошо е, че масово децата от 1 клас и нагоре са затлъстели и пълни, което води до здравословни проблеми. (Има деца, които от даден здравословен проблем или от прием на лекарства пълнят и тях ги изключвам, защото не са виновни). Говоря за деца, които са здрави, но родителите им не обръщат внимание и не искат да се занимават. Това е страшно!
Не е хейт или обида към някого! Ето кои са малко то реалните гледни точки в дадена ситуация.

6.   На 22 съм 2, 06 см., 92 кг. 49-ти номер нося. Гребец и катерач на стена. Баща ми е 1, 82, майка ми е 1, 75. До осми клас бях най-ниския в класа, 1, 64, лятото срещу 9-ти дръпнах до 1, 83. В 12-ти клас на бала бях 1, 96. Само че от малък ме разкарват като луд на село из двора и не съм имал ден без поне 2 часа физическа активност. Наложи се да се запозная с резачката по същото време, когато и със самобръсначката, а с триона още по-рано. И по покриви съм се качвал много, и по дървета. Просто нямаше как и нямаше кой друг. Това е друга тема. Имам гъста брада, което повечето хора ги плаши, но аз не смятам така. Въпросът е да се поддържа. Иначе че има ранно развитие и свръхразвитие е така. Всичко е химия и е леснодостъпна за всеки. Не е до ген, до химия е. Аз химия не ползвам заради вродени заболявания разни, дето ги израснах отдавна, но масово се ползват. Ако ги нямах тия заболявания, не знам колко щях да съм. Можеше пък и да съм по-нисък, никой не знае.

7.   На 12 съм, 155см, 36кг, 39 номер обувки

8.   Някой ще ми обясни ли, защо по дяволите си казвате и номеа на обувките?!?!

9.   8, защото са прости. Елементарно, Уотсън.

10.   До 9

Кой?

11.   Има неща като ръста, които човек няма как да промени. Обаче и аз съм забелязала, че децата на 12-18 масово са по-високи от колкото бяхме ние на тези години. Не знам от хормоните в храната ли е, от нещо друго ли, но е често срещано майката да е 160, а дъщерята да е 175. То и аз съм по-висока от моята, но само с 5 см.

12.   Винаги ще има ниски, високи и много високи хора аз съм на 17 1, 77см (без обувки) с обувки съм 1, 80см нося 44 номер приемам се като висок искам да стана поне 1, 85 но ще видим :Д
За мен височината е комфортна, незнам но по-ниските хора сигурно нямат този комфорт който е при високите хора и за това искат да са по-високи най важното е да сме живи и здрави и най вече щастливи :)

14.   Много е гадно за мен, защото съм 1. 54(с обувки съм 1. 56/7) и съм на 16.

-Кристен

17.   Ми с тези храни, какво искаш? Всичко е бъкано с препарати, антибиотици и е изкуствено, те пилетата за 3 дена става 1кг, ти се чудиш за хората! Забелязвам че младежите се хранят изключително нездравословно, бухат хелове, fast foot, яко цигари ужас! Може да са високи, ама като пораснат сигурно ще са с куп здравословни проблеми. Днес за да ядеш качествена храна или трябва да даваш много пари, или да си я произведеш сам. Имам приятел който работеше в птицеферма, ми само ще ви кажа че пилешко от магазин не съм ял от 8г...