Споделена история от Тинейджърски

Онлайн Обучение
Здравейте аз съм момче на 15 години и уча в една от най-елитните гимназии в районна ми, въпроса ми е само на мен ли ми харесва да съм на онлайн обучение, знам ,че ще има коментари от сорта ,че съм мързелив но това въобще не е така просто като сме на онлайн обучение ми е по добре, ставам по- късно приготвям тетрадката и сядам пред компа и след като ми минат часовете излизам на центъра с приятели и стоим до 10-11 часа и така ми е много по добре, а докато съм на даскало трябва да стана рано и ходя 20 минути до училище след като 8 съм там и имам часове до 2 и 40 и се пребирам към 3 и 1 час си пиша домашните и чак тогава излизам а когато сме онлайн съм до 1 и 20 и до 2 и нещо съм готов със всичко нито се разкарвам никъде и имам по добри оценки и нямам ядове с госпожите . Реших да споделя историята си с вас и да чуя ваши мнения по въпроса.

Коментари

1.   Здравей, авторе! Да ти кажа, преди една година бях новата ученичка в класа, отначало трудно свикнах с новата среда, но като свикнах...Така ми се ходеше на училище, че просто всичко друго беше скучно, с нетърпение чаках ваканциите да отминат и пак да вдигам ръка в часовете, да виждам учителите (имах си една любима учителка, която беше страшно готина, че ми се искаше да сме на еднаква възраст), да се разхождам с приятелките и приятелите...
Но изведнъж ентусиазмът ми отшумя, една от най- добрите ми приятелки ме караше да се чувствам като непривлекателна, не съм от обидчивите, но правя разлика между шега и обида. Учителката ми любимка и тя започна да ме дразни, заедно с още няколко от преподавателите... В един момент започнах да се чувствам като развалина, не исках да виждам тези хора, не исках да общувам с тях. И както ме хвана тревожността, така по-късно ме хвана и апатията и буквално от нищо не се интересувах.
И не след дълго обявиха тази извънредна обстановка, минахме на онлайн обучение.
Повечето съученици страдаха, но за мен това беше като глътка свеж въздух. И както казваш ти, наспиваш се, пък освен това имаш повече време за ядене, за спорт, като ти писне да стоиш вкъщи, примерно отиваш с вашите на планина (или пък с приятели в центъра). Въобще- живот.
Така че и аз мисля като теб, и силно се надявам пак да ни пуснат на онлайн режим след време.

* Flowy

2.   Ами супер, радвам се, че го харесаш. На мен ми харесва повече редовното, но всеки си има мнение.

~Пише се райоНа*.

3.   1 за онлайн от студент втори курс

4.   И на мен много ми харесва! И аз уча в елитна гимназия и докато ходех на училище ми беше много трудно. Не ми е липсвало и за миг! Докато трябваше да ходя на училище, всеки ден беше изпитание за мен. Изпитвам страх към някои мои учители и изобщо не искам да ги виждам... единствено, което искам сега е да минем онлайн възможно най-бързо!

5.   Най-гадното сега е, че не сме били на училище от половин година (никога до сега не сме имали подобна пауза) и поне на мен ама въобще не ми се ходи на 15, ама въобще. В началото имаше някаква носталгия към училището, но сега е точно обратното.

Не знам как си бил готов към 2 часа и вече си можел да излизаш. Аз трябваше да пиша домашни до 6 следобяд. Иначе да, друго си беше да ставаш в 8 и 30. Друго си беше да не се преобличаш, да не гласиш учебници и т.н.

Споко, след месец - два пак ще ни върнат към онлайна. Само дето сега ще ни набутат всички входни в една седмица.

6.   И на мен ми хареса. Сега знам че ще получа хейт, но въобще не учих и преписвах. Минах с 5 за годината и сега на входните ще изкарам едни хубави двойки. Направо ми става лошо, но дори и да уча, нищо няма да разбера от тези синуси и консинуси, нещата по физика, химия(само накрая учихме лесни уроци, които от живота си ги знаех вече, понеже нашите са ми ги казвали като бях дете), биология(момче, биологията в 9 клас е повечето химия). По някои предмети не уча и винаги си изкарвам хубави оценки. И не е на късмет, просто разбирам нещата в час. Но минах по трудните предмети само защото преписвах. Госпожите ни караха да правим планове за да учим по този начин. Аз се фокусирах и четох уроците, но всичко беше като на китайски.

Нещо за което всеки който има луд клас може да се съгласи е, че няма шум и спорове. Класът ми е нетърпим. Провалят хубавите часове с поведението си. Сега поне са си с изключени микрофони.

7.   За деца от утре в първи клас, онлайн обичението е невъзможно, за възрастни хора -люнгури на 18-20 години е ок.

8.   Онлайн обучението беше с цел да се ограничат контактите, но автора сам си призна, че след часовете децата играят навън заедно, така че файда няма. Аз също ги гледам, че са си все заедно, било то с колела, тротинетки или просто тичайки на някоя площадка.

9.   На мен лично изобщо не ми харесва. Бахти простотията честно да ти кажа.

10.   За мен е възможно най-лошо решението да минем онлайн. Тази година имам матури. Аз и още стотици хиляди ученици. Мислите ли че повечето ученици биха се подготвили добре в подобна обастановка?

На мен ми е много болно и заради други причини.
Липсват ми разни хора от училище, липсва ми най-вече човека, в когото съм влюбена, когото срещам единствено там.
Моля се да е само за две седмици, както са го обявили и после пак да сме в училище присъствено!!!

11.   До 8

Едно е, да са си заедно 4-5 едни и същи хлапета, друго е, да са на тумба от 25 парчета, които се търкат с още 1000 в междучасията.