Споделена история от Тинейджърски

Местя се в друга държава
Здравейте, както разбрахте от заглавието ще се местя в друга държава. Това какво значи, че ще трябва да ходя в друго училище, че няма да знам езика, нови приятели. Едно от най-важните неща е езика, а без него не мога да си намеря приятели, пък и съм малко по срамежлив и децата са много различни. А все пак искам да искарвам хубави оценки не искам да ме смятат за някой глупак. Затова ще ви помоля да ми дадете някой съвет как да се отпусна, как да си намеря приятели(като не знам езика)и как общо взето да стана един от тях. Нуждая се от съвети и препоръки.

Коментари

1.   Очаква те прекрасна промяна. Най-вероятно ще си в клас където ще учиш език с деца около твоята възраст. Освен местният език ще понаучиш и доста други, неизбежно е, защото ще се говорят много езици. Препоръчвам ти веднага да се запишеш на спорт, танци, каквото и да било, така не само ще се отпуснеш по-лесно, но й ще започнеш бързо да общуваш. Не започвай аз незнам езика, ще изчакам да науча. Преподаването е много по-различно от България, с изненада ще установиш колко е приятно. Сигурно много се притесняваш, но няма смисъл, никой няма да те нагреби, хората са много мили и възпитани.

2.   Ще трябва да научиш езика бързо. Друг начин няма. Знаеш ли езика, вече е лесно - хем ще можеш да си учиш уроците, хем ще можеш да си говориш с хората и да си намериш приятели. Коя е тази държава? На колко години си?

3.   За какво по дяволите ти трябват приятели?
Учи си езика, спокойно, без да бързаш, интегрирай се бавно, ожени се за някоя оттам, клати я, вземи си гражданство и шах и мат.

Никой няма да те мисли за глупак, освен ако не се покажеш като такъв и оценките нямат нищо общо с това колко ти работи главата, защото е важно СЛЕД като завършиш какво ще правиш.

Ако говориш английски спокойно можеш да се сприятелиш с някого, но пак...не разбирам за какво са ти 'приятели'

4.   много е просто учи езика и използвай мимики и жестове за нещата които не знаеш, също бъди искрен с хората им всичко ще е точно