Споделена история от Тинейджърски

Ще се получи ли между нас?
Здравейте. На 16 години съм и се нуждая от вашата помощ. Имаше едно момче от старото ми училище. Случиха се много неща. Първо се опитвах да го събера с една моя приятелка, наистина прекалявах. След това ми казаха, че той харесва мен ама мисля, че това беше шега(измислица). Вървяла съм след него по улицата и може би това е изглеждало един вид като преследване. Той също ми даваше шансове. Ходеше след мен, много често беше там, където и аз, гледаше ме продължително. И все пак имах чувството, че ме е намразил. Питах го няколко пъти истина ли е и той никога не отричаше, че ме харесва. Всички от училище си мислеха, че сме заедно, но ние не бяхме. Изпращаха ми бележки от негово име, на него също, опитваха се да ни сватосат, всичко беше прекалено. И аз се влюбих в него. Може би любов е силна дума, но се чувствам безнадеждновлюбена и изгубена. Не мисля за нищо друго освен за него. Нуждая се винаги да е покрай мен. Покрай влизането в ново училище той ми пишеше доста, звънеше ми, дори ме пита къде живея. Сега след около 2- 3 години той е в новото ми училище. В съседния клас. Въобще не си говорим. Дори здрасти не си казваме. Може да се каже, че в началото на годината той се опита да ме поздрави, но по-късно груб начин, като се опита да удари дупето и раницата ми. И оттогава го игнорирам. Скоро разбрах, че е разказал на новите си приятели за мен. Проблемът е, че той е доста притеснителен, не знам как да го заговоря. Аз също съм много срамежлива.Реших аз да направя първата крачка, защото не издържам да се разминаваме, все едно не се познаваме. Често забелязвам да ме оглежда, но знам, че почти всички момчета го правят. А и все пак не съм от най- слабите. Та въпросът ми към вас е как да постъпя. Да призная ли чувствата си? Как да се опитам да го заговоря? Дали той чувства нещо към мен или все още ми е ядосан за онази година? Дали е добра идея да се опитам да се извиня затова, че се опитваха да ни съберат? Моля ви, искрено се нуждая от вашата помощ! Благодаря предварително!

Коментари

1.   Ние не знаем той какво мисли. Но, вместо да се държите като бебешори, вземи та го заговори или му пиши, там където си пишете. Като завържете някаква комуникация, може да го поканиш на разходка, кафе или нещо подобно. Разговаряйте някакви нормални, прости неща -за училище, общи познати, общи интереси. И така, естествено отношенията ви ще се развият в някаква посока