Споделена история от Тинейджърски

Нищожно малко пайкове вэв Фейсбук
Здравейте момче съм на 29 г., моето възмужтение понеже не получавам достатъчно лайкове ще ви се стори глупаво, но не мога да разбера защо получавам изключително малко лайкове във фейсбук. Ако и вие бяхте на мое място сигорно щяхте да се подразните поне малко, ако получавахте по - малко и от 10 лайка на всяка снимка. Да аз получавам по – малко от 10 лайкове на всяка моя снимка. Да мойто положение е направо трагично. Чуствам се едва ли не като някакъв не уважаван изрод. Аз качвам само селвита не съм се снимал с никой друг освен с едно момче от моя клас и брат ми. Нямам и снимки на почивки. Имам към 200 приятеля във fb. И не съм грозен не е от визията, защото съм забелязъл, че по - грозни от мен получават по 40 – 50 лайка. Казвали са ми че съм хубав и момичета са ме заглеждали и са се усмихвали не ми липсвало внимание. След завършването на гимназията си бях направил фейсбук през 2013 г. преди това нямах. Съочениците ме бяха тормозили преди имам лоши спомени с тях. И после не знам защо, но ги бях добавил някои във fb. Аз знам, че те не ме харесват, но просто имам чуството, че всички мои набори въобще не ме харесват. Почти никога не съм се разбирал със мои набори те повечето бяха пропаднали. Но странно защо се случвало някой от мойте съоченици които са се заяждали с мен преди да ми харесат някой моя снимка. Или ако се запозная с някой непознат от работа или някъде другаде и се разприказваме се случвало да ми харесват снимката и после просто спират. Явно като някой има често само по 5 лайка на снимка и те явно сигорно не смеят да ми харесват повече снимките иначе просто ще им падне на тях рейтинга. Не знам сигорно не ги кефя като човек ли като характер те просто спират. А аз не съм лош човек, аз не тормозя други хора. С братовчетка ми сме израснали заедно като малки деца и имахме прекрасно детство. Но тя нито един път не е лайкнала нито една моя снимка. Аз попринцип си знам, че тя е лицемерна, защото се е случвало да се държи мило с някой нейни преятелки и после да ги храни зад гърба. Бил съм свидетел на това. Така същия пример и с един мой съоченик където сега с него сме приятели. Излизали сме заедно, помагал съм му рядко ми звъни. Попринцип почти, аз винаги пиша пръв той не когато чатиме. Не ме е викал когато е излизал с други или се е забавлявал. И той също откакто сме приятели не ми е лайкнал НИТО ЕДНА моя снимка НИТО ЕДИН мой пост. Имах снимка с него и той не я беше лайкнал, а когато имаше снимка с един друг негов приятел той беше реагирал със сърце. Това, че той не ми лайква снимките и постовете нито един път не е ли показател за фалшиво приятелство? На мен ми намерисва на фалш. Като чели fb ти показва кой те мрази и кой те уважава нз. Случвало се да ми харесват снимката познати и като общувам с тях имам чуството, че ме уважават. Вие как бихте реагирали, ако смятатате, че някой е близък с вас приятел или гадже не ви лайкне нито една снимка или пост? Пак ли означава, че ви имат за близки дори и да не ви харесат нито един пост или снимка? Не знам много въпроси зададох извинявам се, ако не сте ме разбрали. Главният ми въпрос е как трупате лайкове? Благодаря предварително и че изчетохте историята ми докрай .

Коментари

1.   Защото си страшно неграмотен и жаден за внимание. Последното отблъсква, дразни и издава несигурност. А и в крайна сметка на кого му пука кой с кого, как, къде, защо се снимал?

2.   Абе дете, нямаш ли си други занимания, че си тръгнал да се тревожиш за лайковете у фейса? Голяма работа, че си имал малко лайкове... това ли ти е най-важното нещо. Излез навън и не се занимавай с глупости!

П. П Не си на 29, а по-скоро на 9 ;)

3.   Ако наистина казваш, че на 29 си "Момче" харесванията са ти най-малкия проблем

4.   "Момче" на 29?!

Предполагам като станеш на към 40 ще си юноша, а вече след 50 може и да станеш мъж, а?
Нормално да те вълнуват лайкове с това мислене. Някъде в развитието си изтървал нещо, може би бащинска насока, травма в детстовото, но определено имаш нужда от тотална промяна на мирогледа - някъква дълбока духовно-душевна промяна!

Дано се оправиш и да видиш след 1-2 години колко детски е този пост, щото има мъже на по 19 години които биха ти се изсмяли в очите каква си путка.

И това не го казвам да те обиждам, а с цел да се огледаш малко и да се осъзнаеш каква глупост от космически размери си повърнал през клавиатурата, дано не е късно...

5.   Първо на тая възраст вече не си момче, а млад мъж. Второ е смешно, че все още разсъждаваш и се държиш като 14 - 15 г. пубер. На тая възраст вече трябва да си над тези и приоритети да са ти градене на кариера и семейство а не колко харесвания си или не си получил в социалните мрежи. Вземи се ограмоти и си промени мисленето и приоритетите, опитай се да надраснеш тежките ученически години, защото ако продължаваш да разсъждаваш като 15 г. някоя жена няма да те вземе на сериозно!

6.   Имаш малко приятели във Фейсбук и така вероятността повече хора да ти видят новите снимки намалява.
Също и ако на снимките си често само ти и не си се снимал с други хора, то отново намалява вероятността за повече лайкове.
Ако няма да ползваш Фейсбук с цел продажба на стоки и услуги то не трябва да ти пука за лайковете.

7.   Виж, поста ти е наистина смешен, но нямам право да те съдя. Че е забавен, забавен е, но доскоро и аз се вълнувах от Фейсбук, а съм малко по-голяма от тебе. Но съм много младолика, предполагам че "биологичната ми възраст" е доста по-малка, а и съм леко незряла, но вече осъзнах каква глупост е Фейсбук и не се занимавам. Повярвай ми, наистина не си струва.
Да ти кажа, все пак обаче, щом питаш, какъв трик използвах за да трупам лайкове. Претърсвах профилите на популярни мацки, предимно от чужбина.... Преглеждах внимателно хората, които са им харесвали снимките и ги добавях всичките, без да ми дреме. Така само за няколко месеца успях да натрупам 4000 "приятели" и по над сто харесвания на снимка. Но все пак аз съм жена, при теб не знам точно дали може да сработи подобен вариант.

8.   29-годишно "момче"... от там трябва да започнеш, авторе.

9.   Е как очакваш с 200 приятеля да имаш 100 лайка примерно?!
Харесванията общо взето са правопропорционални на приятелите. Ти с 200 приятеля няма как да имаш повече от 20 лайка. Аз имам около 2200 приятели и на всяка снимка имам по 100 харесвания, понякога дори и 200-300. Както виждаш съотношението между моите харесвания и приятели, и твоите харесвания и приятели е едно също.
Ж21

10.   Има един руски термин "лайкодрочер". Ти не си такъв, а искаш да станеш - кандидат един вид. Ще ти подскажа, че дрочер значи чекиджия. Трябва малко въображение за да се проумее думата, става въпрос за хора, които много се вълнуват от това да получават лайкове. А и с тая неграмотност на 29г си още по-образцов екземпляр: "възмужтение ...сигорно ...Чуствам"

11.   Ако тази тема не е ебавка, то харесванията у фейса са ти най-малкият проблем.

12.   Прочети си поста още веднъж. Това е несериозно. Пълен с грешки по невнимание и никаква грамотност. Това говори за нисък интелект и безотговорност.

13.   СигОрен ли си, че това е най-сериозният ти проблем?

Искрено се надявам, че самата тема е шега и че си на 9, а не на 29.

14.   Да ти имам проблемите. Не гледай колко ти харесват някакви си снимки и постове, а дали тези хора са ти реално приятели и близки. Ако са някакви ,които си добавил просто ей така и не ги познаваш даже, какво значение има, че са или не са ти харесали нещо?

15.   Не знам защо хората не те харесват, но ще ти кажа аз защо не те харесвам.
1. На 29 г. се наричаш момче, което говори за инфантилност
2. Толкова много правописни грешки, както каза номер 12, говорят за нисък интелект и безотговорност
3. Държиш да се харесаш на хората, тук имаме ниско самочувствие
4. Драматизиране за не важни неща от живота, нямаш правилно изградена ценностна система
Имам един въпрос към теб. С какво ще се промени живота ти ако имаш повече лайкове?
Не го приемай като хейт, градивна критика е.

16.   От Автора :
Благодаря само на коментари №6, №7, №9.
Само вие не сте злобни и сте интелигентни, и ми дадохте отговор на моите въпроси. Да наистина е проблем, че имам само 200 приятели, а и че качвам само селфита. Явно за МЪЖ не е добре да качва много селфита.
Колкото до другите коментари.................Сиг някои от тези, които не ми лайкват са злобни като вас.
Коментар № 4
Тъй като ти ме обиждаш и ,аз ще почна да обиждам теб. Имам повече топки от теб и бащата ти взети заедно. Какви мъже са тия на 19 години бе. Надути пенделчета като теб, които не знаят нищо за живота и си епилират краката, защото е модерно и пият някакви хапчета за мускули с въздух. Путка си ти мухлъо скапан ти еба майката.
Мале какви злобни, тъпи, малоумни същества има в тоя сайт. Без капчица емпатия към друг човек. Пък и ще обиждат. Пишех бързо и не се замислях толкова, а и keyboarda не ми работи добре затова имам грешки. Нарочно написах " момче ", идиоти такива, толкова сте малоумни за да видя дали ще се навъдят злобни оси като вас. Иначе за лайковете наистина имам проблем с това не се базиках. Вие естествено можехте да ме поправите с по - мил тон ,а не да плюете злоба. Вместо да ми дадете съвет, затова как да получа повече лайкове и да ми помогнете да разбера защо не получавам много лайкове вие се заяждате и се правите на интересни. Какво ме интересува, че сте грамотни бе като душите са ви гнусни. Да много сте " големи ". Тинейджъри на по 10 - 13, които са деца ,но се правят на големи за мен е по - жалко от това някой 29 г. мъж да се има за дете. То е хубаво да имаш малко детско в себе си. А вие какво като сте бързали да сте големи сте станали я курви, наркомани някакви пропадляци с голямо его.
Какво ми се правите на самостоятелни. Да живеете си на квартира сами, но мама и тати ви помагат с пари малко. Еми като на вас живота ви е перфектен и сте харесвани и имате снимки на плажове и купони недейте да злораствате на тези които живота им не е толко хубав. Нека да ви видя дали ще понесете факта да имате на всяка снимка само по 3 лайка. То е вярно, че лайковете не са важни, ама все пак малко ме дразни това. И не ми се правете на интелигентни, защото не сте. Много по - интелигентен съм от вас злобарите. Това, че сте по - грамотни не значи, че сте интелигентни. Вие нито можете да разсъждавате, нито да анализарате. Нито да давате съвет. Не знам защо модераторът ви е одобрил скапаните ви коментари.

17.   Момче на 29? Мислех си, че тези "момичета и момчета" на по 20, 21 са се объркали, ама ти направо трепеш рибата. Твоите връстници едва ли се занимават само с лайкове.

18.   Коментарът ти под номер 16 само затвърди мнението ми, че си жаден за одобрение. И не, това не е злоба, а призив да се замислиш за важните неща. Това колко лайка имаш, определено не е най-важното и фиксирането ти в него говори за липса на самочувствие и зависимост от чуждото мнението. А това са неща, които никога няма да ти позволят да си щастлив, защото постоянно ще живееш за другите, вечно ще играеш някаква роля и все ще просиш чуждо внимание и одобрение. Не мога да повярвам, че не го осъзнаваш. Може би не е дошъл момента да се осъзнаеш, но след много страдания и този момент ще дойде по трудния начин. Просто всеки си минава по пътя, явно при теб ще стане късно и по трудния начин.

19.   Не само е инфантилно, но си е психическа девиация, да висиш като сопол в някоя мрежа и да брои лайкове за някоя тъпа твоя снимка. Няма да коментирам идиотизма, да претръскаш мрежата с цел да си събереш 4000 приятеля. Спомням си за убитото момиченце , 4 клас, от Бургас, която също имаше толкова приятели. Не си ли давате сметка, че животът ви минава, докато цъкате някъде.

20.   До 17

На 29 си е множко, ама Аман от мъже на 21, да ти кажа.
Като чета романи и статии от едно време, до 25 години рядко с те приемали за мъж. Не, не си дете, ама не си и на онова ниво.

21.   МОМЧЕ на 29 години? Това направо ме разби! Има хора на твоите години имат семейство и две деца! Направо не мога да разбера, защо МЪЖ на 29 години се нарича МОМЧЕ? Момче си до 14-15 години вече нагоре си на мъж и то доста зрял мъж трябва да си. Ето какво направи фитнеса с много мъже. А за решение на ОГРОМНИЯ ти проблем, добавяй всякакви хора, и като добавиш много хора може би лайковете ти, ще се увеличат.....

.......

22.   Дааа, авторчо е още момченце. Личи си по изказването. Не различава злоба от критика.

23.   "Путка си ти мухлъо скапан ти еба майката.
Мале какви злобни, тъпи, малоумни същества има в тоя сайт"

Това майтап ли е? Псуваш, но другите били злобни. Другите поне не са те псували. А и между критика и злоба има разлика. От критиката може да си извлечеш поука.

24.   И къде видя заяждане, че не ми стана ясно? Във всеки един коментар хората ти дават градивна критика какво да промениш в себе си. И не миличък не са нападки, обиди или глупости а самата истина. А истината понякога боли, но трябва да се казва колкото и да е неприятна. Поведението ти в момента не е като на зрял човек а като на тинейджър. Хубаво са ти казали хората по - нагоре, че личностното ти развитие е останало на ниво дете. Ако беше мъж на място щеше да си понесеш критиката и да преосмислиш къде грешиш. Както ти казах и по - нагоре на тази възраст приоритетите трябва да са ти други градене на семейство и кариера, а не това колко харесвания ще събереш или няма да събереш в социалните мрежи. Също така не е важно колко "приятели" ще натрупаш там по - важно е колко действителни такива ще имаш. Аз отдавна съм над тези неща и не ми пука по - важно ми е близките ми да живи и здрави, да се събера с приятели и да прекарвам време с любимия човек всичко друго е без значение.

25.   Както виждаш, и тук нямаш лайкове. Мога да се обзаложа, че единствената петица на коментар 16 е твоя. Дали всички на света са злобни и си единствения печен или причината е в теб? Как мислиш?

26.   Колкото повече се фиксираш в нещо, толкова по-малко от него ще имаш. Не знам защо е така, но съм забелязал, че някак фиксирането отблъсква нещото. А твоето си е направо до степен на мания.

27.   Самият факт, че така отчаяно си се вкопчил в някакви си харесвания означава, че ти просто страдаш от комплекс за малоценност. Искаш хорското одобрение, възхищение и да се чувстваш значим. Явно някаква травма от детството, много проблеми се коренят именно там.
Не прекалявай с това желание, защото е отблъскващо и жалко. Който го е грижа за теб, ще ти хареса поста или снимката с усмивка и добро сърце. Но има и доста зложелатели и хора, които ще ти лайкнат, просто защото така трябва.
Явно водиш доста обсебен от технологиите живот.

28.   От Автора:
Извинявам се за обидите и псувните.
Мислех, че коментар № 4 е злобен, защото казва обидни думи, " биха ти се изсмяли в очите каква си путка ". Дори и да не е искал да ме обиди не виждам каква е логиката в това някой, който се има за дете още да е " п*тка ". По неговата логика значи всички деца са п*тки. Путка не означава дете, путка се наричат тези, които са страхливи. Аз не съм страхлив. Разбрах му критиката само донякъде...
Колкото до другите коментиращи... Ок може и да не съм бил прав и наистина да не са ви били злобни коментари и да сте искали да ми помогнете с градивна критика. Ако наистина е така благодаря ви добри хора !
Този фейсбук просто не ми влияе добре. Ядосвах се, че имам малко лайкове не само, защото са малко, но и защото завиждах. Примерно като видя, че някой получава по 40 - 50 лайка, когато той не е кой знае какво като човек и се ядосвах. Какво толко съочениците, колегите, братовчедите ми, мой приятел с който излизаме, не ме харесват. И се чудех ,дали пък фейсбук всъщност не им сваля маските на всички като ми показва, че те всъщност не ме ценят и уважават. Защо се чудя такива работи ли ? Eми, защото като общувам с някой от тях извън фейсбук интуативно забелязвам, че се държат надменно със мен. И после сякаш фейсбук потвърждава мойте опасания. Мислех, че ще ми отговорите дали фейсбук може да ти разкрие дали един човек е лицемерен. Но не получих отговор от вас за това. Все пак, ако примерно гаджето ви или приятелката или др., никога не ви харесат нито една снимка нито един пост еми това не показвали, че всъщност те са лицемерни с вас и не могат да понасят присъствието ви ?
Отказвам се вече да се боря за лайкове. Не ми се занимава, да добавям 2000 приятеля само и само, да получа по - голяма аудитория за да имам 200 лайка. Прави сте това с нищо няма да промени живота ми дори и да имам 200 лайка не 5. Като, че ли се осъзнах вече да нямам нужда от одобрение. Ще преглътна факта, че някои хора каквато и снимка да кача няма да ме харесат. Поне фейсбук, ако ми е показал какви са лицемерни са тези с, които съм общувал извън фейсбук, то все пак фб е полезен в това нещо, че ги разкрива какви са всъщост.