Споделена история от Тинейджърски

Искам почивка от всичко
Момиче на 16 съм. Напоследък съм много напрегната и не мога да се засредоточа във нещата, които са наистина важни за мен, като уроците и така нататък. Няма да изпадам в подробности просто искам да ви попитам какво правите, когато искате да си дадете почивка? Да оставите мозъка ви да се проветри, да си съберете акъла. Да се отърсите от всичко. Да си дадето почивка на душата и мозъка както се вика. Какво ще е най-добре да направя, за да се отпусна и да игнорирам драмите случващи се около мен, които са пълни детинщини. Дайте съвет, да започна да правя нещо ниво ли, да се осамотя за малко ли какво да направя? Благодаря предварително

Коментари

1.   Аз лично си променям статуса в календара на зает, казвам на всички, че имам нещо важно за вършене и за два дена, избягвам контактки, като съм някъде с приятели или се занимавам с нещо, което ми е интересно и два дена не се обръщам внимание ни на телефони, ни на нищо. Само си взимам личния за екстремни ситуации и и това е.
А през останалото време - след 17:00 не отговарям на телефона, изключвам си "социалните мрежи" и това е. Имам "служебен" номер. Този, който имат повечето познати, дори някойо роднини. Имам и "личен такъв", който само подбрани хора имат и е за спешни случаи. Ако някой тръгне, да ме занимава с глупсоти от рода на "Ко стаа, ко пр?", му блокирам номера.

Това е моят метод. Може да не ме прави популярен сред хората, ама важният съм аз, не те! Lol!

2.   Легни да поспиш, пусни си музика, някой интересен филм, прочети някоя книга, карай колело.