Споделена история от Тинейджърски

Държат се с мен като с малко дете
Здравейте, ще се опитам на кратко да Ви разкажа какво става. Ами аз съм момиче на 17 години., майка ми е в Германия, с баща ми са разведени, живея с баба ми и дядо ми (на майка ми родителите), попитах майка ми да си направя пиърсинг на езика, тя ми се развика и ми каза да правя каквото искам, (аз така и направих, днес се продупчих), баба ми като видя, ми се развика, каза че не уважавам труда на майка ми, че сега като ми прати пари за септември за училище ще вземе парите и няма да ми даде стотинка от тях, (за дупченето ми взеха 25лв.)

Сега баба ми и дядо ми искат да ходят да се разправят с хората защо са го направили, като нямам 18години. и то без родител. Никога до сега не съм правила нещо такова. Забраняваха ми да си имам приятел, забраняваха ми да си имам приятелки понеже не им допадали, трябва да съм се прибрала в 20:00ч. се едно съм на 10години.

Една вечер бях останала на концерт и даже се обадих да кажа, че ще седя до късно те ме наказаха като 5 годишно дете, нестига че не излизам, а когато излизам да се прибера в 8ч., а тогава ми забраниха да излизам..., сега и това. Ами писна ми да се държат с мен като с малко дете, кажете ми редно ли е да ида при баща ми. Той поне не е като тях...

Коментари

1.   Завърши си сега 12 клас и после прави каквото искаш... нали завършваш май месец, какво толкова?
вярно, че не ти е есно но все пак те гледат

2.   Станеш ли на 18 може да ги осъдиш за такова нещо. Кандидатствай във ВУЗ.

3.   Запиши се в някой университет, махни се от вашия град, започни работа и пред теб ще се открие един нов свят. Страхотно е чувството да си финансово независим/а! В другия град може да правиш всичко, каквото си пожелаеш, без да искаш мнението на когото и да е било.

4.   Поговори си малко с тях те просто те обичат и са притеснени за теб.. Просто им кажи че не си малка знаеш какво да правиш и т. н измисли нещо поговори си тфа е нереално сaмо до 8:00. ч да стоиш аз съм на 13. год момче и се прибирам 11:00, а камоли 8:00 аз ше откача.. погово ри си малко с тях успех.. Nsync

5.   Ами хората като са поели отговорност за теб, не ги обвинявай. И на тях им е трудно, не си мисли, че си само ти. Те имат други разбирания и искат най-доброто за теб. Защото ако попаднеш в грешна компания, ще бъде късно. Радвай се, че ти обръщат внимание, може да ти бъде от полза. Не ги ядосвай, като станеш на 18 му мисли.

The Star *

6.   Отивай при баща си и си живей живота, или изчакай да станеш на 18 и се разкарай от тях : ))

7.   Те бабите са такива аз скоро ще стана на 19, но когато съм при баба си трябва да се прибирам в 10 часа, тцтцт хубаво, че аз живея при родителите си, а ти май ще трябва да потърпиш малко да завършиш училище и от там вече да мислиш за варианти да се махнеш от тях, а иначе за сега може само да поговориш с тях

8.   Хей ама още година и си на 18 и няма да ти пука от никой.
Така, че хич не им се притеснявай.

9.   От номер 6 : Ние казваме още година, но 1 година не е малко!! ;д Ако няма начин да се махнеш от тях повярвай, това, че ще си на 18 въобще няма да им попречи да се държат с теб по същия начин. Те са стари хора и имат свой начин на мислене. Както казах, тях няма да ги интересува, че си на 18.. те решават какво ще правиш а не годините ти. За това по - добре иди при баща си ( ако се разбираш с него ). Защото не е нормално да си на 17 и да те пускат до 20:00, аз съм на 14 и ме пускат до 22:00.
Надявам се да съм била полезна :))
* ? *

10.   От Авторката:
Здравейте, благодаря на всички, че ми оказахте помощ. Когато се пробих (след като ви писах) излязох дядо ми беше на пейката пред блока и ми заяви, ако се върна с обицата да си събера багажа и да се изнеса от нас.

Свързах се с баща ми и му разказах, той каза, че няма да ме остави да ида на улицата, да ида в нас и ако още са на това да се изнасям да му се обадя и да дойде да ме вземе. Прибрах се в нас, нито баба ми, нито дядо ми ми говориха. Аз попитах баба ми да си събирам ли багажа, а тя каза че и да се изнеса и да не се изнеса вече съм се надупчила.

Аз знам, че те не са, а и няма да идат да правят проблеми на хората в студиото където се продупчих. Да една година остава, сега ще съм 11 клас, и когато го завърша ще съм на 18 год., и ще ми е останала още една година (12 клас), но мисля след като направя 18 г. да се изнеса от нас и да ида да живея с приятеля си, той живее в кооперация, на първия етаж е той и родителите му, но имат и апартамент (тавански стаи), който са оставени за нас двамата след време.

Той сега си намери работа тъй като не беше приет в Симеоново. И така мисля да направя да се изнеса другата година да живея с него, ще уча и работя. Мисля, че така е най-добре. След като свърша 12 клас, ще кандидатствам в София с журналистика (задочно), така пак ще уча и работя. Нямам нищо против баба ми и дядо ми, но ми писна да се държат с мен, като с дете на 10 год. За сега ще се опитам да издържа тази една година при тях. Още веднъж много благодаря на всички, които са писали и са ми дали съвет. Едно голямо БЛАГОДАРЯ!!!

12.   А, стига бе!! Аз съм на 15 год. момиче и едвам родителите ми ме пускат до 19ч!!! Гогато се прибират те, трябва да съм си вкъщи, иначе майка ми спира да ми говори!!!! Пък вас ви пускат до 22ч на 13 години!! Мен на 13 не ме пускаха да излизам, а сега мога да ходя най-далече до НДК, щото живея до ЦЦС. Е какво е това нещо?? Нашите ли са сбъркани или какво?

13.   ДА! Аз ако бях на твоито място изобщо няма да питам никои казвам че заминавам при бащта ми и не ме грее. хибаво ще постъпиш ако отидеш при бащаси... :)

14.   Абе най добре е да си при тати извинявай ама бабати е дразнител щом не ти дава да си имаш приятелки за приятел ок ама за приятелки...

15.   Отстоявай правата си. Покажи им, че че си голяма. Наистина не е здравословно да те третират като бебенце-на тези години е смешно да те наказват.

16.   аз на 8 години и като излизаме дядо на връщане дядо ми се скара че се прибрах с приятелка и докато писх това дядо ми се скара че не съм си измила ръцете а аз си ги измих

17.   аз съм на осем години дядо като излизаме на разходка на връщане дядо ми се скара че се прибрах със съседите те са ни приятели а докато писах това дядо ми се скара че не съм си измила ръцете а аз си ги измих

18.   "попитах майка ми да си направя пиърсинг на езика, тя ми се развика и ми каза да правя каквото искам, (аз така и направих, днес се продупчих)" - това ме разби :Д :Д :Д

19.   Ами хубаво помисли :) обаче според мен са прави да се притесняват за теб. Не е зле да им обясниш как се чувстваш и да ги помолиш за малко повече разбиране. В този свят се случват много опасни и неподозирани неща.

20.   На 14 съм - момиче. 1 - 2 пъти годишно мога да седя 1 час на гости при приятелка, като родителите и на двете ни трябва да ни наглеждат... До 16 ч, не може друго. Гадже, повече от 2 приятелки - не може! А уча усърдно, никога няма да пуша и пия, ще остана девствена до 18!