Споделена история от Тинейджърски

Искам да уча в Симеоново
Здравейте! Искам да помоля за съвет от тези, които са запознати с всички изисквания за Симеоново. Имам много голямо желание да уча там, но оценките ми не са много добри.... До колкото разбрах балообразуващите там са по БЕЛ, Математика, Физика и Химия, а по тези предмети имам 5. 00 само по БЕЛ, а по другите в дипломата ще ми бъдат 4. 00. но със сигурност цялата диплома няма да ми е под 5. 00. Имам намерение да карам матури по БЕЛ и Философия. Много ме наплашиха за физическия тест и психо-теста, но аз за физическия не се притеснявам, защото обичам спорта и спортувам винаги, когато имам време. :) Ако можете да ми дадете съвет, ще се радвам изключително много, аз съм 12 клас тази година и нямам много време за подготовка.. :s Благодаря, предварително! : )

Коментари

1.   Български и история трябват за там ;). Повечето влизат с връзки и много пари!

2.   Пич и аз исках много да вляза да там - бях роден за ченге. Трябваше миналата година да ида, но тогава промениха правилата и сега всеки селянин от някъде си идва в София и учи за полицай в академията, само защото в даскалото някъде си, са му писали 6 по всичко, което тука знаем, че не става точно така. Не знам дори дали си заслужава, имам познати в МВР, всичките казват че с тези, които ги приемат последните 2 години е по-добре да нямаме полиция направо, защото не ставали за нищо, не можели да пишат дори.

А тъй като аз, предполагам и ти имаш някакво достойнство, се отказах поне за сега. Влязох в друг университет, уча си друга специалност. Може би един ден бих се пробвал пак, но в тези условия за мен не си заслужаваше, а и аз нямаше как да вляза - нищо, че със сигурност съм много по-грамотен от повечето, нямах оценките просто.

3.   Влиза се с пари, това всеки го знае. По-добре си избери друг университет - добре те е посъветвал номер 2.

4.   Момиче съм Номер 2 :D Ами мен ме е страх точно от тези шурубаджанащини...... Образованието в България е пълна пародия! :Х:Х:Х

5.   Тази година стана още по зле, късали са кандидати защото не били с необходимата височина.

Съвета ми е да учиш упорито тази година и по възможност си намери учител да те подготви за изпитите в Симеоново.
Не подценявай психото, защото не е никак лесно както всички си мислят.

Princetonboy

6.   Трябва да си дете на полицай, че да влезнеш там. Иначе е изгубена кауза.

7.   Глупости говорите! Един приятел го приеха там просто трябва да вземеш всичко. На матурите да имаш над пет и педесет. Отговаряй честно на психо теста и няма да имаш проблем. Успех!

8.   Номер 6 :) Баща ми е полицай, но познавам много приятели на, които бащите ни са колеги и не успяха да влязат там :) Благодаря за съветите на всички ! : )

9.   Хахаха интересното е, че и аз съм момиче и преди 12 клас много се бях надъхала за там, обачеее... :D Нямам оценките, аз също имам познати в МВР ии ми казаха, че за да влезеш там парите са много, чакането също, плаща се доста преди да влезеш. От града в който живееш ще те пуснат на физическите изпити, обаче там работата става доста сложна. Не искам да те отказвам от мечтата ти, но и недей да летиш много на виско. Наблегни на БЕЛ и История! Напълно съм съгласна с номер 1! Може би първокласниците на по-образовани от "служителите на реда"
Успех миличка! :)

11.   Някой моля да ми обясни малко по подробно за психо-теста и физически ?

12.   А има ли начин да влезеш след 7 клас, а не след 12

13.   А има ли начин да влезеш след 7 клас, а не след 12 или се влиза само след 12 клас. Благодаря предварително :)

14.   А има ли начин да влезеш след 7 клас, а не след 12 или се влиза само след 12 клас. Благодаря предварително :)

15.   №14 това е университет, не гимназия, няма как да влезеш след 7 клас. :)
Аз също съм заинтересована от темата и ще се радвам някой по-запознат да разясни психо теста, нормативите и всичко останало, което се изисква от кандидатстващите.

16.   Здравейте! Знам че ще ви се стори смешно, но азсъм 6 клас, мечтая да стана полицай. Не аъм запознат с тези неща и искам да ви попитам къде да уча след 7 и след 12 клас? Благодаря!

17.   Няма защо да е смешно и аз съм на 12и половина и аз мечтая и някой да ми каже ако може какви трябва да ми са оценките благодаря предварително:-)

18.   На психотеста късат най-много кандидати. Там трябва да мислиш, защото имаше въпрос от сорта на: Крал ли си някога? Ако отговориш не, следва въпрос: Вземал ли си нещо на заем без да връщаш и ако кажеш да, тва значи, че си крал. :D Не трябва да лъжете на психотеста. После следва заключително интервю, в което те питат какво те мотивира и защо искаш да станеш полицай.