Споделена история от Тинейджърски

Работа за 14 годишен
Аз съм 14 годишно момче и от доста време желая едно нещо-да съм финансово независим(или поне да имам джобни). В България не сме особено богати(невероятно, но факт) и искам да помогна на майка ми, а и на себе си. Гледам видеа в YouTube, но те са само лъжи и измами/копаене на биткойн, а това тези дни изисква специализирани компютри, или просто са за 18 годишни и нагоре. Баща ми говореше за тва как той и чичо работели на мойта възраст на строежи, но 1. Не съм жив булдозер за разлика от тях (а те са били бая силни(знам, защото баба ми ми каза)) и 2. Не е соца, така че не разчитам на обяви "Нужен ни е малолетен труд!". Четох тук едни истории от преди 9 г. и и тогава явно не е било много по-различно. И вече се питам: Какво да правя? Да работя ли? Да не работя ли? Какво мога да работя? Колко лева на час е хубав приход? Има ли истински работи в интернет за малолетни, или са само лъжи и измами? И т.н. и т.н. Абе, мамата си трака. Идеи?

Коментари

1.   На 14 години е забранено да работиш

2.   Незнам от кой град си, но в София моята дъщеря ходи в събота и неделя да помага в един детски кът. Само че тя е на 17г. Доколкото знам преди 16г не можеш да работиш нищо официално.

3.   Да, възможно е да правиш пари в интернет дори ако си малолетен! Лесно ли е? Въобще не е лесно. Има много сайтове като fiverr, в които ако влезеш и разгледаш се предлагат всякакви улуги( обработка на снимки/видеа, направа на уебсайтове и др.) Та да, мисля, че ме разбра, само че цаката е че трябва да имаш някакво такова умение , което да можеш да предложиш, ако нямаш, трябва да научиш от интернет( например можеш да научиш в интернет как как до програмираш в сайт като коуд академи). Не си мисли, че е лесно, пак казвам отнема много време и търпение преди да почнеш да вадиш пари, но си струва. Ако станеш наистина добър в това което правиш можеш и да вадиш повече от просто "джобни" например аз имах един месец където бях направил $450 на 15 години. Късмет!

4.   Само да знаеш, моето момче. Това което казват бащите и дядовците е грешно. Под „строежи“ сигурно имат предвид да се перчат с жълта каска и да подават чука и пирона на някой друг. Ами, работа! А ти навсякъде можеш да намериш работа. Отиваш да правиш доставки на колело

6.   Ахахах. Идея, идея. Знаеш ли, сетих се как когато бях може би горе долу на твоите години край селцето минаваше един камион с въглища. С останалите ги крадяхме и после незаконно ги продавахме на хора. Ах, колко си припечелвахме. Беше забавно.