Споделена история от Тинейджърски

Раздяла с родителите/Напускане на дома
Здравейте,
Момиче на 15години съм и напоследък се замислям как бързо минава времето и след някоя друга година ще отида в друг град да уча и да създам семейство ,но къде остават родителите ми в тази картинка.От Бургас съм и много искам да отида към София,да се устроя там,да уча и да създам семейство ,но знам ,че няма как да виждам родителите си толкова често колкото искам и ще ми липсват адски много,времето лети и Ей сега ще мине времето.
Към по-възрастните минали по този път:Как се справихте с тази важна стъпка в живота Ви?

Коментари

1.   Какво семейство ще създаваш на 18 години? Разбира се, че ще ти липсват родителите ти. Първата седмица е ужасна. Но после се свикваш. Важното е да имаш мотивация за постигане на нещо, да се изградиш като човешка личност след като напускаш.

2.   А защоэточно в София, Отиди някъде по на близо.

4.   Хей, аз съм от Варна и уча в София от миналата година. Да, тъжно ми за родителите ми, но в крайна сметка не може вечно да сме заедно, трябва ние, децата, да се научим на самостоятелност и малко да ни отрака живота. Пък и ще видиш как ако си намериш точните приятели и учиш това, което искаш тук ще ти хареса и ще преодолееш супер лесно носталгията от дома. А и с вашите няма да ви делят хиляди километри и океан, ако нещо искаш да се прибереш се качваш на влака или автобуса и за около 6 часа си във вас. Така че раздялата мн е кой знае какво, щом са само около 400км. Ако имаш желание ще свикнеш и ще се напаснеш към новата среда, ако не, ще си стоиш и учиш при вашите в Бургас. Просто е.

5.   Не го мисли отсега. Радвай се на времето прекарано с вашите. Очевидно си близка с тях щом те притеснява раздялата. При мен първата година беше ужасна. Страшно ми липсват и сега, но се научих да се справям сама и закалих характера си в много отношения. Когато нямаш друг вариант, се научаваш да издържаш. Разбира се, не всички го преживяват така, но е трудно, особено в началото. Ако имах повторен шанс, ми се струва, че бих избрала по-близък до родното ми място град. Рано ти е още, но когато му дойде времето, обмисли добре изборите си. Успех!

6.   От Бургас съм. Дойдох да уча в София преди много години. Имам работа. Омъжена съм. В началото не ми беше много готино, но с времето свикваш и свободата, независимостта и сосбтвените постижения започват да ти харесват. Когато намериш и правилния човек и сформираш собствено семейство, родителите ти ще останат на много заден план.

7.   От София съм и се нагледах на момичета от Черноморието дето са готови с цената на всичко да създадат семейство и за живеят в София, а правилния човек за това често го крадат и така от нещастието на друга се превръща в тяхно щастие на осъществената мечта. Такива момичета егото им е толкова голямо, че не мислят на кой какво причиняват, не казвам че и ти си такава, но ето ти една причина как бързо забравяш и за родителите си.

9.   Аз пък много се зарадвах, когато отидох в София далече от родителите ми. Повечето това чакат. Но всеки човек е различен.

11.   За отделянето от родното място ще ти споделя моя горчив опит. Когато заминах да уча на друго място, промяната се оказа голямо изпитание за мен. Някои ще казват, че първата седмица е гадно други първия месец, различно е при всеки. При мен беше повече време и така и не се приспособих, към нещата, които са естествени за една възраст.

Аз до онзи момент /до влизането ми в университет/ нямах дори и елементарни навици на самостоятелност. Никога не се бях грижил сам за елементарни неща, като да си направя закуска, да си купя каквото ми е необходимо, дори да си оправя леглото сам. Не се бях замислял дори за момента, в който ще отида да живея в друг град на квартира.
Е, това ми изигра лоша шега, когато бях на 19 г. Изведнъж се озовах в сам друг град и не знаех какво да правя.

Искам да ти кажа следното: ти си на 15 и имаш още няколко години, в които вероятно ще живееш с вашите. Използвай това време постепенно да се научиш на самостоятелност. Казвам "постепенно", защото тия неща трябва да се случват постепенно, а не изведнъж. Ако лятото работиш, за да видиш как се изкарват парите, имаш добри социални умения и желание да се грижиш сам/сама за себе си, сигурен съм, че няма да ти трудно да се отделиш от вашите един ден, или поне не както беше при мен.

12.   Аз нямах търпение да не живея вече с тях и честно казано очакванията ми се оправдаха. Виждаме се рядко и така ми е добре. Ако ги виждам по-често започват да ме изнервят - стари били (под 50 са), нямало работа (не са отваряли jobs), ниско платени (нямат висше), нямали пари (харчат за глупости и не се интересуват от промоции)) и тн. Говорят само негативно и нямат никава воля да постигнат нещо в живота. Оправдания има за всичко и с нищо не им се занимава, но в същото време - аз да работя като вол и да ги издържам по възможност. Как да иска човек да ги вижда?

13.   От автора
до 11.
Доста съм си самостоятелна понеже от поделник до петък съм сама в града, а нашите са са на село. така, че си готвя, чистя, плащам сметките и така на татък. Събота и неделя съм с наще и им помагам в работата проблема е там, че тези два дни не ми стигат, а ако отида в София или кудето и да е другаде няма да си идвам всяка седмица защото са разходи.
До 7.
Нямам намерения да крада щастието на други момичета само, за да угодя на себе си има достатъчно момчета/мъже апък и ако някое момиче вземе моето момче и на мен ще ми е гадно затова защо да го причинявам дори на някоя непозната дама?