Споделена история от Тинейджърски

Попадали ли сте на такива хора?
Лично аз съм попадала много пъти на такива хора.

Първият ми път беше в 5 клас. Бях нова ученичка. Бях страшно срамежлива и дебела(това не се е променило). То1но такива като мене го отнасят. Бях тормозена от всички. Имах 1 приятелка, но и тя понякога ми се подиграваше със съучениците ми. Имаше едно момиче което страшно много ме тормозеше, ама публикациите и във фейсбук бяха "Сподели това ако си против тормозът в училище" и на снимката имаше едно пълно момче на което му се подиграваха. Иронично.

Но до сега доста такива хора съм виждала. Значи на живо ще те обиждат и тормозят, а статусите им в социалните мрежи ще са "Думите нараняват" "Бъдете мили с другите" "Любовта е любов"(а на живо са хомофоби) "Тормозът трябва да спре".

За това имам проблеми с доверието. Имам чувството че всеки на живо е така.

Коментари

1.   ДА! Имам една такава позната. Скара се със свекърва си и не и показва внучето си, крещи и се заяжда, а във фейсбук постоянно публикува постове за даряване на пари на хора и как трябвало да сме добри към другите... Фалш!!!

2.   Да, има такива хора и то много за съжаление. Вместо да се бориш с всички хора, които не те харесват, защото си пълна, , положи усилия да отслабнеш. В противен случай, винаги ще чувстваш отхвърляне, ще си се оправдаваш, сама няма да си вярваш, всички ще са лошите. Не се хвърляй в жесток глад , а го направи постепенно и промените ги запази за цял живот. Тогава ще бъдеш друга в собствените си очи, околните ще те оценяват по съвсем друг начин.

3.   За съжаление, и аз познавам такива хора. Един наш приятел започна са изневеря на гаджето си с най- добрата и' приятелка, а то момичето се побърка да се чуди така ли е, не е ли така. Накрая и' казах и онзи я заряза по най- тъпия начин. Криха се една седмица, накрая си направиха връзката официална и онзи започна да качва някакви цитати как трябва да си верен на човекът до себе си.....

Black Sabbath

4.   Разбира се, че съм срещала лицемерни и груби хора. Те са част от обществото и е практически невъзможно никога да не се запознаеш с някой такъв. Била съм тормозена в училище, но за сравнително кратък период. Като ученичка съм се сблъсквала и с лицемерие, и с предателство и с обиди. Тогава вярвах, че винаги ще е едно и също навсякъде, че просто няма как да си приятел с някого, а той да не говори гадости за теб или за другите. Но пораснах. С всяка изминала година се сблъсквах все по-малко с тази грозна част от реалността. Накрая осъзнах, че откакто не съм принудена да бъда част от конкретен колектив, сама избирам средата си. В основното училище в класа ми се подиграваха на едно пълно момиче, но след училище излизах с деца, които не се държаха подигравателно с никого. В гимназията някои се бяха взели много на сериозно, но до 12 клас всички бяхме по-зрели и не се делихме така грубо на групички. Лошото, което виждаш в момента, ще те научи след време да пресяваш хората по-лесно. И колкото повече растете с твоите набори, толкова повече ще помъдрявате и ще се смирявате. С някои изключения, но ... тях пък не ги чака така блестящ социален живот след време. Ако на 14 години е готино да си груб, на 24 години това качество вече те прави отблъскващ. Ако си на 24 години и в средата ти грубите са на почит, значи се намираш в грешната среда. Няма проблем, ти не си дърво, краката ти не са забити в земята и можеш да се преместиш (образно казано) по всяко едно време.

5.   А ти миличка, защо си дебела? От там идва проблема. Не прови диети, но се ингересевай как и с какво да се храниш. Визията си е визия, но тялото ти страда.

6.   За съжаление светът е препълен с такива! За пред света са мили, готини, толерантни, обаче реално са си истински кошмар за всеки, който е имал нещастието да си има работа с тях. Колкото и да е гадно, просто трябва да свикнеш и да не им обръщаш внимание, защото от това ги боли най-много! Когато видят, че "жертвата" им не реагира както са очаквали, направо се побъркват. За това пълен игнор на тази и подобните и. И никакви коментари и лакове във фейса. След като тъй и тъй знаеш, че всичко е фалшиво, защото да и лайкваш нещата? Направо се дръж така, все едно не съществува! Ще я по бъркаш и накрая ще те остави намира, защото не е интересно да не и реагираш на тормоз.

7.   Като теб съм но съм момче. и аз съм дебел. Подиграват ме - май ще се окаже че имаме еднаква съдба. Но аз съм доста по- голям от теб .

8.   Мило момиче почти всички хора са такива

9.   От авторката: Планирам да почна диета, ама не знам дали ще отслабна, но дано за 1 година получа нужните резултати.