Споделена история от Тинейджърски

Нямам собствена стая
Здравейте! Аз съм момиче на 16 години... имам проблем и заради него не се чувствам комфортно! Искам да ви кажа, че нямам собствена стая в която да съм сама и никой да не ми пречи! Уча в хола, говоря в хола, после семейството ми влиза в хола и аз се махам оттам. В кухнята отивам да говоря после идва майка ми, пак се махам! В оная стая - в другата стая! Не мога да говоря спокойно и нямам пространство! Веднъж като попитах майка ми дали може да си направя собствена стая тя ми отказа, никой не ми даваше! Разубеждавах я толкова много и другия проблем, като се върнат от работа, майка ми, започва да крещи да вика, понякога се е стигало и да ме обижда като думите: тъпанарка, двойкаджийка, простачка! Даже не съм двойкаджийка, изкарвала съм двойки, но повечето оценки са ми петици най-вече и веднага тази дума я използва и аз нали съм чувствителна и ми става гадно, че ме обиждат отивам на терасата и плача с телефона! Искам след две години да живея другаде, ако ме пуснат е въпросът, защото те не ме пускат да ходя насам-натам! ... Понякога също взима пръчката и е готова да ме бие и с баща ми същото винаги е нервен и вика, не се радва на живота, все се ядосва и си го изкарва на мен, изобщо не е позитивен човек и покрай него аз се отчайвам! Очаквам вашите съвети.

Коментари

1.   Съвета който може да ти се даде е единствено да се опиташ да учиш, колкото може повече, за да можеш след 2-3 години да си осигуриш по доро бъдеще. За съжаление човек не си избира родителите и пне до 18г възраст трябва да ги изтърпи, остава ти по малко от 2 години търпение, използвай времето да надграждаш себе си.

2.   Къде спиш не разбрах

3.   При тези отношения които имаш с родителите ти,стаята е най-малкия проблем

4.   Аз съм по същия начин. Спя на диван в хола. Лично пространство нулево. Дори в банята си влиза някой и то без да чука. Ужас е! И родителите ти ...... Се едно аз съм го писала. Твоят най-добър избор е да учиш и също ако не работиш почвай, събери си пари и като станеш на 18 се махай. Вярвай ми на същото положение съм, само че аз съм по-голяма от теб. Сигурно ще ти е малко трудно, като се изнесеш сама, ама ще ти е по-добре. Успех!!!

5.   Може би съм на годините на родителите ти, но те разбирам напълно. За мен личното пространство е много важно-и за учене, и за почивка. Обаче разбирам и родителите ти. Вероятно нямат възможност да ти осигурят самостоятелна стая. Не вярвам да не искат. И за тях това също е неудобство. Може би това също ги изнервя. Прибират се уморени от работа и сигурно искат спокойствие. И да не им съьдаваш проблеми. Не пишеш къде живееш. Ако е в апартамент е по-зле. При хубаво време по възможност излизай навън-на двора, около блока, в парка. Може там да четеш и да си говориш по телефона. Учи повече. Помагай вкъщи. Като завършиш се премести да живееш на друго място. Може да следваш или да работиш.

6.   Учи и като станеш на 18 г замини да следваш в университет в друг град. Така с финес се отърваваш от родителите. Другият вариант е да започнеш да работиш като станеш на 18 г и да се изнесеш на квартира с някоя приятелка или приятел. Като станеш на 18 г няма да имаш нужда от тяхното разрешение.

7.   Е, да не мислиш, че вашите им е много конфортно да живеят така? Да не мислиш, че не искат да имат голям и хубав дом? Искат! Ама това могат да си позволят в момента.
Колкото до собствената стая, като идеш да учиш някъде и си в общежитие, ще свикнеш да делиш стая с поне още 1 момиче, а може и с 2, а понякога и някое гадже ще приспивна при вас.
Не е такава драма, даже е забавно.

8.   Сядай си на зсдните части и учи, а недей вечно "с телефона от едната стая в другата". Зарежи си телефона, сядай да учиш сериозно. Избери си любим предмет и бъди отличничка по него. Разбери какво ще учиш по-нататък, учи езици. Квто се приберат вашите иди с учебника в другата стая, а не с телефона.

9.   Здрасти и аз съм нямал собствена стая -мъж на 31 г. При мен баща ми пътуваш е с камиона постоянно до Гърция и все го нямаше .Аз имам и сестра 6 г.по малка от мен. Баща ми беше лош човек той си мислеше че е над всеки не е пушиЛ и пиел но беше много изнервен човек.

10.   Неудобствата ти са ясни, да. Опитай се да ги превърнеш в преимущества. Попитай се, какво нямаше да научиш за живота и хората, и какви качества нямаше да възпиташ в себе си, ако родителите и дома ти не бяха това, което са?