Споделена история от Тинейджърски

Ревността е болест, от която не мога да се излекувам!
Здравейте!

От много време чета истории и някои съвети мн ми помогнаха за което ви благодаря!

Сега искам да ви споделя и моя проблем, а той е ревността, ужасно ревнива съм. Имам си приятел от 1 година и 2 месеца. Аз съм на 16 а той на 21. Адски много го обичам, както и той мен, но не спирам да го ревнувам. Макар да знам че не би ми го причинил. Но не спирам да го ревнувам. Той е най-милото същество на този свят, супер много ме обича, прави за мен всичко, доказвал ми е че няма да ми изневери 1000 пъти, но аз неспирам да го ревнувам, за най-малкото и се караме, само да погледне някоя и почваме да се караме, просто много го ревнувам.

И той ме ревнува доооста, но не е както с мен, аз направо откачам и цял ден са караме. Разбирам че не би го направил вярвам му, но.....Когато аз съм на даскало а той не е на работа, и ако трябва да иде някаде примерно да пие кафе с приятели ще ми звънне да ме пита, а ако съм си в нас не излиза без мен постоянно сме заедно, но кажете ми защо не спирам да го ревнувам?
Благодаряви предварително :)

Коментари

1.   Не може без ревност! Това е любовта, опитай се да надвиеш себе си и да се справиш! С малко усилия всичко става! Успех от мен.

2.   Да ревнуваш не означава, че обичаш някого.

Ревността е вид егоизъм. Ако всеки път се карате за изблиците ти на ревност, скоро може да му писне и да се разделите. Ревнувай, но не показвай, че го ревнуваш, това е лека.

Моят приятел е много ревнив, миличка, но с неговата ревност по-скоро ме задушава, от колкото да ме обича, а любовта трябва да бъде умерена свобода. Познавам много двойки, които са се разделили точно заради това. Ти егоистка ли си?! Вярвам, че отговора ти е не, задръж малко тази ревност в клетка и обясни на гаджето ти какво не искаш да прави, когато си около него. Ако той не подклажда твоята ревност, всичко ще бъде добре. Успехи! Puntina

3.   (Авторката) Здравейте, първо искам да кажа че не съм егоистка :D , знам че ще дойде деня в който ще му писне, но кво да направя, и аз познавам двойки който са се разделили заради това и мен ме е страх да не го изгубя, но просто немога да спра да го ревнувам, просто ме е страх че може да си намери друга :(:(:( Макар да ми казва че не иска друга :(:(

4.   Губиш го ако не се промениш.

5.   Ако сте в началото на вашата връзка е хубаво и за двамата да си показвате че се обичате. Но скъпа аз съм жертва на тази ревност и мога спокойно да ти заявя че ако искаш да задържиш човека до теб не го показвай със скандали или други сцени -ти го тласкаш по този начин към момент в който на него ще му писне от тези окови и ще те изостави. Той не е някъква вещ закупена от Битака. Както е дошъл така може и да си отиде.

6.   АЗ СЪМ МНОГО РЕВНИВА НАПРАВО БОЛНА ИМАМ ЧВСТВОТО, ЧЕ СЪМ ЛУДА МОЛЯ ВИ ПОМОГНЕТЕ , ИМАМЕ ДЕТЕ НА 5 Г.НО НЕ МОГА ДА СПЯ, ДА СЕ ХРАНЯОБИЧА МЕ НО АЗ ПОСТОЯННО ПРАВЯ КАВГИ СЛЕДА ГО ПОСТОЯНО, А СЪМ ХУБАВА, ИМАМ ХУБАВА РАБОТА, ПАРИ НО ТАЗИ РЕВНОСТ МЕ УБИВА МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ НО ОТ СЪВЕТИ НЯМА КАК ДА СЪМ ПО ДОБРЕ ТРЯБВА МАЙ ДА ОТИДА НА ПСИХОЛОГ.......

7.   До номер 6: Ако не искаш да загубиш мъжа до себе си, направи нещо. Ако бях на неговото място, такъв бой щях да ти хвърля и да те побъркам на свой ред от ревност, та макар и във вид на театър.Никой не иска да си има работа с психясали жени. Имай предвид, че и детето може да ти вземе, ти определено си с прихичен прблем и съдът ще го защити.
Като си толкова ревнива, къде си тръгнала да се жениш- да си стояла цял живот сама. Така нямаше да имаш повод за ревност.

8.   Абе, жена, ти не разбираш ли, че заради тази ревност можеш да загубиш както мъжа си, така и детето си?
Явно, ти имаш нужда от помощ, иди на психолог.
Пусни мъжа си малко на свобода, опитай се да му се довериш. Ти явно му нямаш доверие, щом даже си тръгнала да го следиш...
А най лошото е, че можеш да повредиш на детето си поради често възникващите кавги и разправии...

9.   аз съм същатал ама мен вече главата ме боли, спри да си мислиш такива работи, защото няма полза от това. и въпреки да ти го казвам това и аз самата не мога да спра моята ревност. успех

10.   Жената трябва да се отнася към мъжа като към куче - да го нахрани и да го изгони на вън! :)

11.   Здравейте! моля ви по саветвайте ме много ревувам приателя си