Споделена история от Тинейджърски

Обучение в Германия
Здравейте! Въпроса ми е към хората които са се ориентили да следват в Германия, но разбира се, който има някаква представа може да сподели. Проверих всичко в интернет и просто не успявам да намеря нищо... нямам познати, които да питам и за това се обръщам към вас. Можете ли да ми кажете някакъв университет, в който специалностите като Икономика, Право и т.н се преподават на английски и същвременно се изучава немски или такива, в които преди да започнеш да изучаваш специалността си (която е немски), да минеш курс по немски. Надявам се някой да ме е разбрал, ще бъда много благодарна на всеки, който ми напише нещо.

Коментари

1.   И наистина не успя да намериш каквото и да било?

Ето едно уни точно каквото търсиш (само след 2 минути търсене в гуглето):

https://www.ovgu.de/Studieninteressierte/Studiengänge von A bis Z/Bachelor/International Business and Economics.html

https://www.ovgu.de/Studieninteressierte/Studiengänge von A bis Z/Bachelor/Internationales Management.html

2.   Втората специалност Internationales Management си е на немски до 3 семестър, от четвърти само някои неща са на английски."Eine Ausbildung in englischer Sprache ist in das Programm integriert, ab dem vierten Semester finden die Lehrveranstaltungen teilweise in englischer Sprache statt." Иначе първата си е изцяло на английски. Нямам никаква представа за университета и града, както и за специалността, само, че е в Източна Германия, а там като цяло не е много за ходене. Иначе таксата в този унимерситет е 129,90 евро, което е доста добре. Иначе ако сте богати има частни университети, в които има бакалавър на английски, но таксите са си високи.

3.   Не птиай такива, които ЩЕ следват, а такива, които са следвали.

4.   До 2, не съм гледал, от кой семестър започва обучението на ангийски за втората специалност - просто видях, че като език е дадено немски и английски, а авторката питаше и за такава възможност. Така или иначе винаги има една година обучение само по немски, за тези които не притежават някакъв сертификат по немски, така че едва ли това би било проблем, че първите три семестъра са на немски.

Конкретно искам да Ви попитам защо Източна Германия не е за ходене. Аз съм завършил инженерна специалност и бях 6 месеца по Еразъм по време на магистратурата си в този университет и имам много добри впечатления, както от него така и от града. Градът не е голям и всичко е на една ръка разстояние, евтин е (по отношение на квартири) и лесно се намира място за живеене. Като същевременно не е и много малък, т.е. има какво да се прави освен обучението. Близо е до Берлин - около час и 40 минути с влака и 2 часа с рейс. Като недостатък мога да кажа, че по-трудно се намира работа. За мен това обаче не беше проблем, защото бях със Еразъм стипендията и парите ми достигаха, дори и ми оставаха и за малко пътувания наоколо.

5.   Не си успял да намериш нищо? Сериозно?

https://www.edlanta.com/study-in-germany
https://darbi.eu/visshe-obrazovanie-v-chuzhbina/universiteti/16-universiteti-v-germaniya

В немските университети има т.нар. подготвителна година, по време на която изучаваш само немски език. Това е в случай, че нямаш необходимото ниво.