Споделена история от Тинейджърски

Повърхностна съм...
Здравейте, най-напред. Историята ми не е нещо необичайно.. ;)

Преди около месец започнах да излизам с нова компания. Там с едно момче още от първата вечер много си се смяхме. Той е супер забавен, винаги ме разсмива.. абе няма да изпадам в подробности, просто много си пасваме като характери. Той ме харесва, а аз не знам.. седя и се чудя - добре, ако го харесвах наистина, нямаше да има нужда да се чудя.

Ходих у тях няколко пъти, запознах се с техните случайно. (тук е момента да отбележа, че е на 18, а не на 30) И продължавам да се чуда - какъв е проблема? И се сещам - ами ако беше някакъв с много добра визия, щях да тръгна с него. И в тоя момент осъзнавам колко повърхностна съм всъщност.

Сега да не си помислите, че е много грозен, той дори не е грозен, ама не е и красив. Аз обичам високи мъже, той е колкото мене, даже малко по-нисък. :D И си мисля - ама аз имам много познати, които въобще не са красиви (как го казвам красиви, все едно съм 4 клас..) и тогава загрявам - ако са ми само приятели няма проблем, но ако трябва да ходя с някого вече държа да е с хубава визия.. и ми става тъпо. Защо не съм от хората, на които не им пука за хорското мнение? Е защо.. просто не съм от тях - на мене ми пука..

Аз не искам съвети да ми давате, защото няма смисъл, просто исках да споделя глупавия си проблем. Сега някои от вас ще почнат да ме критикуват, но съм сигурна, че повечето от вас също са повърхностни..

Коментари

1.   А бе не си, всяка жена си има изграден идеал за мъж, нали нещо трябва да те привлече в него. За някои това са сините очи, за други мусколестото тяло, за други пък красивото лице.. От харесване до обич има голяма разлика, не се забърквай в любовна афера с него щом не е от типа мъже по които си падаш да не го нараниш, пък и себе си да обричаш на стрес.

2.   Повечето да, но не всички. Имаш още много да учиш, поне за сега си на прав път ;)

-Death_Blade ^

3.   Глупаче, просто не се чувстваш привлечена от него. Нормално е. И аз харесвам определен тип мъже, които едва ли минават за красиви, но другите не ми харесват пък. Ако харесваш тъмни мъже например, може брат пит да духа супата и т. н.
Дискриминацията при избора на партньор е нормална и желателна! Не си повърхностна, просто си много малка още.

4.   Това, което за теб може да е хубава външност, за друга може да не е. Така че всичко зависи от вкуса. ;)

5.   Просто не го харесваш истински, това е. Дори и да си леко повърхностна, при всеки е така:)

6.   Нормално е първо визията да те привлича. Трябва да го има първоначалното физическо привличане (което явно липсва при теб). И за всеки то е строго индивидуално. В твоите очи един може да е красив, за други не чак толкова. Колко пъти се е случвало да се чудя на приятелка- абе, какво намери в тоя. А и мен да ме питат същия въпрос. Тъй че не се притеснявай чак толкова. Все пак позволи да опознаеш човека. Може да ти допадне повече след това.

7.   Благодаря на всички! Явно не съм повърхностна.. иначе аз се уплаших малко, защото като характери си пасваме и един вид не го искам, заради това как изглежда. Но наистина, щом не ме привлича, няма какво да правя с него..

авторката