Споделена история от Тинейджърски

Мога ли да карам Кросов мотор
Здравейте! От няколко месеца се интересувам от кросовите мотори и винаги съм искал да карам... но съм на 12 години. Какво е ограничението за кубични метри на двигателя на тези години и може ли с него да се кара по пътища, или само по планини.

Коментари

1.   На 24 съм, с книжка за мотор, чети внимателно. Нямаш право да караш нищо с двигател на 12г. Най-ранната възраст, на която може да вземеш книжка е 16г. Кросовите мотори не са за асфалт, а за гора и поле. Самите им гуми са предназначени за извънградски път. Ако те хванат най-много да глобят родителите ти, защото ти си малолетен.

Какво те съветвам аз ? Или да изчакаш. Или ако наистина много държиш да караш нещо говори с вашите да ти вземат някакво малко слабо АТВ и го карай само на село на полето. АТВ е на 4 гуми, като му свикнеш ще свикнеш и на мотор. Кара се по-лесно, мотора се сменят скоростите долу с крака, не знам дали знаеш. От мотор се пада много по-лесно, по-лесно се губи контрол, по-опасен е и понякога са капризни за обслужването - смазват се вериги, има охлаждане и т.н.

2.   Не можеш да караш нищо освен колело с двигател до навършване на 16г и 9 месеца не ти препоръчвам да се опитваш с кросак вече полицайте се въртят и по малките села мина вече номера както беше преди

3.   В града забрави! Иначе ако си мераклия, на селото ти можеш(ако имаш такова) или на някая нива, поляна да свикнеш, чак като вземеш книжка по горските пътечки :D И винаги да има някой с теб (възрастен), мотора ти да е с най-малка кубатура като за начинаещ!