Споделена история от Тинейджърски

Искам да спра да мастурбирам постоянно!!!
Здравейте,на 13 съм знам че сега можеби вие смешно,че някакво 13 годишно момче иска да получи съвет.
Но пржблемът ми е че немога да спра да маструбирам всеки ден,спортувам но, нищо просто немога да спра както си седя и изведнъж се възбуждам и отивам в тоалетната.Като свърша веднага ме превзема гадно чуство за вина все едно съм направил нещо лошо,моля дайте ми накакви съвети.ИСКАМ ДА СПРА ДА МАСТУРБИРАМ!!!!

Коментари

1.   Спокойно момче. Лъскай си спокойно аз на твоите години под 3 броя на ден не падах и пак станах човек и даже доста авери не могат да не стигнат като човек и постижения. Изгледал съм хиляди часове порнография. На твоята възраст като бях само от прашките по просторите се надървях.
Виж ако лъскаш по повече от 4 пъти на ден не е нормално. Те затова са жените като клатиш веднъж качествено и после нямаш нужда да се самозадоволяваш и се успокояваш. Само че те ти вдигат нервите.

М32

2.   Не се гаси туй що не се гасне. Удряй всеки ден за да си здрав момче. Като пораснеш, трябва да имаш тренинг за момичетата.

3.   Ще ти мине. На твоите години бяг зверски чикиджия, лъсках по 15-20 пъти на ден без майтап броих няколко пъти. Нагонът сам ще намалее, но навикът ще си остане, ако не се бориш с него. Аз не счетох за нужно, не ми пречеше, дори на 16 като направих сефтето и горе долу редовния секс след това пак лъсках поне по веднъж на ден.

4.   Виж сега опитвай се да ги спреш. Не са хубави тия неща защото водят до пожелаване и разврат. Освен това си хабиш енергията и ставаш ленив. Лъскането не е нормално. Щом се чувстваш виновен значи има за какво. Аз съм чувал хора от църквата да казват че е не трябва да се прави. А ти щом се чувстваш виновен не е добре.

5.   Знаете ли, че заради това проклето порно мастурбацията вече 30% от младите мъже са импотентни с жена? Е, сега го знаете.
За сравнение, преди този процент е бил 3 (ТРИ)!
Това изследване е вече на няколко години, така че сега може и по–зле да е положението...

НАИСТИНА има за какво да се тревожиш. И не слушай невежи и техните съвети тип „епа аз така си мислЪ“ или „я така права“.

Пиши в търсачка „NoFap“ и чети тоновете информация по въпроса. (дано знаеш английски) Има цели сайтове, посветени само на това.

6.   Хахаха, изпитвал вина, срамувал се...
Абе родителите ти да не са неграмотни маймуни, вярващи в църковни простотии и морали :)

(да не говорим, че никъде в библията няма никакви забрани за секса - сам или с някого, освен за мъжки хомосексуалисти. Но те пък сега са на власт, така че...)

7.   Няма как да спреш да мастурбираш освен, ако не си кастриран или не станеше асексуален.
На тази възраст всички мастурбират.

8.   Както е казал дядо Вазов (който е починал по време на секс)- Сабята трябва да се точи.
И аз на твоите години мастурбирах всеки ден, като съм стигал дори до 4-5 пъти дневно.
Това е в реда на нещата, хормони все пак.
Не се чувствай виновен, няма за какво. Щом мастурбираш и имаш сексуални желания, значи всичко е наред.
Тревожно е ако момче на твоите години няма ерекция.
Мастурбирай, но не прекалявай с порното. Като бях на твоите години, всичко беше до фантазия, тук-таме намирахме по някое списание.

9.   Леле майкоо аз съм на 27 и си мастурбирам от 11 годишен а ти се оплакваш ама айде да не те обидя. Нормално е .

12.   Нормално е! Не се притеснявай! Когато бях на твоите години по 5 6 пъти съм го правил на ден. Сега съм на 28 години. Много родители са идвали с децата си при мен на преглед. Аз съм уролог. Как се развиват твоите полови органи? Можеш ли да си забелиш главичката? Получаваш ли ерекция? Много момчета съм преглеждал така че не се притеснявай!!!

13.   Огледай се за някоя разведена или вдовица, и започни да и помагаш. Няма да и се притесняваш, ще си я оглеждаш явно, ще правиш комплименти и няма да чакаш дълго... ще те огрее, яко слънце

14.   Номер 13 яко е прекалил с порното

15.   Бе аз мастурбирам като невидял от....сигурно 5-6 годишен, ддз, не помня. Сега съм на 29, и ако не съм правил секс, пак си лъскам по 1-2 пъти на ден. А като бях на твоите години, 3-5 пъти на ден, всеки ден. Даже после на 16-17 като си хванах приятелка и с лашкахме по 2-3 часа всеки ден, вечерта пак си лъсвах 2 пъти преди да си легна.
Радвай се. Кефи се.
И никакво чувство на вина! Нищо лошо не правиш. Даже правиш най-прекрасното нещо на света - безплатно, независимо от друг, приятно, полезно, готино, по желание. Абе чекиите са най-якото нещо на света.
Следващия път след като се изпразниш, искам да си кажеш "бааааси кефа, добре, че го направих, супер беше!" :)

16.   И аз така го правех на младини и сега имам простатит и хемороиди.

17.   Здравей, аз съм момче на 16 години и наскоро се замислих същото нещо. От 2 години насам съм мастурбирал по 1-2 всеки ден. Преди половин година заочнах да тренирам и гледах много видеа как да се подобря и едно от тях беше да спреш с порното. Знам, че е трудно, защото се води зависимост, но ако имаш правилния mindset ще стане. Ако наистина искаш резултати от тренировките спри с порното, защото само седмица без да мастурбираш и тестостерона ти се повишава с поне 40%. Представи си, че силата ти е в спермата и всеки път като се самозадоволяваш и силата ти отива на вятъра. Друго много важно нещо е да не гледаш полуголи какички в социалните мрежи (TikTok, Instagram и т. н. ) понеже оттам може да ти се прииска. Надявам се да съм бил полезен. :)

18.   Мастурбирането е навик, който много лесно се изгражда, едва ли има човек, който не е имал проблеми с това и много, много хора робуват на това нещо. На пръв поглед изглежда безобидно, но има много негативни последствия. Нарушава енергийния баланс в тялото, появяват се проблеми от психологически характер - асоциалност, егоистичност, отслабване на воля, перверзия, превъзбуда, нарушаване на съня, тревожност, депресия. Мастурбирането е една лъжа, която ти отнема в пъти повече отколкото дава на човек, а всъщност това, което получаваш е едно лъжовно удоволствие Истината е, че ако го нямаш този навик и не си му подвластен, ще намираш други начини да се разътоварваш и да релаксираш - ще имаш много по-пълноценен и продуктивен живот.
Никой не е застрахован от това нещо - както малки деца, така и хора на преклонна възраст. Похвално е, че си осъзнал този проблем и искаш да спреш. За да го направиш, първо спри да се съдиш и не подхождай емоционално, а гледай обективно. Това е състояние в което мозъка се е пристрастил към удоволствието. Използвай волята си и не се отчайвай, защото борбата е продължителна и често продължава през целия живот. Ето няколко неща, които да правиш за да се пребориш.
1. Спри да гледаш в интернет перверзии и провокативни неща. Порнографията е един от най-големите бичове на съвременното общество. Това е физическа и душевна болест и е извращаване на човешката същност. Внимавай много и с всички социални мрежи и подобни сайтове (фб, инста, тикток, снап, ютуб, и тн) - всичко е като един прикрит порносайт там. Забрави за порносайтовете - те са пълно извращение и лъжа, преувеличение и изкривяване, няма нищо хубаво в това и реалния живот няма нищо общо с това (нормалните сексуални взаимотношения между двама души нямат нищо общо с това, случват се естествено и в тях няма такива извращения).
2. Пази си мислите, избягвай да фантазираш. Ако изпиташ слабост използвай волята си - излез навън, стани от компютъра, остави телефона, поговори с някого, разсей се, подишай въздух и тн. тн. Избягвай да се пипаш.
3. Първите 1-2 седмици са най-трудни, отнема време да свикнеш. Това е така защото мозъка ти изпитва слабост към липсата на допамин, с която е свикнал да се задоволява непрестанно. Освен това цяло ти тяло е превъзбудено от прекаленото мастурбиране и е необходимо да се оспокоиш. Това отнема борба, време и воля, но ти имаш всичко това.
4. Ще изпитваш празнота, ще ти липсва, но решението не е да се върнеш а да намериш друг начин да се релаксираш. Постарай се.
5. Често човек прибягва към мастурбиране и когато е разочарован, стресиран, отчаян и тн. Мастурбирането не е решение на проблема, а просто една заблуда. около теб може да има много твои познати момчета и момичета, които да са също пристрастени към мастурбирането - дори да си сам в тази борба, знай че дори всички да правят нещо то не означава че това е правилно!

Успех приятелю! Никога не се предавай.