Споделена история от Тинейджърски

На 14 забременях
Здравейте, на всички. Както се подразбира от заглавието бременна съм. С приятеля ми сме заедно от четири месеца, досега сме го правили няколко пъти. Но този път презерватива се скъса. Гафът се случи преди няколко седмици, преди пет дена си направих тест, първоначално смятах че не съм бременна защото цикълът така или иначе ми е нередовен, но започнах да се усъмнявам. Казах на приятеля си и той веднага скъса с мен. Въпроса ми е как кажа на родителите си, тъй като те са доста консервативни, и дори и да приемат новината ще искат да задържа детето предполагам. Аз искам да направя аборт, изчислих че съм някъде в средата на първия месец. Можете ли да ми дадете някакъв съвет? Също така моля модераторите да публикуват темата защото наистина ми е важно. Благодаря предварително

Коментари

1.   Казвай веднага. Каквото ще става ще става.

2.   Казвай бързо на родителите и да помагат с мисленето. И двете възможни решения са сложни и си имат последствията. Надявам се родителите ти да приемат новината с разбиране и да направите най-доброто за теб.

А малкия пикльо не го мисли за сега, ако трябва, после ще му държиш сметка.

3.   Официално си си съсипала живота. Честито!

4.   Не вярвам родителите ти да искат да го задържиш. Та ти си дете още... говори веднага с майка си поне. Съвсем откровено и директно и кажи че, си бременна и искаш да абортираш веднага.
Кажи и че, страхливец е избягал за да не си мисли че, може да има проблеми с него.
Тя ще реши дали, кога и как да кажете на баща ти!
Но трябва да имаш поне подкрепата и подписа на един от родителите за аборта.
Тук ще ти кажат някои да раждаш, не си го причинявай!
Ясно е че, си за шамари, но каквото станало- станало, сега трябва бързо да се вземат решения!
Не се страхувай, говори с майка си веднага! Ще се ядоса със сигурност, но ще направи каквото трябва!
А ти от там насетне си знаеш- далеч от мъже докато си сигурна че, можеш да контролираш живота си! И секс задължително освен с презерватив и контрацептивни хапчета!
Успех и спокойно, само действай бързо!

5.   Добре де, защо на 14, та ти си дете, защо бързаш, секс има цял живот да правиш. Той те караше нали, на 14 едва ли имаш сексуално желание. Трябва да кажеш, иначе няма как. Другия път мисли.

6.   Били "консервативни", щото не ти давали да се ебеш на 14... Ами... може би сега разбираш защо? А дано, ама надали...

Иначе явно е че ще има аборт, защото дете да ражда дете значи да си провалиш тотално живота... Но след това как ще те удържат поне да станеш на 18, не ги виждам.

10.   До номер 3-И защо пък да си е съсипала живота? Нали е жива и здрава това е важното! Другото се оправя!

11.   Сега разбра ли, защо вашите са "консервативни"? Защото не са искали на 14 да станеш майка и да си провалиш целия живот. Защото са достатъчно наясно, че на 14 не си достатъчно отговорна и не знаеш как да се пазиш, да не говорим, че рискът да родиш дете на 14 е огромен. Нали се сещаш, че на 14 тялото ти не е достатъчно развито и шансът бебето да е с тегло под нормата или самото раждане да е тежко и дори опасно за теб е огромен. Не искам да те плаша, но това е реалността! На 14 си дете и трябва да си наясно какви са рисковете. А това е само началото!
Това което ще ти напиша хич няма да ти хареса, но по-добре да си го знаеш.
Имаш два варианта, правиш аборт (колкото по-рано, толкова по-добре и с по-малък риск) и въпреки всичко емоционалната травма ще ти остане, дори и физически всичко да мине ок.
Втори вариант раждаш и от там нататък забравяш за целия си досегашен живот! Дори училище няма да завършиш заедно с останалите! Най-вероятно ще те накарат да минеш в някаква самостоятелна форма на обучение, а за купони и излизания няма и да си помислиш. Така, че дори не можеш да си представиш колко по-различно ще е всичко.
Така, че НЯМАШ избор, ама веднага кажи на вашите. Конското ти е най-малкият проблем!

12.   Направи аборт. и изчакай до 30 - ти си дете още. Трябва да се опазиш

13.   По-добре им кажи сега така или иначе после ще разберат.

16.   Веднага им казваш нямаш избор, не може дете да гледа дете. Едно момиче, с което някога бяхме приетелки, но пътищата ни се разделиха така забременя на 17 и майка и после я води да прави аборт беше и бясна известно време. Тя на тази възраст не можеше за себе си да се грижи още какво остава за още един нов живот.

17.   Въпрос на жреме е да разберат, че си бременна по-добре им кажи още сега за да може да се вземе адекватно решение докато има време, трябва да разбереш, че още си прекалено малка да правиш секс и тем подобни. Помисли и се замисли като имаш дете дали щ приемеш този факт бременна на 14 години, поне според мен не е нормално. Кажи им докато имаш време... побързай.

18.   Какво дете, бе, хора?! Щом е тръгнала да се е*е, значи вече не е дете. Ама ще е така, като малките к*рви тичате да го правите па 13- 14.

19.   Мила, в съседния клас имаше едно момиче, което забременя в 8 клас и на 15 роди първото си дете. Наложи и се да прекъсне училище, макар че и преди не си падаше по много много по ученето. И не не беше ромка беше чиста българка. След това на 18 роди второто си дете. В момента е на 27 години със син на 12 г. и дъщеря на 9 г. без образование и без бъдеще и изглежда поне 10 години по - възрастна. Ако не са родителите и да и гледат и гледат децата е за никъде, нито тя, нито бащата стават за родители. Нямаш друг избор освен да кажеш на вашите и да направиш аборт иначе ще си провалиш живота като момичето, което ти дадох за пример.

20.   Какво стана, роди ли или направи аборт? Познавах едно момиче, на 15 забременя, гледа си детето сама, преди време и видях снимки с техните как си го гледа.

21.   Секса е за пълнолетни и отговорни хора, НЕ ЗА ДЕЦА! На 14 години, трябва да си създаваш цели, каква искаш да бъдеш като пораснеш, да учиш и да си излизаш с приятелки. Не да правиш секс! Надявам се, родителите да са задържали детето, и то цял живот да ти напомня за грешката ти. След 1-2 месеца пак си хвани гадже.... Боже какви хора има. Тъжно е, когато деца правят секс, и деца раждат деца!

..

23.   И ето затова деца, трябва да знаете как се слагат презервативи правилно.

Честито бебе между другото ако си го задържала =)

24.   Е сега мина много време кажи роди ли.
Следя историята затова питам, какво се случи?