Споделена история от Тинейджърски

Искам да си купя телефон скришом от наще?
Здравейте, на 17 съм. момиче съм. Искам. да си купя телефон без да знаят наще, рано или късно ще се разбере, но нищо няма да ми кажат. Даже си купих едно яке без да знаят, слагали ми са дрехи в гардероба, даже и не забелязаха, че го има, защото имам същото в другата стая. Сега мисля да си купя iphoneSE незнам какво ще кажете вие, но аз. мисля, че е хубав и най-вече хубаво снима, затова мисля да го взема. Имам приятелки които са 18 години, но незнам дали ще ме пуснат с тях да взема пратката. Седя месля, как може да стане. С братовчедите ми също нямя да стане. Освен да хвана някой от улицата и да го помоля да ми го вземе като му дам. някой лев. Само, че забравих да ви попитам дали на iphona всички коъ приложения са безплатни. Messengera дали е безплатенн? Bluetooha? Ако е така надявам се. Чувала съм, че всички приложения са платени и можело до се направи такава програма, че всичко да стане безплатно. Ако е така кажете ми къде мога да попитам да ме го направят. Адрес улица град или нещо друго. Незнам какво да правя това ми е зора. Моля дайте ми съвети как мога да го взема, с кого как. Моля без заяждания, иначе знаете кой стой отпреде. Да побъркаха малко правописа от бързане. Благодаря! Очаквам вашите отговори!

Коментари

1.   Ами поръчай го до офис на еконт примерно. Винаги можеш да излезеш с оправданието, че отиваш да се видиш с приятелка, или да размените някой учебник със съученичка и пр. и пр.

Повечето приложения са безплатни.

А от къде 17 годишна има пари за iphone? Издай тайната, че и ние да си вземем :))

2.   Ето сувет ... Спести си 600 лева, вземи някой прост андроид за 250 кинта и не се занимавай.

3.   От авторката Аз си знам работата само да ми дадете идея как мога да го взема. С кого ще ме пуснат. Искат и подпис.

4.   Най-добре го поръчай до офис на Спиди (ако имате такъв) там рядко искат документи за самоличност, тоест няма да ти искат 18 години. Ако го поръчаш до офис на Еконт има по-голяма вероятност да искат 18 години.
Ако се притесняваш, помоли някоя от приятелките ти на 18 да е на нейно име, даваш и парите тя го плаща и готово, няма нищо страшно.
Има и платени и безплатни приложения, всички за общо ползване са безплатни- Месинджър, Вайбър и всичко което ти е нужно за нормалното ползване на телефона.
Блутутът е нещо което отдавна не се ползва, има го като функция, но не може да си пращаш снимкини музика, по-скоро е за свързване с преносима колонка или слушалки. Блутутът е безпалтна вградена опция от телефона, тоест не се сваля и не се плаща.
Как да го скриеш от вашите, просто не го ползвай пред тях, няма друг начин за скриване.
Айде успех!

5.   От авторката до номер 4 Много ви благодаря за отговора. На да попитам пак за блуетоха като се изпращат снимки не можеш, защото е платено така ли?

6.   Ползвай автоматите. Само толкова ще кажа.

До 4 - Че малко ли са слушалките? Също така и AirDrop! Андрои още няма адекватна версия на AirDrop.

7.   Никъде не ти искат 18 години. От десетгодишна си взимам сама пратки от Еконт и Спиди.

8.   Абе момичемце , някои деца няма какво да ядат ти тука си седнала да ревеш ,че нямаш последен модел Айфон ! И за какво да не останеш по -назад от приятелките си кифли ли ? През живота си и стотинка не си изкарала ама иначе знаеш наготово да харчиш чужди пари !Ако съм на мястото на вашите първо щях да те напердша , второ щях да те пратя цяло лято да работиш ,за да върнеш всички пари изхарчени за глупости .

9.   До номер 4-Моляя това,че ти не ползваш блутут не означава,че не се ползва отдавна!

10.   Ти правописа бая го обърка и май не е само от бързане.

11.   Защо криеш от родителите? Та ти си на 17 г. Големият ми внук е на 9 г. и баща му му взе телефон заради отличния успех. Родителите не бива да се лъжат. Така някога и твоите деца ще те лъжат. Залегни малко над уроците, бъди по сериозна и оправи малко грамотността.

12.   Добре, а сметката кой ще плаща? Защото ти самият апарат ще купиш, да знаеш iPhone са доста над ценени, но като почнат да пристигат сметките, какво правим?
А иначе, ако няма да го взимат на изплащане и няма да подписваш никакви договори за сим карта, едва ли ще е проблем, че си на 17.

13.   До номер 8 Трабва да ти сложим очила и на задника, мили мой за да се събуите.

14.   Лично съм против айфон (и всички други ненужно и незаслужено скъпи телефони), но искам да питам нещо, което не ми е ясно.
Явно парите ги имаш, защо държиш да го купиш он-лайн? Толкова ли няма един Технополис, Техномаркет или какъвто и да е магазин там където живвеш? Просто отиваш и го купуваш и никой няма да те пита на колко годиини си.

15.   Не познаваш ли някой от 12-ти клас? Те вече са на 18. А за messenger, facebook и други просто ти трябва интернет. Wifi или твой си. Аз съм се подписвала на Еконт и под 18. Та това не е Пистолет, а просто телефон.

16.   До номер 6, автоматите работят само с дебитни и кредитни карти. За офисите няма точен отговор, но в Спиди се е случвало директно да ме питат имам ли 18. Просто питаш приятел на 18 да поръчаш на негово име и отивате заедно до офиса и носиш парите.