Споделена история от Тинейджърски

Крали ли сте от родителите ви ?
Здравейте, реших да напиша такава тема понеже имам един приятел, който постоянно краде от техните и се фука с новите си придобивки. Наще попринцип имат много пари и работят хубава работа и имат много пари в себе си, и ако зема 50лева те няма да разберат, но до ден днешен не съм го правил. Докато брат ми.. той ги е крал в несвест и никой не знаеше докато в стаята му не намериха пликче с 500лева които той няма как да е изкарал. И те го подозираха защото носеше тениски за по 100лева , който наште не са му купували. И аз не съм цвете имаше периоди в които пушех и съм си зимал някой път по 10 лева за цигари.

Коментари

1.   Случвало се е, но за дребни пари, 2, 5, 10, 20 лв. най-много, само 1 път от майка ми взех 40 и това е. Гузно ми е като цяло, иначе знам, че няма да усетят, но това е за целия ми съзнателен живот, което съм откраднала, вкъщи никой не пипа парите на другите по принцип и така трябва да бъде.

2.   Не, сигурно като малък съм взимал понякога стотинки от портмонето на мама без да знае, за да отида до магазина да си купя кроасан или пръчици, но не е било системно, защото по принцип не са ме лишавали от нищо.

3.   Не е хубаво да крадеш от вашите искай и ще ти дадът

4.   Единствено съм си позволявала през годините кати дете да си взема някакви стотинки оъ портмонето на майка, но винаги са били по-маломит левче.

5.   Най-близкото до кражба е било това, че съм прибирала рестото от магазина за себе си. То пък една кражба, все едно нашите не са били наясно и са имали нещо против....

6.   Случвало се е да - и после ги лъжех - особено майка ми . Е това беше през социализма ( преди 3 години ) Сега сме демокрация . така че - да случвало се е

7.   Като бях teen в ерата на компютърните клубове, взимах по 1 лев от ресто и т.н. от нашите. Не знам дали ми се е случвало някога да взема повече от 5 лв на седмица. 10лв със сигурност не. Отивах в компютрите и цъках игри.

8.   Веднъж им взех пълните две заплати, бяха в плик и знаех къде е.
Беше за да си купя сладолед :) бях много малка, но помня че, хукнах с всичките пари към сладкарницата срещу нас. Изсипах парите и си поисках сладоледа. Даде ми го жената, прибра парите, изчака ме да си изям сладоледа, придружи ме до в къщи. Майка и татко бяха като луди пред входа, вече забелязали липсата ми крещяха името ми.
Не ме впечатли особено истерията на майка ми тогава, но като видях как татко се разрева като малко дете като ме видя...е, никога повече не изчезнах така от в къщи и никога повече не бутнах и стотинка от парите им без да попитам.